Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyanakszom, hogy ekcémás a...

Gyanakszom, hogy ekcémás a babám bőre. Akiknél volt ilyen, leírná hogyan is néz ki? Mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyászhoz csak 1hónap múlva kaptunk időpontot,de addig is kezelném,hátha nem lenne csúnyább.
2014. jan. 17. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Piros, száraz, érdes.
2014. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Piros, szabálytalan alakú foltok, néha pikkelyesen hámlik, a felülete érdes, száraz. Olyan mintha sok kis csípés lenne egymás mellett. Ha gondolod, le tudom fotózni, csak most alszik a kölök.


Szerintem a bőrgyógyász felesleges kör. Kaptok majd rá szteroidos krémet, ami viszont nem a legjobb döntés. Kísérletezni érdemes, biztosan lesz krém, ami majd használ. Addigis jó a Shea vaj, lehetőleg kerüljétek az illatosított és tartósítószeres fürdetőket, testápolókat, samponokat. Mi most Sanatopicot használunk, fényévekkel szebb a bőre, mint pár hete, ha rendszeresen kenem, szépen javul.

2014. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Azt, hogy hogy néz ki már leírták előttem de szerintem gyorsabb lenne ha a gyerekorvoshoz vinnéd le. Én is oda vittem és ő is tud adni szteroidos krémet ha más nem használ( nekünk tejmentes diétát is kellett csinálni egy ideig nehogy az okozza ). Nálunk úgy tűnik a fürdető volt a vétkes. Milyet használtok? Mi már gyógyszertári fürdetőt és testápolót használunk és azóta gyönyörű a bőre.
2014. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ekcéma álatlában első lépésben pici hólyagocskákkal indul és vörös, száraz teületek jelennek meg, de ez változó guglizd be.

Fiam kb 2hónapos kora óta ekcémás, anyatejes volt, total tejmentse diétán lettem végül, ami javított.

A vége durvább esetekben valóban a szteroidos krém, mi advantant használunk, ez csökkenti a viszketést is.

Nagyon figyelj arra, hogy ne száradjon ki a bőre.

Amik nekünk beválltak: fürdés előtt baba olaj, holttengei fürdősót teszek a vízébe, és natúr oliva szappannal fürdünk. Testáploókrémet snanatopicot használunk, illetve a szárazabb területekre kéklukács mélyhidratálót, ezekkel nagyon szépen karban tartuk.

Persze az okot kellene megtalálni, nekünk nem sikerült, voltunk allergia vizsgálaton, fiam most 19 honapos de tejet nem, illetve csak savanyított tejterméket kap.

2014. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

igen, az okot kellene megtalálni, de addig is van egy szuper krém, direkt babáknak: Emolium a neve és gyógyszertárban lehet kapni (nem gyógyszertári!! hanem olyan mint pl a Vichy vagy mifene) egy 150 ml tubus kb 200 forint, totál természetes, shea vajas, stb és nagyon jó, nem zsíros, direkt ekcémás bőrre fejlesztve.

[link]

2014. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző, jól hangzik, rá is kerestem, de sajnos paraffin olaj is van benne, emiatt sajnos nem bejövős :(
2014. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne várd meg amíg eljuttok a bőrgyógyászhoz.Menjetek el a gyerekorvosotokhoz.Az én 15 hónapos lányomnak is ekcémája lett(a kinézetét már fentebb leírták).Egyből leállította a tejtermékekről(csak a szoptatás+a HA-s tápszer maradhatott),felírt neki spéci krémet.Gyógyszertárban készítik,és panthenol tartalmú.Pikkpakk rendbe hozta a kiscsajt.Semmiféle kencét nem használhatok neki(Nívea,Johnsons,stb.)csak a gyógyszertári fürdetőt+Babe sampont(ami horror árú,de sokáig elég).
2014. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönő a válaszokat!A gyerekorvos felejtős,most készülünk váltani,nagyon amatőr.:-)Babé sampont használunk és korábban a neogranormonos fürdetőt úgy 1hónapja,de most hogy ilyen csúnya lett neki,tegnap visszatértünk a gyógyszertári mosdókenőcshöz.A ruháit Tomi Babyvel mosom,öblítőt nem használok.

Mit gondoltok a Sudocrem segíthet míg eljutunk a bőrgyógyászhoz?Rá van írva hogy ekcémás bőrre is alkalmazható.

Ja és anyatejes a kicsi,de kb 5napja elkezdtük kóstolgatni az almalevet,2-3kiskanálnál nem kapott többet egy nap,de már azt sem merem neki adni..bár szerintem az nem okozhat ilyesmit.Viszont olvastam,hogy a citrusfélék igen..Akkor ha én eszem?Mert mostanában napi 2-3narancsot vagy mandarint ettem.Hanyagoljam inkább?

2014. jan. 18. 10:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a sudocremet hátha, de az nálunk erre nem jött be, szárította.
2014. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 7. válaszoló vagyok.Sudot ne használj neki!Akkor már inkább Phantenol spray-t vegyél(vagy kérdezd meg a gyógyszertárban tudnak-e adni általuk készített krémet).Az a lényeg,hogy olyan krém legyen,ami nem engedi kiszáradni a bőrét(a neogranormon,sudo,stb.szárítanak)Én is Tomi babyt használtam(plusz Chicco babaruha öblítőt),ám amikor kiderült a dolog(novemberben) áttértem a mosódióra(a fehér ruhákat oxigénes fehérítőben áztatom,és van mosódió por,ami kifejezetten fehér ruhák és pelenkák mosására szolgál),mosószódára,és mosóparfümre.Már csak ezeket használom a mi ruháinkhoz is.
2014. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!