Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. másfél éves babák h1n1...

Kb. másfél éves babák h1n1 beoltásának tapasztalataira lennék kiváncsi, aki oltatott?

Figyelt kérdés
Csak olyan válaszoljon, aki oltatott, hogy mit tapasztalt, kioktatásokra nem vagyok kíváncsi és nem reagálok rá!
2009. dec. 4. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Szia, az en babam 13 honapos, es nagyon gondolkozom rajta. Most lattam a kerdesed, en is most tettem fel hasonlot. Szerintem en afele hajlok, h oltatom majd, de egyelore a ferjem szerint meg tudjuk vedeni mashogy is. Nem visszuk boltba, BKVzni, stb. CSak sajnos a csaladunk egy resze nem oltat, es Karacsonyozni meg szeretnenk...nehez ez!
2009. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedden oltattuk a 14 hós lányomat,37.4 volt a hője reggel 8-től du.4-ig,aztán magától elmúlt a hőemelkedés.Picit nyűgös volt ezalatt az idő alatt,és kétszer volt hasmenése is-de ez szerintem nem az oltástól volt,fogzik is mellette.Nekem csak karfájásom volt.lehet neki is fájt az izma picit,de ezt nem vettem észre.Ennyi:)
2009. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Akkor ezek szerint nekik is karba adják. Ezt én is szerettem volna elkerülni. Időközben már kaptunk időpontot keddre, tehát oltatjuk. Nálunk is dilemma volt, mert ugyan sétán kívül nem járunk sehová, de szintén vannak olyan családtagok, akik nem oltattak, karácsonykor mindenképp együtt leszünk, van két gyerkőc is köztük. A hőemelkedés és a hasmenés is simán lehetett (mindkettő) a fogzás miatt. Én kérdeztem a gyerekorvost, hogy neki mi a tapasztalata az ilyen korúaknál, azt mondta, nem oltott sokat, de akit oltott, ott nem jeleztek problémát. Köszi mégegyszer!
2009. dec. 4. 12:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom 14 hós, a lábába kapta meg az oltást 2 hete. Semmi tünete nem volt, pedig eddig minden oltástól belázasodott. Azóta viszont nyugodtabban alszom, mert tudom, hogy én mindent megtettem azért, hogy a kis tündérnek ne essen baja:) szerintem megéri beoltatni!

2009. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposomat oltattuk pénteken.Ő a lábába kapta.nem volt láza, semmi.Tegnap és ma egy kicsit fáradtabbnak tűnik, de nem alszik többet.Nekem a hasam és fejem fájt tegnap.Mára elmúlt.
2009. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bő két hete kapta a karjába a lányom pont aznap, mikor 18 hónapos lett. Picit duzzadt volt a helye pár napig, de semmi más tünete nem volt.

Ehhez képest a csütörtök este megkapott 18-hónapos kötelező oltástól még most 3. nap után is hőemelkedése van.

Mi, szülők, nagyszülők is beoltattuk magunkat és mivel a lányom bölcsis, őt is így akarjuk védeni a vírustól.

2009. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha azt nézed, hogy attól még senkinek sem lett nagyobb baja, hogy beoltották, viszont akit meg nem azok vannak többségben sajnos.


Kislányom 17 hónapos és 1 hónapja nagyon beteg volt.

kezdődött úgy hogy orrfolyás és csúnya köhögés, majd hurutos köhögés és szinte a porszivóhoz volt kötve egész nap szegénykém.

Elvittem orvoshoz aki azt mondta vírus és adott egy olyan szert amit egy felnőtt nem lenne képes bevenni mert olyan keserű ( mintha algopyrint szopogatnál).

Ez tartott 1,5 hétig majd 4 napig jól volt aztán hirtelen 40,3 fokos láza lett és ez tartott 5 napig. Az istennek sem sikerült a lázat 38,6 alá vinnünk, semmi nem használt. Kába volt, nem tudott lábra állni.

Én meg adtam neki azt amit jónak gondoltam és szoktunk használni. (sinupret csepp, cebion, stodal)

6-ik napra jobban lett, lement a láz 38-ra.

Az 5 napos lázas időben visszavittem a dokihoz akinek mondtam, hogy vérvételt és röntgent szeretnék, mert szeretném tudni nem-e lappang benne valami és szeretnék rá gyógyszert, mire ő visszautasitott, hogy majd akkor ha meggyógyult.

Másnap (3-ik nap) visszavittem mert akkor már kába volt a gyerek....mégis elküldött egy tüdő röntgenre és fül-orr-gégészhez a lázas állapot miatt.

Kiderült hogy súlyos tüdőgyulladása van a gyereknek és rettenet rosz volt a vérképe is.


A végkifejlet:....fülészetileg rendben... és tüdőgyulladásra azt mondta hogy hörghurut, holott feketén-fehéren ott volt a leleten az eredmény amit én persze a neten utánanéztem, hogy tudjam mi az mert ugye nem tudok latinul. Nem adott semmi gyógyszert mivel már 1,5 héttel ezelőtt adott és ha úgy látom, hogy már semmi gond azért vigyem vissza hogy megnézze.



Nagyon gyanakodom mert szerintem 90% hogy a lányomnak H1N1 betegsége volt. Most tesztelem a dokit a mindenféle kérdéseimmel. felhivtam az oltás miatt és azt mondta hogy ő nem oltja be a lányomat mert nemrég volt beteg és hogy sokat betegeskedik..meg minden 1-3 évesnek akit oltott eddig másnapra magas láza lett.

Immunerősitésre van szükségünk állitólag.

Eldöntöttük férjemmel hogy kifizetjük az 5000 forintot és megnézetjük hogy volt-e a multkor H1N1 -e. Szerintem kiakad majd hogy ezt a tesztet kérem.

Ha kiderül, hogy igen akkor feljelentem a dokit!!!!!!!!!!

Ha nem rögtön beoltatom!!!!!!


Bocs, hogy hosszúra sikerült!

2009. dec. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! most már én is úgy gondolom, hogy mindenképp jól döntöttünk. Utolsó, nem lehetett semmi, amin keresztülmentetek jó egészséget kívánok, nemcsak Nekted, de mindenkinek!
2009. dec. 7. 08:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Együttérzésem az előzőnek! Nem tudtok orvost váltani?

Mi múlt héten oltattuk a 13 hónapos lányunkat. A karjába kapta, nem volt semmi különös reakciója rá, még hőemelkedése sem.(Igaz, ő más oltásokra is így "reagált.")Nekünk az apukával sem volt semmi említésre méltó tünetünk, mi is előtte egy nappal oltattunk. Nem mondom, hogy teljesen nyugodt vagyok, hiszen annyi ellenérvet is hallott az ember, de a számunkra legkompetensebbnek tűnő emberek az oltást javasolták, beoltották magukat, gyerekeiket, akár egy évesnél idősebb babájukat is. (Az orvos tesómról, illetve a szakmailag és egyébként emberileg is sokra tartott háziorvosunkról és gyerekorvosunkról van szó.)

A gyerekorvos első javaslata egyébként az volt, hogy csak olyan helyre vigyük a babát, ahol oltottak, de mi pont azokkal a családtagokkal találkozunk rendszeresen akik oltás ellenesek + jön a karácsony, rengeteg rokonnal fogunk összefutni. Addig elméletileg már kialakul az immunitása, azt mondták ez, az oltástól számítva 10 nap alatt alakul ki. És még valami! Nem fertőzöl, hiszen nem élő vírusokat juttattak a szervezetedbe.

Bocs, hogy hosszú voltam!

2009. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, maximálisan meggyőztetek!
2009. dec. 7. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!