Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 4 hónapos...

Hogyan szoktassam le 4 hónapos babámat a babkocsiban való alvászatról?

Figyelt kérdés

Nappal csak ott alszik akkor is csak úgy hogy tologatva van elég intenzíven 5 perctől háromnegyed óráig kell tologatni mire alszik 1 órát.

De akkor is van mikor megébred arra hogy nem megy a kocsi a segge alatt.

Ezt nagyon elrontottuk de hogyan lehetne ezt rendbe hozni hogy ha nem is a saját ágyában alszik de legaláb az ágyon aludjon nappal?

Éjjelre a gyerek ágyba alszik ami közvetlen az ágyunk mellett van de azt is csak 10 után , mert akkor már csak enni ébred fel.

Evészet közben bealszik én hasra fordítom és gyors beteszem az ágyába, de nappal ez nem így megy mert nem rögtön evés után alszik el.

Napközben az esti alvászat előtt 4 alkalommal szokott aludni .

Aludna is meg nem is.

Túl fáradt ahhoz hogy ébren tartsam, de nem elég álmos ahhoz hogy el aludjon, vagy elvonja valami a figyelmét.

A cumi nagy szerepet játszik az alváshoz de a cumika nem marad meg a szájában.

Valaki valami ötlet?

Azért szoktattuk a babkocsiba mert már a kezemben nem akart aludni fordul ki a kezemből ringatás közben már 1 hónapos kora óta és ordított mint a sakál, ha letettem az ágyába lilára ordította magát.

Már egyre kisebb lesz neki a babakocsi és kényelmetlenebb.

Mit javasoltok fárasszam le még jobban?



2014. jan. 11. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

1 hos baba, mint egy sakal?:)

Nekunk az elso babank nappal csak babakocsiban aludt, en minden probaltam, de igy aludt kb. masfel eves koraig. Mikor kinotte a,mozest, a sport reszben altattuk, tok jokat aludt a teraszon vagy a kertben, nem csinaltam ebbol problemat.

Most 5 hos a lanyom es eleinte ugyesen aludt a kisagyban, de az utobbi idoben csak a babakocsiban. Nekem ez nem gond, elringatom a teraszon, rarakom a babakocsira a bebiort es bent tudok fozni, a kisfiammal foglalkozni. Mondjuk, ot neha ejjel is kell tologatni, van bent is babakocsink erre a celra:( Kisfiam legalabb ejjel ugyesebben aludt, nem kellett ringatni, viszont nappal a babakocsiban ot nem lehetett csakugy kirakni a teraszra, ot kellett ringatni kb. 1 ora alvasbol 40 perc tologatas.

Minden gyerek mas, meg kell probalni a lehetosegeket, de az sem tragedia, ha egy darabig babakocsiban alszik, kinovik ezeket a dolgokat hamar, gyorsan valtoznak.

Es meg annyi, en orulok, hogy van a babakocsis lehetoseg, minket anyukam orakon at a karjaban ringatott, leszakadt a keze...

2014. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, napi 4 alvás szerintem sok már egy 4 hónapos babának. Én átállítanám 3-ra, vagy 2 nagyobb alvásra. A világ ilyenkor már sokkal jobban érdekli őket, mint az alvás... :)

A lányom 5-6 hónapos korától már csak délelőtt és délután aludt egy-egy nagyobbat.

2014. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nemsok a napi négy alvás egy 4 hósnak.Főleg ha rövideket alszik

Ráadásul minden baba más alvásigényű..

A kisfiam 16 hós,napi 2x alszik...de még így is rácsodálkoznak hogy miért ? Ilyen korban már csak délután kellene altatnom

De persze ők nemtudják hogy ha pl vmi miatt nemtud,vagy kitolódik az alvásideje tiszta zizi..nyűgös,.stb

ÉN azt javaslom határozd el magad

Ilyen idősen a kisfiammal a nagyágyban lefeküdtünk egymással szemben,simogattam a fenekét,ringattam

Jól körbepárnáztam amikor felkeltem mellőle,vagy épp aludtam vele egyet

2014. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma már 2 alkalommal aludt reggel 9-11 -ig zavartalan ringatni se kellett csak előtte mikor altattam de reggel hamar elaludt.

Utána 12- től fél 2 ig.

Már fél órája egyedül játszik a kis ágyában a felakasztott csörgőkkel.

Az éjszakai alvászata 7 kor kezdődik onnantól kezdve csak enni ébred fel egész hajnali 3 -ig.

Mert akkor már nem alszik vissza csak valamikor reggel vagy jobbik esetben fél 6 tól 6 ig.

7 óráig tartsam ébren?

2014. jan. 11. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!