Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2 évvel ezelőtt a petefészkeim...

2 évvel ezelőtt a petefészkeimen apró tüszőket látott a doki. Ma viszont nem mondott semmit, lehetséges hogy maguktól "eltűntek"?

Figyelt kérdés
UH-n voltam ma mert késik a menszeszem.És mielőtt írt rá gyógyszert,előtte megvizsgált.
2013. máj. 22. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi van? Két évvel ezelőtt?

Tüsző minden hónapban újra érik, általában több is, de 1- max 2 lesz domináns, kivéve, ha stimulálnak.

Ha késik, csinálj tesztet.

2013. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mondom !

Azt mondta apró tüszők , amiket vagy gyógyszerrel vagy műtéttel lehet majd eltávolítani miután az Endok. kivizsgált.

Hát Most ott tartok hogy nem jött meg ,, ma felírta a doki a Norcolut tablettát.

Ezért most nem értek én is sokmindent .... :((

2013. máj. 22. 23:43
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a doki akinél elöször voltam,csak pénzzel akart lehúzni a magánklinikán.

Mert ma az SZTKba a doki nem szólt hogy lenne bármi baj , elváltozás.

2013. máj. 22. 23:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném,így mondta: Apró tüszők,amiket le kell tisztítani !
2013. máj. 22. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:
és máskor rendszeresek a ciklusaid?
2013. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tuszot nem szokás eltávolítani, mivel abból lesz az érett petesejt. Valószínűleg cisztat mondott az orvos.
2013. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem apró cisztákról vanszó, policisztákról. Endokrinológust keress fel vele, nehogy kiműtsék. Van erre már modernebb, szakszerűbb kezelés.


Tüsző: Minden hónapban számos apró folliculus (tüsző) lesz benned, amelyből 1-2-3 domináns nagyságúra nő. Legtöbbször ezek közül a legnagyobb ciklus közepén megreped és kilökődik a petesejt. Ezt fogja megtermékenyíteni a hímivarsejt. És ez minden hónapban így van.

Azért kevered, mert minden nőgyógyászati papírra ráírják:

számos apró folliculus (tüsző) de ez nem betegség, ennek inkább örülj.


És azért szerintem ennyire tisztában kellene lenned a tested működésével. nem ártana utána nézni, mi történik a női ciklus alatt.

2013. máj. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A papíron is ez szerepel pedig.

Köszi a válaszokat azért.

2013. máj. 23. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!