Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej,2-es vagy 3-as tápszer,...

Tej,2-es vagy 3-as tápszer, vagy Junior tejital?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a kislányom, és nem tudom mit igyon a továbbiakban. Már csak reggel iszik olyan 2dl körül.

Védőnő szerint tejet adjak, ha nem issza akkor 2-es tápszert. doktornő szerint 2-es, vagy 3-as tápszert adjak.

Ki mit ad a babájának?


2012. szept. 10. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Én tejet fogok. Szerencsére soha nem ivott tápszert, de a múltkor kipróbáltuk, hát nem itta meg :D Amúgy is irtózom az ilyen por vackoktól, ha nem muszáj akkor nem akarom hogy ilyeneket igyon a Picurkám.

Most lesz 1 éves, és el akarom már kezdeni bevezetni a tejet.

2012. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Én tejet és kakaót.Normális fejlődésnél semmi nem indokolja a tápszert egy éves kor után.
2012. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk a védőnő és a gyerekorvos is a tápszert javasolta másfél éves korig és én is ezt tartom jobbnak mert úgy szokta meg a kisfiam (13,5 hónapos), hogy este fürdés után kap tápszert, azon szépen bekómál és csak be kell rakjam a kiságyba és alszik reggelig. Ha csak tejet kapna attól nem lakna jól és tuti hajnalban felébredne mert éhes. Persze így is kap rendes vacsorát de abból általában csak csipeget tehát tápszer nélkül nem lakna jól éjszakára... Ja és kipróbáltuk de nem igazán jön be neki a tej íze...
2012. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Kislányom 3 éves lesz, de Junior italt, vagy 3-as tápszert kap. Nem azért, mert ellenzem a tejet, kap azt is. De nagyon rosszevő, keveset és egyoldalúan eszik (nem tudok vele mit csinálni), így kell a tápszer.

(Első nem túl tájékozott, nincs otthon a témában, ezért ír értelmetlen dolgokat...)

Azt adj neki, amit szeret. A tápszerbe (3-asat adj, ha azt adsz) is nyugodtan rakhatsz kakaót, macikávét, stb.

Ha jól eszik, elég a tej (csak ne 1,5%-osat, mert az nem vmi tápláló.)

Ha keveset eszik, meg rosszul, akkor inkább tápszer, junior ital.

2012. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon hasznos mind!
2012. szept. 10. 10:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Én Beba junior italt adok neki 1,5 éves koráig, de csak azért , mert az apukája sok mindenre allergiás
2012. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%

Van még valami, amiért még nyitnál új hozzászólást?

(Egyszerűen szánalmas, ha valaki ennyire szélsőséges. Te kifejtetted a véleményed a tápszerről, ha te megteheted, szerintem én is, hogy reagáljak rá...)

Megvan az okom rá, amiért érzékenyen érint ez a tápszer-téma (szerintem sokan vannak így, és ők értik igazán, vajon miért) de nem fogom kifejteni, mivel nem erről szól a kérdés...

2012. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szélsőséges, mint mondtam nem Téged akartalak bántani, ezt annak ellenére leírom, hogy Te folyamatosan bántasz engem. De tudod mit, bocsánat ha magadra vetted a levackozást, tényleg nem azokat akartam bántani akik tápszert használnak. Azért írtam annyi hozzászólást mert mérges lettem amiket írtál rólam de ezért is bocs.

Biztos más lenne a véleményem a tápszerről, ha használnom kellett volna, de szerencsére nem kellett, és szerintem emiatt idegenkedek tőle, remélem így már érthető.

Nem látom hol van a szélsőség egyébként a hozzászólásomban... de mindegy :(

2012. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyukák, ne veszekedjetek máááár! Kinek a pap, kinek a papné, minden anyának és babának más válik be. Pont.


Kérdésre válaszolva: Az én kisfiam most pénteken tölti be az 1 évet, kb. 2 hete már Junior gyerekitalt kap (Milupa) - bár én nem vagyok vele megelégedve, eddig átaludta az éjszakát, mióta ezt issza viszont minden éjjel 1 körül ébred enni. Szóval én úgy döntöttem, megvárom míg elfogy ami itthon van (kb. 2 hét), ezidő alatt megkapja az 1 éves oltását is, és utána elkezdem a tehéntejet. Ha bármi probléma lenne azzal, akkor viszont visszatérek a 3-mas tápszerre (Milupa Milumil), mert valószínűleg ez a Junior ital kevésnek bizonyult a babámnál.

2012. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Off:

Nekem nem volt tejem (csak minimális), kezdetektől rá voltunk kényszerülve a tápszerre. Itt folyamatosan olvastam akkor a savazást ("mindenki úgy mérgezi a gyerekét, ahogy akarja" "mindenki tudna szoptatni,csak a lusta anyák tápszereznek" "a tápszeres gyerekek betegesebbek, butábbak, csúnyábbak" stb.)

Környezet, 1-2 ismerős anyuka: "De jó, hogy nekünk ilyen sz@rokra nem volt szükségünk"

Ezek az "emlékek" most visszajöttek a jellemzésed által, emiatt húztam fel magam.

(Ezért írtam, hogy aki volt hasonló helyzetben, az megérti...)

On:

Most sem adnék, ha enne a gyerek rendesen, nem azért adom, mert nekem ez a mániám, csak muszáj.

2012. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!