Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem mászik és nem is ült fel...

Nem mászik és nem is ült fel még egyedül 7.5hós kisfiam! Már nagyon félek hogy baj van vele! Ha fekszik és nyujtom az ujjam megfogja és felhuzza magát! Én csinálok vmit rosszul? Vagy mi történik?

Figyelt kérdés
kúszni kúszik kb.3 hete
2010. okt. 24. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy gond lenne,főled ha már kuszik,az is nehéz mozdulat.Ha aggódsz,vidd el egy gyógytornászhoz,ő megnézi az izmait,kötöttek e vagy nem,igy legalább megnyugszol.De a babák nem egyformán fejlődnek,ne aggódj.
2010. okt. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
az történik, hogy siettetnéd a dolgokat, nyugi, semmiről sincs lekésve.
2010. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam 8,5 hónapos, és még ő sem mászik, és nem hogy egyedül nem ül fel, ha esetleg én próbálnám ültetni, akkor is eldől... Szerintem nincs semmi baja a babádnak. Legalábbis a mi védőnőnk szerint az én fiam teljesen jól fejlődik!
2010. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem kell még ezeket a dolgokat csinálnia. Az én 10 hónaposom sem mászik még és csak 1 hónapja ül fel.

Persze vannak szuper babák, akik már 6 hónaposan felállnak, de azért ilyenkor még az is nagy teljesítmény ha támaszték nélkül ül. Az enyém ezt is csak 8 hónaposan csinálta. Nem kellaggódni, inkább nézz utána, hogy mit mikor csinálnak a babák. És akkor nem fogsz feleslegesen aggódni.

2010. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Az én kislányom 10 hónaposan ült fel egyedül, 11 hónaposan kezdett el mászni 15 hónaposan pedig menni, nem kell mindent olyan hamar csinálniuk... ja és nem is kúszott soha, nincs semmi gond vele, már úgy fut 17 hónaposan hogy alíg birom utolérni néha:)
2010. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lassan 7 hónapos a lányom, nem forog egyik irányba sem, nem kúszik, viszont szépen ül. Gyerekorvos elküldött gyógytornára, mivel kéne már forogni. Gyógytornász azt mondta,kicsit hypotóniás, de semmi komoly baj nincs. Mutatott gyakorlatokat, azt itthon csináljuk, hetente megnézi és kész. Azt mondta vannak mászós és vannak ülős babák. A miénk is fog mindent csinálni, csak később. Szerintem Te se aggódj. Nincs semmi gond.
2010. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 9 hós, szépen forog, kúszik , feltérdel, de nem mászik négykézláb és magától nem ül fel, bár kicsit meg tud ülni, de egyáltalán nem stabilan. A védőnő szerint tökéletesen fejlődik,semmit sem szabad siettetni. Ja, és azt is mondta, minél tovább marad föld közelben, annál jobb, ráér még a nagyobb dolgokkal.
2010. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kislányom 12 hónapos 1 hete ült fel magától, most kezd el mászni próbálni több kevesebb sikerrel. Nincs semmi szervi baja/neurológus mondta/.
2010. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond!

Ugyanennyi idős babám és már én is tűkön ülve vártam, hogy mikor történik már valami. Majdnem két hónapja "kutyázik", de azon kívül Ő csak hátrafelé kúszott, egészen a mai napig. Ma észrevett valamit, amit minden áron meg akart szerezni (a valami eddig is ott volt, csak épp mostanáig nem keltette fel a figyelmét) és érdekes módon rögtön tudott mászni, teljesen magabiztosan! Fél órával később elhülve vettem észre, hogy ül, azelőtt ő is csak úgy ült fel hasizomból, ahogy a tiéd. Szóval semmi vész, egyszercsak úgy gondolják és akkor csinálnak mindent, de ha még egy hónap múlva csinálja csak akkor sincs semmi probléma!

2010. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

20:45-ös vagyok, ezt a cikket ma kaptam

[link]

2010. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!