Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg a tápszert?

Miért nem eszi meg a tápszert?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom aki mindig jó evő volt egy hete egyszerűen nem hajlandó enni! !! Szinte kezdetektől tápszeres. Ugyanazt a tápszert eszi. Pepti pluszt. A súlya is nagyon szép. De mióta nem eszik azóta már fogyott is. Egyszerűen egyik pillanatról a másikra visszautasította. Ordít hogy éhes , eszik egy keveset aztán kiköpi stb...Ha erőltetem akkor meg képes vissza öklendezni. Orvos védőnő természetesen tájékoztatva lett. Orvos meg is vizsgálta. Volt vizelet vizsgálat az teljesen negatív. Torka nem piros, nem beteg. Orvos sem érti. Amúgy jó kedélyű mosolygós. De nem hajlandó megenni a tápszert. Fogzás ugye még korai mert végül is január 22-én lesz pontosan 3 hónapos. Doki azt mondta várjunk 2 napot ha nem javul újból megnezi. Én már teljesen tanácstalan vagyok !!! Miért nem akar enni? ???????

2014. jan. 15. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
simán lehet fogzás is már. eleve kb 2 hónappal elöbb kezd mozgolodni mire ki is bujik. barátnöm kislányának 2,5 hónaposan már picit lehetett látnia afogát de csak 5 hónapos korára törte át az inyét. ki kell probálni másik tápszert más méretű cumit stb.
2014. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Legkisebb meretu cumit használjuk mert nagyon bukós a baba. Tápszerbol tejfehérje allergia gyanú miatt. Eddig semmi baja sem volt vele
2014. jan. 15. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám 2 hónaposan nem evett. Vérvétellel derült ki, hogy vashiányos vérszegény. Ezért étvágytalan és aluszékony volt. Ő anyatejes, ki nem köpött semmit,de annyit sem evett, mint egy újszülött.
2014. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az én babám is alig eszik és pont ennyi idős, mint a tied. Két hete csinálja, hogy eszik 40-50-t és utána nem kéri még. Persze én beadom azért neki, hogy azért a 100 meglegyen, volt, hogy egy órával később adtam oda neki a maradék tápszert. Mi sem váltottunk tápszert, de tök ugyanez a helyzet.

alvással hogy álltok? aluszékony?

lehet én is csináltatok egy vérvételt

2014. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem! Kifejezetten sokat van ébren. Éjszakát viszont atalussza már régen.
2014. jan. 16. 14:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekünk ma a doki már sinlacot javasolt. Mondta hogy ártani nem fog viszont ennie meg kell. Ugyanis már fogyott is a gyerek. Tiszta agybaj ez az étkezes :-(:-(:-(
2014. jan. 16. 15:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egészen hasonló, ugyanebben a hónapban, de az én lányom a pepti pluszt sem bírta, visszabukta (a sima HA tápszertől véres hasmenése volt), aminosav alapú tápszerre váltottunk, az segített... Esetleg erre tudok gondolni...
2014. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkérdezhetem, hogy javult e a helyzet? Az én kislányom most 3.5 hónapos, és most ő sem akar enni, szintén tápszeres.

2014. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálunk ez még bő egy hónapot tartott. Mikor már fogyott is a gyerek akkor végre csináltak vérképet. Vashiany volt a baj okozója. Amint helyre hozták a vasszintet szépen visszajott az étvágy is. Most 5 hónapos és hozzá is táplálunk. Jelenleg 8050gramm :-)
2014. márc. 24. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ! Minket is elküldtek pár vizsgálatra (laktózterhelés(!), reflux vizsgálatra, bár soha nem bukott, székletmintát kellett vinnem), de minden negatív. Persze a vérvétel nem jutott az eszébe egyik orvosnak se. Én említettem neki, hogy nem lehet, hogy vérszegény? Elég sokat alszik is, meg én is az voltam kicsinek, de erre az volt a válasz, hogy nem így néz ki aki vérszegény. Jó kedvű, mosolygós baba, aki szinte soha nem sír, éjszaka 13 órát alszik.

Na akkor nem hagyom magam és kiharcolom azt a vérvételt! Nagyon köszönöm a segítséget.

2014. márc. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!