Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes kislányom midíg...

11 hetes kislányom midíg balra fordul a kiságyban, jobbra sohasem, és a fejét is balra fordítja, jobbra is de csak ha "kényszerítjük". Pl. Jobbról beszélünk hozzá stb... Hogyan szoktassam arra, hogy a jobb oldalán is feküdjön?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha elfeküdné a fejecskéjét. A másik problémám, hogy mivel mindíg bal oldalt fekszik, ezért a füle jobban kiáll. Próbáltam már az ágyban ellenkező irányban fektetni, kipárnázni stb.. De kiscsibész akkor is átfordul a bal oldalára. Mit tegyek, hogy a füle se álljon ki? A fejpántot leszedi, a fáslit színtén, leragasztani meg nem akarom (mert a doki ezt tanácsolta), mert akkor kitépődik a hajacskája. Kérlek gyakorló édesanyák adjatok tanácsot.
2008. júl. 16. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

bár én nem vagyok gyakorló anyuka*, de azért nem esnék kétségbe a helyedben.

ha a gyereknek úgy kényelmes, akkor hagyd. nem gondolom, hogy "elfeküdné" a fülét - urban legend, hogy vkinek azért áll. pl. különbözőképpen a füle, mert gyerekkorában elfeküdte.

* három gyermekem van, csak mint apuka veszek részt az életükben :)

2008. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyha az alváskor nem sokat tehetsz,akkor nappal próbáld rábírni,hogy jobb oldalon feküdjön.

Nálunk is ez volt a probléma. Én mindig fekve szoptattam és azon az oldalon,amit kevésbé szeret.

Próbáld jobb oldalra pakolni a játékait,vagy a kságyba tedd úgy,hogy jobb oldalra essen a fény.

Egyébként ne izgulj emiatt,mert amikor már jobban fog figyelni meg fog ez a probléma is oldódni.

2008. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, és a megnyugtatást! Külön dícséret a háromgyermekes édesapának, hogy még a fórumon is ad tanácsokat. Ilyen édesapából is kevés van, bár az én párom is közéjük tartozik, de nekünk csak egy gyermekünk van:)
2008. júl. 16. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:
szia most találtam meg a kérdésed, érdeklne hogy mi válltozott azota? mert nekem 7 hetes a fiam, és ugyanaz van mint nálad csak nekem a jobb oldaloön fekszik mindig, arra áll a feje, aggodom.
2010. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mára már 28 hós a kislányom és semmi gond nem volt e téren. Akkor még én is tapasztalatlan anyuka voltam. Ne csinálj semmit, szépen elhagyja ezt a szokását és megtanul mindkét irányban feküdni, fordulni stb.. Hét hetes babától ezt még nem szabad elvárni. Csak türelem. Jó egészséget és sok boldogságot nektek.
2010. aug. 29. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!