Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol gond, ha nem beszél...

Mikortol gond, ha nem beszél a gyerek? és mivel tudnám ösztönözni a beszédre, néha már berekedek annyit beszélek neki, éneklek, mondokázok, de semmi. Kezdek aggódni.20 honapos kisfiú

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Légy türelemmel a babád mindent a maga idejében fog csinálni! Nincs semmi baj a kicsiddel szimplán csak nincs kedve beszélni, ha megjön a kedve hozzá megered a nyelve!:)
2011. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek 22 hónaposak,és semmi.Mindent értenek,1 hónappal ezelőtt minden nap mondta 3-4 új szót,de azóta semmi..Engem is nagyon idegesít,már várom h beszéljenek.Annyira nem aggódok(még),mivel elég sokan csak 2 évesen kezdtek beszélni(egyik napról a másikra),köztük én is anno.És ikrek is,egymást tökéletesen megérti.Csak rossz érzés,hogy itt minden anyukának az ennyi idős vagy még fiatalabb gyereke már számol tízig,mondókázik,szobatiszta etc.Sokat számít az is,h van e nagyobb testvér ill. h mennyit van gyerektársaságban,bölcsis e.
2011. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs lemaradva! Az én kisfiam most 2 éves 2 hónapos és 3 hete lendült meg a beszéde, most már mindent mond, de addig csak annyi volt a szókincse, hogy apa, anya, baba, cica, kutya, tá-tá, mama, papa meg néhány ilyen hasonló baba szó.

Én is egész nap beszéltem hozzá, mondókáztam, énekeltem stb. De neki csak most ért meg az idegrendszere a beszédre. Ez van. Ki kell várni az idejét, ami minden babánál más. Soha nem aggódtam, hogy jajj mikor fog már beszélni. Te is légy türelemmel, ha megérett rá magától el fogja kezdeni!

Ja, még az én fiacskám ráadásul nagyon szégyenlős is, ez is rátett egy lapáttal, hogy csak most kezdett beszélni. De én mindenképpen abban hiszek, hogy amikor megérik rá a gyerek, akkor ha akarjuk ha nem el fog kezdeni beszélni!

2011. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

:) és mint minden szülő te is leszel majd úgy, hogy csak egy percig légy már csendben.

Én is aggódtam, hogy a gyerekem csak brekeg, mindjárt 2éves, és anyázik csak...

Mondóka, esti mese, dumadumaduma, énekek... Egyik napról a másikra, ott tartunk, hogy fejből végig énekli az én elmentem a vásárba... majdnem hibátlanul, vannak még nyelvtörők, kicsit visszaesett a tesó ómandarin szintjére, de inkább előre halad. És alig várom, hogy néha aludni menjen... az a bizonyos 5perc csend.

Egyik reggel arra fogsz kelni, hogy a gyereked kicsicsereg az ágyból, és zsong a fejed. Türelem.

2011. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szintén. 21 hónapos és csak pár szót mond. az az érdekes, hogy egyre kevesebbet, sok szava volt ami eltűnt :(
2011. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos és aggódsz???Az enyém 27 hónapos igen több mint 2 éves és csak most kezdett el beszélni de napról napra több szt mond ki tisztán.Annó én is kirtam hogy nem beszél még az alap szavakat sem(anya,apa,mama,papa)de ez komyoly aztán kb.1 hónapja ordított hogy anya gyere!!Tisztán.Család egyből telefon,fényképező minden amive lehet videót csiálni.Én se hittem el annó az anyukáknak hogy nyugi majd beszél,ráér csak lusta,2,5-3 év a normális ha utána nem beszél semmit akkor orvos.

Gondoltam jól van könnyen mondjátok a tietek beszél és láss csodát.

Nálad is így lesz:)))

AMint látod dumálni(írni)én is tudok szóval én is reketre beszéltem annó magamat.KITARTÁS!

2011. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 hét múlva lesz 2 éves a fiam, pár szót mond csak. Én nem aggódom, a védőnő mondta a minap, hogy mit várok tőle, hiszen már éjjel-nappal szobatiszta, eddig arra koncentrált. :D Majd fog dumálni, hogy akkor majd azt mondom, bárcsak csendbe maradna pár percre...

Az apja is szokta mondogatni, hogy mikor beszél már. Erre azt szoktam mondani neki, hogy anno alig várta, hogy elinduljon, most meg már az a "baj", hogy egy percre sem ül le. Majd ha beszélni fog, akkor meg az lesz a "baja". :D Persze ezt csak viccesen jegyzem meg.

2011. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2011. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!