Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik éjjel többször 4...

Miért eszik éjjel többször 4 hónapos babám mint nappal?

Figyelt kérdés
Kialussza magát a baba ha 1-2-3 óránként ébred enni?

2014. jan. 23. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok babának annyira érdekes a nappal, hogy "elfelejt" enni és csak a szükséges mennyiséget eszi. És éjjel pótolja be a maradékot. Képzeld csak el, ekkor fedezik fel a világot, hogy vannak végtagjai, meg lehet fogni a dolgokat, tud helyet változtatni, forogni...fantasztikus felfedezések ezek, persze hogy az evés a legkisebb problémája. Az én babám rendszeresen abbahagyta a szopizást, 5 perc alatt megette ami kell neki aztán inkább foglalkozott a külvilággal. Éjjel pedig, amikor sötét és csend van, 10-20 percekig evett. Most 8 hónapos és még mindig éjjel pótolja be a nappali kimaradást.


Egyébként nem tartozik ide, de talán hasznos. Azt olvastam, hogy a baba alvási ciklusa kb 45 perc, ezután egy felszinesebb alvási szakaszba ér ahonnan könnyen felébre (éhes, szomjas, pelus, zajok miatt). Ha sikeresen átalussza ezt a részt vagy visszaalszik, egy újabb 45 perces szakasz jön. Ez inkább a nappali alvásra vonatkozik, éjjel alapból mélyebben alszanak. Például az én babám pl rendszeresen 45 perceket alszik és visszaaltatás után ráhúz egy újabb 45 perccel.

2014. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizony, nappal már dolog van :)

[link]

2014. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!