Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Boldizsár...

Mi a véleményetek a Boldizsár névről?

Figyelt kérdés
Esetleg más 'b" betűs fiúnevek a Bendegúzon, Barnabáson, Bálinton, Balázson kívül? Ezek is klasszak, de már foglaltak a körünkben.
2014. jan. 19. 21:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja a Bence és Botond is kilőve. Szóval nem könnyű
2014. jan. 19. 21:47
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nem tetszik, van egy a családban, mindenki "Boldi"-zza. De mi az, hogy "foglaltak a körünkben?" Nem adod a gyerekednek, mert a barátnődének is az a neve? Ezt valahogy én nem is értem... Az én lányom Zsófi lett, pedig a férjem testvérének a lánya is Zsófi..
2014. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont így érzem, ahogy írtad, ha már a barátnőm gyermeke pl. Bence, akkor én nem szeretném azt a nevet. Konkrét magyarázatom nicsen rá miért is, csak egyszerűen így érzek. Nagy a család a legtöbb említett fiúnév már vmelyik rokonnak, vagy ismerősnek a neve, vagy csak egyszerűen sok van a környezetemben és meguntam.
2014. jan. 19. 22:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Hát akkor van még Bernát, Bulcsú, esetleg Benedek? :)
2014. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szép neve van a kislányodnak :)(meg, ha jól értem az unokatesójának is).
2014. jan. 19. 22:18
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Második fiunk érkezésénél felmerült, egy ideig úgy volt, hogy ezt választjuk, de végül a Baltazár jobban megtetszett. Amúgy a Baltazár magyarosított formája a Boldizsár. Szóval nekem tetszik! :) Mi is nagyon nehezen választottunk, bár mi nem ragaszkodtunk ahhoz, hogy "B" betűs legyen. Mi az első fiunk nevével voltunk nagyon elfogultak, az tetszett a legjobban, így nehéz volt mellé hasonló nevet választani.
2014. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó: megkérdezhetem az első kisfiatok nevét(persze, ha nem szeretnéd megosztani, az is ok és megértem)? Nagyon szép és különleges nevet választottatok.
2014. jan. 19. 22:36
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

6. vagyok

Az első kisfiunk Bendegúz. :) Az ő neve csak úgy jött magától, nem tudom hol és mikor tetszett meg igazán, nem nézegettem neveket, még nem is nagyon foglalkoztunk vele, sőt, régebben el sem tudtam volna képzelni, mintha csak valaki a fülembe suttogta volna. De mikor 16 hetesen megtudtuk, hogy fiú, én mondtam a férjemnek hogy legyen Ádám (kislánykori kedvenc nevem) vagy Bendegúz, ő pedig egyértelműen az utóbbit választotta. Akkor még senkinél nem hallottam, hogy így hívták volna, azt hittük, hogy milyen ritka (bár ez sem volt szempont), csak miután megszületett, akkor derült ki, hogy milyen felkapott név lett az utóbbi években. A kicsinél már bőven 8 hónapos terhes voltam, mire kiválasztottuk a Baltazárt. :) Én sem szerettem volna olyat nevet, amihez már tartozik egy arc, egy jellem az ismerőseim között.

2014. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De jó tesónevek :))). Nekünk már vagy egy Botond bátyónk, így azt gondoltunk jól menne hozzá a Boldizsár, mint tesónév.
2014. jan. 19. 23:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik simán adnám a kisfiamnak!
2014. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!