Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám már forog oda-vissz...

Ha a babám már forog oda-vissza, akkor mostmár tegyem le a földre?

Figyelt kérdés

Babám 5 hónapos, már forog hasról hátra, és hátról hasra is. Akkor mostmár sokat tegyem le a földre, hogy tanulja megfelé a kúszást? Eddig a kanapén volt, vagyis puhán. Úgy hallottam, hogy könnyebben, hamarabb megtanulnak kúszni és mászni, ha kemény talajon vannak. Ez igaz? (Nyílván meleg plédre, szőnyegre tenném, nem a járólapra csak úgy :))


Köszönöm.



2014. jan. 10. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
persze hogy tedd el, már eddig is letehetted volna. nehogy egy pillanatra a kanapén hagyd felügyelet nélkül igy mert hamar meg van a baj.
2014. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, rakd le, és nem csak azért, mert valóban könnyebben tanulnak meg mozgásformákat kemény felületen, hanem mert a nagy terek is ösztönzik a fejlődésben. Az én lányom pl amikor már forgott, onnantól forogva bebarangolta az egész lakást :)
2014. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én eddig is oda tettem volna
2014. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már eddig is nyugodtan letehetted volna, forgó babát pedig végképp nem szabad a kanapén hagyni, egész nap pedig gondolom Te sem tudsz mellette ülni. Kúszás tanuláshoz pedig tényleg a kemény felület az ideális.
2014. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mikor a kanapén van, mellette vagyok. Ha megyek mosni, főzni, akkor viszem magammal, és beleteszem a pihenőszékbe. Akkor mostmár zömmel a földön lesz. Már szereztem neki habtapit, azt akarom a földre tenni, és azon lenne. Az kemény is meg színes is. Az jó lesz, nem?
2014. jan. 10. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is 5 hónapos, pár napja kezdtem el rendszeresen a földre tenni, eddig az ágyon volt vagy a pihenőszékében. Egyelőre nagyon élvezi, sokkal ügyesebben forog és támaszkodik, mint az ágyon (milyen meglepő:)), csak sajnos sokszor megüti magát, még nem szokta meg, hogy a padló nem olyan puha, mint az ágy volt.

Én is habtapit fogok neki venni, mert nincs szőnyegünk, most nagy plédeket teszek a földre, és azon ficereg.

2014. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!