Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok mikor fordult az...

A babátok mikor fordult az oldalára? Lehet valahogy ösztönözni, hogy forduljon? 8 hetes, hason nem szeret lenni

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Fiam 3 hónaposan (4 hónaposan hasra).

Lányom kihagyta az oldalra fordulást, 3 hónaposan egyből hasra fordult.

Amíg maguktól nem fordultak hasra, utáltak hason lenni.

2009. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is utált hason lenni, 3 és fél hósan egyből hasra fordult. még akkor sem szerette, fél perc múlva már sírt, hogy fordítsam vissza. Másfél hónap múlva tudott csak visszafordulni, azóta nincs gond, még éjszaka is hason alszik legtöbbször. Ösztönözni esetleg úgy tudod, hogy teszel valami játékot amit szeret az ágyra úgy, hogy csak akkor érje el ha oldalra fordul, de szerintem nálatok még nem kell erőltetni a dolgot.
2009. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor talán még várhatok. Lehet, hogy a problémám magától megoldódik.
2009. dec. 1. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
8 hetesen még nem kell erőltetni a fordulást. Azért nem szeretnek hason lenni, mert nehéz a kis buksijuk, gyenge a nyakizmuk, nem tudják felemelni a fejecskéjüket. Az én fiam 10 hetes, emelgeti már a fejét, szépen ki is nyomja magát, de sokáig így sem szeret hason lenni. Egy nap többször rövid időre tedd hasra, hogy gyakorolja az emelgetést, de erőltetni nem kell.
2009. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

9 hónaposa a lányom, soha nem aludt hason, míg kicsi volt oldalt , most pedig háton alszik. Hason mindig ordított ezért nem is raktam úgy minek kínozzam.

3 hónaposan hasra fordult, 4 honóposan hasról hátra, fél évesen felült és elkezdett mászni, 7 hónaposan felállt, most már tárgyak mellett szépen sétál.

2009. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rá kell bízni, hogy mikor mit akar csinálni.Igazából csak akarom, hogy minden rendben legyen vele.

Mindig aggodom.

Köszönöm a válaszokat

2009. dec. 1. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom 1 hét múlva lesz 6 hónapos és csak oldalra hajlandó fordulni magától, ezt kb. 3 hónaposan tudta.

Hasról hátra és vissza utál forogni, rajtakaptam már, de 1-2 hetente csinálja csak.

Tanítani tudod neki a fordulást úgy, hogy hanyatt van a baba, amelyik oldalra fordítod, azt a lábát egyenesen tartod, a másikat térdben felhúzod a hasához és átteszed az ellentétes oldalra.

DE!

Nekem ezt a gyerekorvos mutatta, így ha ezt szeretnéd csinálni, előtte kérd meg a gyerekorvost, mutassa meg, pontosan hogyan kell, nehogy árts vele neki!

2009. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom pénteken lesz 3 hónapos és csak hason szeret aludni. Mindenhogy szeret lenni(háton oldalt), de csak hason alszik.


Már elég sokáig tartja magát.

2009. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Túl korai neki még oldalra fordulni magától, erőltetni meg nem szabad,épp tegnap mondta a fejlődés neurológusunk....
2009. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kommentet.Ez már nyugalomra int.Egy orvos szava döntő.Köszönöm
2009. dec. 1. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!