Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év után mennyi tápszer kell...

1 év után mennyi tápszer kell a babáknak? Vagy jobb a tejital?

Figyelt kérdés
14 hónapos a gyermekem,még eszik tápszert naponta többször is.Van hogy naponta 4szer megiszik 190ml-t. Persze mellette már mindent megeszik,kap rendes kaját is amit mi eszünk.A tejital kell már 1 éves kor után?Bolti tejet már adhatok neki?Már megkóstoltattam vele és nem lett baja tőle.A három közül melyiket adjam? Védőnötöl elfelejtettem megkérdezni.Köszi
2014. jan. 15. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
1 éves kora után tápszert én már nem adtam. Most 19 hónapos a fiam, tejitalt iszik, előtte tejet ivott, de 1 hónapja áttértünk a tejitalra. Napi négy tápszer egy 14 hónaposnak nagyon sok és teljesen felesleges. Ebben a korban már csak reggel és este kapott tejalapú italt a fiam.
2014. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.És miért tértetek át a tejitalra?De ártani nem árt neki ennyi tápszer nem?Tejitalt adjak inkább neki?Abból mehetne annyi mint a tápszerből? Köszönöm szépen!
2014. jan. 15. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Én tejitalból sem adnék csak reggel és este. Miért iszik tápszert napi négyszer egyébként?

Azért tértünk át a tejitalra, mert sokat volt beteg (nem komoly, csak köhögés és nátha), szinte hetente, kéthetente esett vissza. Olvastam valahol, hogy el kel hagyni a tejet, ha sokszor beteg a gyerek és gondoltam veszteni nem vesztek vele, kipróbálom. Ez 1 hónapja volt és (lekopogom) azóta nem volt beteg a fiam.

2014. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kel=kell. Bocsi.
2014. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért iszik ennyit mert a nappali alváshoz is kapja,azon alszik el néha.Meg sokszor volt beteg az utobbi 2 honapban és sokszor alig akart enni,de tászert azt megitta. megkérdezted hogy miért iszik 4szer tápot,talán nem lehet neki adni ennyiszer?Eszik mást is mint irtam,csak közbe még tápszert is.
2014. jan. 15. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet persze, baja nem lesz tőle, de teljesen felesleges, hiszen már mindent eszik. Én mondjuk már csak azért sem adnék, mert nagy gyerekem van és félnék, hogy nagyon elhízna, ha ennyi tápszert inna (persze ő nem is igényli nappal a tejitalt). Én inkább tejet adnék nappal a Ti esetetekben.
2014. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a helyzet, de 2 éves koráig én biztos nem adok neki tejet. Szerencsére a dokink és a védőnőnk ugyanígy gondolkodik. Tápszer és a tejital szerintük mindegy, ugyanaz mindkettő
2014. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, ugyanabban a cipőben járunk. Kislányom is 14 hós, ő is sok tápszert eszik, kb. 3*4 150 ml-t. Ő is eszik már mindent, de ezt annyira imádja, hogyha nem kap akkor sír utána. Pont ma vettem először tejitalt, de kétkedem,kicsit furcsálotta. Azért most már megpróbálom erre rászoktatni, márcsak azért is mert a védőnő az egy éves státuszon azt ajánlotta,hogy most már nyugodtan lecserélhetem tejitalra. Amúgy nekem főtt ételből elég keveset eszik, pont a tápszer miatt, főleg, hogy éjszaka is kap mert sír utána. Azért bízom a tejital sikerességében.
2014. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!