Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ehet már egy 3 és fél...

Mit ehet már egy 3 és fél hónapos baba?

Figyelt kérdés

Eddig tört krumplit és almát adtam már neki.

Sorolnátok gyümölcsöket zöldségeket hogy mit kaphat enni pépelve egy ekkora baba!



2014. jan. 10. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Várhattál volna még egy kicsit. Főleg a krumplival, na de már mindegy.

Adhatsz neki még körtét, sütőtököt, répát, őszibarackot, sárgabarackot. Majd 4hóstól tejpépet is.

2014. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kicsit korainak gondolom a kezdést, én egy hónapot még vártam volna, de nem ez volt a kérdés, úgyhogy inkább írom is, hogy én miket adtam az alma-krumpli után :) Répa, cékla, sült tök, gyümölcsből barack és körte, később a banán.
2014. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is korainak tarom ezt :) Mi csak később kezdtük, de ah írták előttem is én ugyan ezekkel próbálkoztam :)
2014. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Anyatej és/vagy tápszer.
2014. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Anyatejet vagy (és) tápszert! Ha már nem elég neki akkor jöhet a hozzátáplálás! nekünk a

gyerekorvos javasolta 4 hónaposan,hogy kezdjük el a hozzátáplálást ,mert nem volt neki elég a tápszer! Egyébként meg ezer táblázatot találsz a hozzátáplálásról(google).

2014. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anyósom mondogatja hogy adjak már neki ezt azt ne sokat csak 1-2 falatot hogy szokja mert drága a tápszer, de amúgy a másik gyermekem aki már nagy őt is ilyen korban kezdtem el hozzá táplálni mert nagyon gyakran evett tápszert gyakran éhezett meg és ugyan ez a helyzet szerintem a kicsivel is.

Néha hiába hogy eszik 80 ml vagy 170 ml ugyanúgy 3 óránként eszik.

11 órakor evett almát és 60 ml tápszert és alszik 1 órája ami csuda mert nem szokott.

2014. jan. 10. 13:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert drága a tápszer????

Ha a gyerek egészségét tartja szem előtt, ilyet nem mond. Te meg nem hallgatsz rá. Ne terheld még a gyomrat...

Amúgy ha már nagyon muszáj, sutotok, őszibarack, sargarepa, banán alma. De én még várnek pár hetet.

2014. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: anyatejet vagy tápszert!
2014. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

nekünk 3 hósan kellett hozzátáplálni, mert 2-2,5 óránként evett meg 210ml tápszert! Másfél kilókat hízott havonta!

nem volt egyszerű de azóta sokkal kiegyensúlyozottabb.

én meg még mindig szomorú vagyok hogy 3 hét után elapadt a tejem, mert a kis drágámnak nem kellett a cici, és hiába jött szoptatási tanácsadó, hiába fejtem, az nem ugyanaz, stb.. mennyivel egyszerűbb lenne.. :(

jajj ez nem ide tartozik, de sokan csúnyán néznek mert nem szoptatok..

5hónapos kisfiú anyukája.

2014. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy ennyi idős baba anyatejet és/vagy a korának megfelelő tápszert kaphat enni. Pont. Akkor is, ha anyósod mást mond, és akkor is, ha drága a tápszer.

Ha mást is adsz neki, akkor megteremted a legmegfelelőbb körülményeket jó kis allergiák, emésztési problémák kialakulásához.

2014. jan. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!