Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt az első fürdettés?...

Milyen volt az első fürdettés? Milyen érzés volt, ki volt ott? Elmesélnéd részletesen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem egy maradandó emlék a legelső.

Sokkal inkább az azt követő többi,főleg mostanság mert már fürdik néha velem is,és élvezi,pancsikol.


Az elsőnél nagyon kellett vigyáznom,hogy ne érje a köldökcsonkot víz,és hogy stabilan tudjam tartani,és hoyg úgy csináljam,hoyg tutira ne ijedjen meg és szeressen fürdeni később is.


Emlékszem nálunk úgy volt,hoyg hazahoztuk (aznap nem fürdettük),másnap pedig jött a védőnő és a gyerekorvos. Aztán a védőnő kérdezte,hoyg akkor este mikor lesz a fürdés, én meg mondom hát fürdessem meg? Egyedül? De én nem is tudom hoyg kell... Ő meg mondta,hoyg mikre figyeljek oda, és hoyg csináljam csak, nem lesz baj. És tényleg nem lett baj. :-)

2009. dec. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ott ült az egész család a szobában:)Akkor még a szüleimnél laktunk.Anyukámnak éppen elvolt törve a lába és a keze is és igy nem tudta kivenni a kezemböl:)amit nem is bánok egyáltalán.Persze mind a 2 testvérem is ott volt mert ugye ök se hagyhatnak ki 1 ilyen bulit ezen felül apukám és a párom is.Anyukám vezényelt én meg csináltam amit mondott de olyan szinten neki voltam izzadva h a végén vizesebb voltam mint a gyerek.Ráadásul remegett a kezem és a gyerek is üvöltött.Így visszanézve vicces de akkor hüüü de nem volt az.
2009. dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hazahoztuk, aznap jött a védőnő és elmondta mit, hogyan, miképp. Párommal ketten voltunk, ő fürdette. Nekem sem maradandó élmény, de természetesen fényképeztünk.
2009. dec. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Abban a kórházban ahol szültem bejöhetett délutánonként az apuka fürdetni, úgyhogy én csak pár hetes korában fürdettem meg először. A mai napig az apukájáé a fürdetés. Az elsőnél mi 4-en voltunk, a baba, apa, Csilla nővér és én.
2009. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagy élmény volt. Baba, Apuka, Nagymama, én. Először Apuka nagy bátran belevágott, de olyan rémült fejet vágott, hgy megkérdeztem, hogy átvegyem-e és gyorsan igent mondott, de csak egy lépéssel lépett odébb :) Másnaptól kezdve, kevés kivételtől eltekintve ő fürdeti :)
2009. dec. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk Apa fürdetett először, mivel neki már volt gyakorlata benne, ugyanis van már két nagylánya. Nagyon ügyes volt, a nagy kezében elfért az egész kisfiam...


Mondjuk a fiam első perctől vízimádó, vízben sosem sír, szóval könnyű dolga volt vele Apának. Nagyi is ott volt, szóval mindenki őt csodálta fürdés közben. :)


Sokáig még Apa fürdetett, amikor én először fürdettem, nagyon izgultam. Egyedül sokáig nem is vállaltam, valaki mindig segített....


Ma már 21 hónapos a legény, legtöbbször olyan pancsolást csap, hogy inkább ő fürdet engem. :)

2009. dec. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
SZia! Első nap, amikor hazahoztuk, ketten fürdettük apával. Mi már előtte vettünk Ok Baby biztonsági fürdetőt, így könnyen boldogultunk annak ellenére, hogy először csináltuk. A nagykádban volt a fürdető, így nem kellett tartanunk és vigyáznunk a köldökcsonkra, csak szépen lemosdattuk ketten. :)
2009. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, mi nem voltunk bátrak! Az unokahúgom férje fürdette meg első nap a kisfiúnkat. Hazahoztak minket a kórházból, és egész nap itt maradtak velünk. Aztán mikor eljött a fürdetés ideje, rájöttünk Apával, hogy azt se tudjuk, hogy kell. Az unokahúgoméknak akkor volt 16 hónapos a babájuk, úgyhogy ők már rutinosabbak voltak. Mivel az unokahúgom pocakjában ott volt a kistesó, így a férje vette át tőlünk az irányítást. Másnaptól egyre bátrabban fürdettük, mindig ketten, mióta a nagy kádban fürdik a fiam, azóta Apa fürdet.
2009. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!