Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetséges az, hogy az...

Hogy lehetséges az, hogy az ultrahangos szűrésen semmi baja nem volt a lányomnak, és a csípőszúrésen meg problémát talált a doki?

Figyelt kérdés
Volt ilyen veletek is? Kötelező szűrési ultrahangon minden rendben és a kötelező csípőszűrésen meg felír ilyen terpesz rugit, most vissza mentünk kontrollra a 4 hónapos lányommal most meg kitalálta hogy Pavlik-kengyel kell neki, meg festi az ördögöt a falra a doki. Maga a vizsgálat is nevetséges volt...

2014. jan. 22. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A kettő ultrahang nem függ össze. A csípőszűréshez nőgyógyászok nem is értenek, elég speciális vizsgálat -néhány radiológus sem vizsgálja.
2014. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy megelégedve a vizsgálattal és az eredménnyel, akkor vidd el másik dokihoz, a magad megnyugtatása és a baba egészsége érdekében.
2014. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A terpesz pelust használtátok? Milyen vizsgálatból állt a dolog, ami miatt nevetségesnek tartod?
2014. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A csipő ultrahang nem helyettesíti a rendes vizsgálatot. UH-n nálunk is ok volt, de kellett neki terpesz pelus. Pavlik kengelyt tuti nem szórakozásból írta fel.
2014. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De helyettesíti az Uh. Az UH a legbiztosabb módja, hogy megnézzék a csonotokj és izületeket, hogy hogyan is állnak.

Ha egy gyerekorvos problémát talál, egyböl ortopédushoz kellene berendelni mielött ármit is csinál.

Èn ajánlom, hogy ezzel nagyon gyorsan fordulj gyerek ortopédushoz, mert ha tényleg baj van már most is késön lehettek.

2014. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem helyettesíti nem mindent lehet uh-val megnézni.
2014. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Saját tapasztalat! Vidd el másik dokihoz. Mi úgy jártunk,hogy az uh-n nem látott a dokinő semmi olyat ami indokolta volna a kengyelt, de még tán a terpeszrugit sem. Azt nem mondom, hogy nem volt ott valami, mert biztosat csak a röntgen tudott mondani. De az is milyen röntgen volt...pf. Szóval bevittem a röntgen képet a csipődokinak, aki rávágta, kb. 1 hónap terpeszrugi viselése után,hogy ez bizony nem javult semmit. Felbuzdultam, és elvittem egy másik dokihoz, aki már előre tudta, úgy, hogy a még a képet sem látta, hogy egy rossz, bemozdult röntgenkép lesz. Mikor megmutattam neki, ez be is igazolódott. Teljesen fel volt háborodva,hogyan lehet egyáltalán egy ilyen pici babát röntgenre küldeni, ami hagyján,de hogy még rossz diagnózist is állít fel az orvos, olyannal riogatva minket, hogyha nem kap kengyelt akkor 18 éves korára, úgy kikopik a csípője, hogy lehet protézissel műteni. Mint utólag kiderült, ilyenről szó sem lenne, mivel teljesen egészséges a csípője. Szóval nagyon örültem, hogy elmentünk egy másik dokihoz is. Nem mondom, hogy a terpeszrugi viselése is felesleges volt, mert hiszen ártani nem ártott, de minek szenvedjen a gyerek egy olyan miatt ami nincs is....
2014. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ez az orvos halálra rémisztett, ugyan az a sztori mint az utolsónál, hogy terpesz pelus, ma meg közli, hogy nem javult semmit, meg röntgenre küldték, és felírta a kengyelt. Holnap felkeresünk egy másik orvost a heimpálba állítólag ott nagyon jó dokik vannak.
2014. jan. 22. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok megint. Mi is egy Heim Pálba dolgozó orvos magánrendelésén voltunk, és nagyon jó volt. Mi Dr. Szabó Miklósnál voltunk, és egy tünemény a pasi, úgy vizsgálta meg a kislányomat, mintha a sajátját vizsgálta volna, úgyhogy én csak ajánlani tudom. :)
2014. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!