Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszi a tápszert. Erőltessem?

Nem eszi a tápszert. Erőltessem?

Figyelt kérdés

A kislányom 10 hónapos. A kezdetektől fogva vontatott a súlyfejlődése. Most 7200 gramm. A védőnő szerint legalább napi 4 deci tápszert meg kell innia. A szoptatást mostanában hagyom abba, mert már szinte napi 20 gramm tejnél nincs több. A 4 deci tápszert a következőképpen osztjuk el:


reggel 130 gramm (ebből 80 gramm cumisüvegből, 50 gramm kanalazva)

ebéd 130 főzelék, 20 tápszer kanalazva

uzsonna 120 gyümi vagy joghurt, 20 tápszer kanalazva

vacsora 130 tápszer, ebből 100 gramm kanállal...

éjszaka felkeltem enni, kb 100 grammot kiszív


Alapból keveset eszik, alig tudom ezt a kis mennyiséget is belekönyörögni. Etetés közben mindenféle játékot, fakanalat, habverőt, telefontöltőt kell a kezébe adni, hogy a figyelmét le tudjam kötni, és belecsempésszek a szájába egy falatot.


Ma reggel besokalltam, elfogyott a türelmem. A cumisüvegből könyörgés árán 60 grammot kiszívott, utána ordított, hogy nem kér többet. Úgy döntöttem, hogy elég volt a 45 percig tartó kanalazgatásokból, közben többszöri átöltöztetésből, és nem adok neki többet. Ennyit evett, kész. Próbáltam már így "bekeményíteni", így a napi másfél deci sem jön össze. Mellette pár kanál főzelék, gyümi és újra kezdődik a fogyás...


Volt már valaki hasonló cipőben? Ti mit tennétek? Kínlódjak továbbra is a kanállal? 10 féle cumisüveget kipróbáltunk, egyikből sem eszi jobban. Vagy sz.rjam le, eszik, amennyit akar? Akkor is, ha az napi 1-2 decinél nem több? Főzelékből, gyümölcsből 70-80 gramm, amit könyörgés nélkül megeszik. Mit tegyek?


2013. jún. 30. 09:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet,annyi biztos. Az én fiam szépen eszi a főzeléket,gyümölcsöt,kb 200 grammot. Délben,délután,este kap mást,viszont szopizni nem nagyon akar. Olvastam,hogy 500 ml tejalapú táplálékot kell,hogy egyen,de szerintem ennek alig a felét eszi meg. Tápszert egyáltalán nem fogadja el,kiköpi. Jó lenne leválasztani,mert úgy látom egyáltalán nem fontos neki a szopizás,ha nem erőltetném,nem is kérné. Lehet,hogy a babádnak nem ízlik a tápszer? Próbáltatok már másmilyet is? Hátha több sikerrel járnál. Mit takar az,hogy bele kell erőszakolnod? A fiam is matat evés közben,nekem is brümmögnöm kell,énekelnem,hogy a kajára figyeljen. Szerintem amúgy simán ennyi a szükséglete,felnőtteknél is vannak ilyen madárétkű egyedek.
2013. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

A tápszerünk így is nagy kalóriatartalmú, speciális tápszer, nem olyan, mint a többi (Beba, Milumil stb.)Gasztroenterológus írta fel, hogy hízzon valamit tőle. De cseszhetem, ha nem eszi... De a mai séta alkalmával veszem a DM-ben másikat, hátha azt enné.

Az "erőltetés" annyiból áll, hogy akkor dugom a szájába a kanalt, amikor el van foglalva valamivel. Úgy irigylem azokat, akiknek a babája bekapja a cumisüveget, kiszívja a kis 200 grammját, és mehet a dolgára. Nálunk 130 gramm 45 perc :(

2013. jún. 30. 09:50
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj, inkább higgadt fejjel gondolkozz és trükközz!

Ezt a kanalazgatást felejtesd el, ezzel kinyírod magad. Az egyik étkezése legyen tejpép. A tejpép is tápszer, de kanalazható, és laktató.

Készíthetsz otthon is kalóriadús, tápszeres ételeket, már 10 hónapos, nem gond, ha kap tejbegrízt, tejberizst, kását.

Persze, itt nem a hagyományos tejbegrízt értem...

Vízben sűrűre főzöd a grízt, teszel bele csipet cukrot, vagy gyümölcsökkel, bekevert tápszerrel hígítod. Dús és laktató.

Előre ledarálhatod a rizst és a rizslisztet főzöd vízben, majd ugyanígy ízesítheted.

Adhatsz a kezébe babapiskótát, kekszet.

Vannak ízesített tápszerek is, tudom, hogy nektek doki írta fel, de pont a hízás miatt. Akkor vacakot se ér, ha nem eszi a gyerek. A Milumilnak van gyümölcsös tápszere.

2013. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, még az is eszembe jutott...

Te főzöl neki, vagy üvegeset kap?

Vannak babák, akik jobban szeretik az intenzív ízeket. Használsz nála zöldfűszereket?

Szokott kapni tésztát, kiflit, kenyeret? Adhatsz neki szószos tésztákat is, hátha az jobban csúszik.

2013. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk mi is a súlyt és étvágyat tekintve. Kanalazni sem akart, de szerencsére nálunk a cumisüveg egy idő után bevált, így legalább eszik valamennyit. Kórházban javasolták, hogy 1 hónapig ne erőltessem a kanalat, még a pépet is cumiból, abból eszik amennyit eszik, utána 3 óra múlva (hogy szokja meg, kajaidőben enni kell, nem játszani - mert ugyanúgy minden más érdekli, csak a kaja nem ).

Nekünk a tápszerünk nem speciális, viszont mindenbe kalóriadúsítót kell tennünk (Fantomalt). 8 hónapos, jelenleg így néz ki az étrendje (tól-ig adatokat írok, de inkább az alsó határ felé tendál az étvágya, a max. értékeket 1 hónapnyi huzavona után eszi meg néha, cumisüvegből):


reggeli: 100-200 ml tápszer

tízórai: 80-200 ml gyümölcs (gabonával)

ebéd: 80-200 ml főzelék hússal

uzsonna: 100-150 ml gyümölcs

vacsora: 150-240 ml tápszer


Most próbáljuk visszaszoktatni a kanálra, hát.....ellenben végre hízott kicsit, aminek nagyon örülünk.


Szerintem beszélj a dokiddal, van-e egyéb ötlete (esetleg neki is Fantomalt). Saját tapasztalatból azt tudom javasolni, hogy próbáld inkább cumisüvegből egy ideig, eszik amennyit eszik. Aztán ha abból már jobban elfogadja, akkor szépen lassan vissza a kanálra. Sajnos nagyon sok türelem kell. Kitartást kívánok, nem egyszerű helyzet, de remélem Nektek hamarosan megoldódik.

2013. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Tejpépet is lehet neki adni, ha kanalazás mellett maradsz. Én azért hagytam ki, mert kb. annyira kell higítani a cumizáshoz, hogy semmi értelme :(
2013. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon aranyos vagy. Főzök is neki, meg néha kap üvegeset is. Mindent megeszik, csak mindenből keveset. Használok zöldfűszereket, de még csak egy párat mertem neki adni: petrezselymet, kaprot, bazsalikomot, oregánót. Kenyeret is eszik, kekszet is. Tejpépet is szoktam neki adni, abból is 80 gramm, amit megeszik maximum...

Emellett semmi folyadék, napi max fél deci. Pelenkát sem kellene cserélnem, csak naponta egyszer, mert nem pisil, csak keveset. Mitől is pisilne...?! Így napi 4 pelenkával elvagyunk úgy, hogy éppen van bennük valami. A védőnő folyton csesztet, mintha éheztetném. Kivizsgáláson is voltunk, de semmi baja. Időről-időre kiborulok miatta, kisírom magam, aztán összeszedem magam, mosolygok és minden megy tovább :( Lehet, hogy nekem kellene elfogadnom, hogy ha megfeszülök sem fog többet enni. Csak olyan rossz érzés, amikor olvasom, hogy más anyukák azon rinyálnak, hogy a gyerekük 6 hónapos és csak 7-8 kiló. Meg a 2 hónapos baba nem eszik, csak 130 gramm tápszert egyszerre. És teljesen készen vannak miatta... Az enyém meg 10 hónaposan kevesebbet eszik, mint egy újszülött :(

2013. jún. 30. 10:26
 8/45 A kérdező kommentje:

Ran78! Sajnálom, hogy Ti is hasonló helyzetben vagytok. Ez annyira rossz érzés, Főleg a tehetetlenség... Az én kislányom 8 hónaposan 6530 gramm volt... Teszem a Fantomaltot mindenbe. A doki azt mondta, hogy még a vizébe is tehetem.


Most én is afelé hajlok, hogy nincs több kanalazás. A játékokat az előbb eltettem a széke mellől, kemény leszek mától :) Teljesen igazatok van: ha eszik, akkor nincs játék. Csak van olyan, hogy már az első falat sem kell. A barátnőm szerint azt kellene csinálnom, hogy ha nem kéri az első falatot sem, akkor vegyem ki a székből, és a következő etetésig ne kapjon enni. Szerinte pár nap után megtanulja, hogy mi a dörgés...

2013. jún. 30. 10:39
 9/45 A kérdező kommentje:

Ja, és a tejpépet is tápszerbe teszem, hogy még jobban hízlaljon. nem is tudom, hogy mi lesz, ha majd áttérünk a tejre! Annak alig van tápértéke!

Most jutott eszembe, hogy talán pohárból kellene megpróbálni.

2013. jún. 30. 10:42
 10/45 anonim ***** válasza:
Én is azt csináltam már a vége felé, hogy "kislányom, ettél x-et, ami nagyon kevés, de ha nem vagy hajlandó többet enni nyugodtan, így jártál". És tényleg csak 3 óra múlva kapott megint. Az utóbbi napokban odáig jutottunk, hogy viszonylag nyugodtan hajlandó enni normálisabb mennyiséget (persze cumisüvegből, de legalább eszik valamennyit). Eddig kb 2 kanál vagy korty után már ment volna ezerfelé.
2013. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!