Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt hallottátok? Döbbenet....

Ezt hallottátok? Döbbenet. Betiltották a kakukkfüves köptetőt szirupot gyerekeknek. Többi lent.

Figyelt kérdés

A Naturland Elixirium kakukkfüves szirupot betiltották a gyerekeknek. 2013. decemberében küldtek az orvosoknak és a patikusoknak egy levelet, hogy tilos ezentúl ezt a köptetőt adni gyermekeknek. Eddig évekig ezt adták.

A mi orvosunk azt mondta, hogy adhatom nyugodtan a 15 hós babámnak, ez csak a pénzről szól, semmi baja nem lesz a gyereknek. Ez egy gyógyszeripari business. Nem tudom mi tévő legyek, de bízom a dokinkban. Mit szóltok? Hallottatok róla?


2014. jan. 22. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha betiltják, akkor megvonják a forgalmazásra adott engedélyt.

Egy levéllel nem tiltanak, szóval el ne hidd. MAx több problémás eset, mellékhatás lehetett, ezért nem javasolják gyereknek addig, amíg a vizsgálatok le nem zárulnak.

Gondolod, ha betiltják, megvehetnéd továbbra is a gyógyszertárban?

2014. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Felhívtam a gyerekorvosunkat, ő nem kapott levelet.
2014. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Gyerekek számára tették tiltólistára. Felnőtteknek nem. Állítólag minden gyerekorvos és patika kapott levelet róla 2013. decemberében. Ez Szentendre.
2014. jan. 22. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, mi az indok.
2014. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A homeopátiás gyógyszerekre pedig ráíratták, hogy 2 éves kortól adható, pl. a Stodal szirupra (köhögés ellen). Eddig 6 hónapos kortól volt adható. Ez is decembertől van. 9 (!) helyen kérdeztem rá és mindenhol azt mondták, ez a gyógyszeripari biznisz része. Nyugodtan adjam. Patikusokat és dokikat kérdeztem. Én is bízom a dokikban, beadtam neki.


A Naturlandosról konkrétan nem hallottam.

2014. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy tiltólista, ugyanis bemész a boltba, leveszed a polcról és megveszed, még csak nem is köteles megkérdezni, kinek viszed.

Amennyiben gyereknek nem adható, akkor ezt jelölik a betegtájékoztatón.

2014. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyit mondott a háziorvos h egy új ajánlás szerint ámblokk nem javasolját a két éven aluliaknak a köptetőt, egyiket sem. De hol itt az üzlet? Szeretném megérteni
2014. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nos az üzlet. Ha nem adható köptető...


Köhög a gyerek, elviszed az orvoshoz. Mit ad rá? 80%ban antibiotikumot. Mást nem tud. Ja de, kenhetjük a mellkasát zsírral vagy vapo- val. Ha ez sem segít, antibigyó, hogy ne károsodjon a tüdeje.

2014. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Receptköteles, tehát a polcról nem lehet csak úgy levenni.
2014. jan. 22. 18:50
 10/14 anonim ***** válasza:
NEm vényköteles, 3 éves kor alatt eddig sem volt javasolt, és fel lehet írni, hogy olcsóbb legyen (de ettől még bizony le lehet venni a polcról szabadon).
2014. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!