Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A duck tv milyen idős gyerekek...

A duck tv milyen idős gyerekeknek szól? Engeded nézni a babádnak?

Figyelt kérdés
Az enyém 8 hónapos. Volt már, hogy nézte 10 percet. Jónak nem tartom. Szerintetek káros vagy nem?
2014. jan. 11. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
biztos nem káros,bár szerintem az én agysejtjeimet rombolta mikor fiam nézte :D
2014. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem tudom, hogy káros-e. Annak csak az a lényege, hogy nagy színes figurák, állatok, stb lassan mozognak. Mindenképp piciknek való, mert nem történik semmi. A kicsiknek érdekes lehet a színek miatt, a nagyobbakat nem hiszem, hogy leköti.
2014. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

az én lányom most 3,5 éves. 8 hósan még nem engedtem tv-t nézni, és nem a műsor miatt, hanem eleve a TV vibráló fénye sztem mindenképp káros rájuk...

Olyan 1,5 éves korában kezdtem el engedni neki a Duck-ot, imádta, és sztem kifejezetten jó, fejlesztő hatású egy csomó műsor, a lassú mozgású színes formák érdekesek, és nyugtatóak a kisgyerekeknek, engem sem idegesített..a sok nyomkodós állathangos játék jobban kiütötte nálam a biztosítékot...:-DD


Mostanában már a Minimaxot nézi, de azt is megszűröm, sőt már ő szól, ha vmi nem neki való megy, olyankor átkapcs. a Duck-ra, és simán elvan azzal is..sztem nagyon jó kis csatorna, de még ne engedd neki..

2014. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Villódzàs mentes, lassan mozognak a nagy figurák, a zene pedig nyugtatolag hat rájuk. Más dolog, h én hogy viselem. :D A lányom 9,5 hónapos, mi be szoktuk kapcsolni neki, de azt vettem észre, h inkább csak háttérzajnak megy, néha rapillant, de nem köti le túlzottan. Viszont, amikor nyugos, akkor jól jön.

Én úgy vagyok vele, h amíg nem a tv neveli a gyereket, addig ésszel lehet engedni, h nézzék.

Egyébként olyan 2-3 hónapos kortól való, mikor már érdeklődőbbek a világ iránt.


Majd biztos ide is érkezik egy szuperanyu, aki szerint ordogtol való a tv, de ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen.

2014. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
az én babám imádott rá aludni. akkor kapcsoltam be, amikor altattam és már szundított is. látni nem látta, mert úgy helyeztük el az ágyat, de a zene meg a kis hangocskák kimondottan nyugtató hatással voltak rá már egész kicsi korban is (most csomagot váltottunk és már nem fogható az adó, ezért a múlt idő).
2014. jan. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%
én egyszer nem kapcsoltam oda,érelmetlennek tartom,se történet,Franciaországban állítólag be is tiltották,persze ezzel egyáltalán nem azt állítom hogy káros vagy ne nézze a gyermek,csak számomra borzasztó a duck tv:) inkább benyomok valami walt disney mesét vagy szaffi vagy vuk,aztán a hatalmas favorit a gyerekdalok mondókák,meg a M2-n klassz mesék vannak,van 1-2 esti kedvenc,ezeket mind akkor nézi amikor általában házi munkázok,vagy a halász judit best of-ra is szívesen játszik:)másfél éves a fiam.
2014. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
a duck tv, ahogy a szlogenje is mondja, az abszolút kezdőknek szól :) az én kisfiam is nézi, 9 hónapos múlt. semmi baja nincs tőle, néha rácuppan, néha játszik, amíg szól. mi engedjük, hogy nézze, akkor, amikor nem tudunk mellete ülni, vagy épp teregetés, hasonló házimunkák vannak. ha nagyon belefeledkezik, és azt veszem észre, hogy hosszasan kezd ülni előtte, akkor kikapcsolom, és szerencsére nem kezd el sírni. szóval szerintem függőséget nem okoz :D
2014. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Vekerdyt javasolnék olvasni a tévé hatásairól.

Megjött az anyuka, aki szerint a tv az ördögtől való. :DDD

Legalábbis kiskorban.

2014. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

szerintem mindenki tudja, hogy milyen káros hatásai vannak a tévének, de én még nem hallottam olyan esetről, hogy igazoltan, bizonyítottan az a gyermek fejlődésére bármilyen kimutatható negatív hatást gyakorolt volna... egy egészségesen nevelt babánál a tévénézés nem fog bajokat okozni. én még olyan babáról sem hallottam, aki sokáig bírt volna a tévé előtt ülni. az ösztöneik jól működnek, és igénylik a mozgást, nem ragadnak le előtte.


a duck tv nem villózik, nem beszélnek benne, aranyos zene megy, időnként kiírják, hogy na most már menj, foglalkozz a gyerekeddel :)


a személyes véleményem szerint ez is egy olyan dolog, mint az összes többi: nagy dózisban káros... kis adagban még hasznos is lehet :)

2014. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
Duck tv-t sosem nézett,de 1 éves kora előtt semmi mást sem,úgy gondolom felesleges ilyen korán hozzászoktatni a mese nézéshez,az idegrendszerének sem tesz jót,és a fantázia világának sem.Zenét tettem be neki,aztán 1 évesen egy-egy pár perces gyerekeknek való zenés klippet a youtubon,de kb 1,5 éves korától néz mesét,kezdetben 5-10 perceket nézett,de nem rendszeresen,nem is igényelte,most 2,5 simán megnéz egy fél-1 órás mesét ha van kedve,de el van nélküle is,tvben max főzőműsort,vagy természet filmet néz velünk,dvd szoktam neki mesét betenni.Szerintem egy 1,5 év alatti gyereket megismertetni kell a dolgokkal,játékokkal,játszani vele,hagyni játszani,megtanítani játszani.Ha le szeretnéd kötni akkor is van több lehetőség nem kell mindjárt tv-t nézetni vele.
2014. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!