Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos kislányom utál...

3,5 hónapos kislányom utál hason lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt mondja a védőnő és a doki is, hogy gyakrabban tegyem hasra, de egyszerűen behisztizik ha hasra teszem. Már kinyomja a fejét, és meg is tartja, olykor olykor a mellkasát is kinyomja és úgy nézelődik, de nagyon rövid ideig, mert hamar megunja, és elkezd sírni meg nyöszörögni. Amúgy ha sokáig hagyom "szenvedni" akkor annyira bedurvul, hogy elkezd kúszni, és végül hasról a hátára fordul, aminek persze örülök, mert ez is a fejlődés része csak olyan rossz, hogy ilyen nagy hiszti árán sikerül csak. Van valami ötletetek? Vagy hasonló tapasztalattal rendelkező anyukák? Ugye meg foga tanulni hosszan kitartani magát egy idő után? Vagy meddig lesz ez így? 3,5 hónaposan elvileg már folyamatosan szenvedés nélkül kéne tartania magát, de ő nagyon nem szereti :(

#fekvés #fej kitartása #mellkas emelés
2014. jan. 8. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nalunk ugyanez volt. Gyulolt hason lenni, ra egy honapra kb mar meg is tanult hasra fordulni de mindjart sirt miatta annyira utalta. Sokszor kis idore tettem hasra aztan mikor forgott es nem kezdett el nyoszorogni miatta hagytam. Utana megszerette. De ugyanebbe a dilemmaban voltam sokaig en is. Csak azt hallgattam vedonotol gyerekorvostol h tegyem sokat hasra. Hiaba modntam h utalja es sir. De eroltessem sokszor kis idore. Es mondom idovel megszokta megszerette. Ne keseredj el vannak ilyen babak. Hidd el megtanulja majd de olyan nagyon ne hagyd sokaig hason h teljesen orditson. :-)
2014. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd nyöszörögni és sírni. (Nem ordítani) Ez is része a fejlődésnek. Ha megtanul majd kúszni, akkor nem akar majd a hátán lenni.
2014. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Épp kiakartam írni egy hasonló kérdést. Az én lányom ma 11 hetes és gyűlöl hason lenni. Ő viszont nem csak nyoszorog hanem egy perc után ordít bármit is csinálunk vele. Fejét tartj, de mmivel utál hason lenni pillanatok alatt megtanult fordulni. Egyszerűen nem tudom mit csináljak :-( Se játék se semmi sem érdekli olyankor. Kepes hányásig ordítani:-(:-(
2014. jan. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Julie S ***** válasza:
Nekem is 3,5 hónapos a lányom és már 3 hónapos kora előtt rágta a védőnő a fülem, hogy tegyem többet hasra, ha szereti, ha nem. Én csak annyit csináltam, hogy forgattam sokat az oldalára (mert utált hason lenni), aztán onnan néha át hasra és így pár nap alatt elkezdte érdekelni a dolog. És végre sírás helyett nézelődik. Meg a napokban már magától is próbál átfordulni, csak még a kezétől nem sikerült neki.
2014. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!