Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ruha pelenkát milyen gyakran...

A ruha pelenkát milyen gyakran kell cserélni a babán?

Figyelt kérdés

Éjjelre is ruha pelenkát adtok rá vagy eldobható pelenkát.

Kaptunk 14 db ruha pelenkához való kimosható neijlon pelenkát amit úgy kell rá adni hogy ne pisílja át a ruháját.

Én arra gondoltam hogy nappalra textil pelenkát kapna, mert gondolom elég gyakran kell cserélni és nappal elég keveset aludna a babám e miatt éjjelre meg kapna eldobható pelenkát és remélném hogy nem akarna a fáradtságtól 2-3 óránként kelni a babám.

És másrészt pedig ha már kaptuk, akkor ki próbálnánk hogy milyen, be válik e vagy sem, elég gazdaságosnak tűnik fele pelenkát meg lehet vele spórolni.

Eddig úgy voltam vele hogy kapjon meg minden jót a babám de az a helyzet hogy amit kapok utána pénzt majdnem fele csak pelenkára megy el a másik fele tápszer stb.

Úgyhogy nincs nagy tapasztalatom benne aki tud és van tapasztalata az írjon nekem! Köszi.



2014. jan. 10. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit pisil, ez a babáknál változó. Nem használtam ilyen pelenkát, így tapasztalatom nincs. De mivel nedves marad és áztatja a baba bőrét, így szerintem minden pisilés után ki kellene cserélni!
2014. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hányszor pisilhet egy 3 és fél hónapos baba aki 150 ml iszik 3 óránként?
2014. jan. 10. 10:24
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Egy ismerősöm pár éve kiszámolta, amikor megszületett a gyereke, hogy a ruha pelenka vagy az eldobható az olcsóbb-e. Mosószert, vizet, áramot, mindent beleszámolva az jött ki, hogy az eldobható pelenka nagyságrendekkel olcsóbbra jön ki.

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de gondoltam, hasznos ez az infó:)

2014. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Én csak azt használtam., Többnyire elég volt akkor cserélni a pelenkát, amikor szopizott. Ha bekakilt, vagy nagyon vizes volt, akkor sírt és cseréltem a pelenkáját. Éjszaka soha nem kellett pelenkát cserélni nekik.
2014. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Eldobhatót használok, de én is gondolkodtam már ezen. Ennyi idősen, minden etetés előtt (vagy után) érdemes lecserélni a baba pelusát, tehát ha este eldobhatót adsz rá, akkor mondjuk lesz napi 4-6 pisis pelusod, és ha kakil pluszban akkor még az. Esetleg próbáld ki pár napig, aztán meglátod beválik e.
2014. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Viszont a cserék között is figyelgesd a pelust, mert ez nem szívja magába úgy a nedvességet mint az eldobható, így áztatja a baba bőrét.
2014. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi csak eldobható pelenkàt hasznàlunk, napközben kb 6 akalommal cserélem a pelust, éjszaka nem szoktam. Nem biztos hogy gazdasàgosabb, és lehet kapni olcsóbb pelenkàkat is mint a Pampers, pl a Rossmannos pelus szerintem egész jó minőségű és fele annyiba kerül. Azt is gondold át hogy mennyi időt vesz igénybe kimosni, vasalni a textilpelust.
2014. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi akkor szoktunk rá teljesen a moshatóra, amikor már viszonylag nagyobb volt - kb. 6 hónapos - de én ugyanúgy cserélem, ahogy az eldobhatót szokták, tehát napi 4-5 pelus megy el. Éjjelre eldobhatózunk. Igaz, ő elég keveset pisil.
2014. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsánat, de mindenkinek elkerülte a figyelmét az a tény, hogy a kérdező azért akar textilpelenkát adni a babára, hogy nappal keveset aludjon és akkor majd éjjel biztos alszik?????
2014. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy értette, hogy mivel 3 hónapos elmúlt már kevesebbet alszik napközben.

Szerintetek zavarta a babákat évezredekig hogy kb. 2-3 órát nedves volt a fenekük???? Nem olyan régóta van eldobható pelus.

2014. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!