Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy egy 14...

Mitől lehet, hogy egy 14 hónapos baba reggel 8-tól este 8-ig egy szemernyit sem alszik?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap semmit nem aludt napközben. Akárhányszor befordítottam ringatópozícióba a karomba iszonyatos üvöltésbe kezdett, rúgott, kapart, kicsavarta magát. Próbáltam azt is, hogy az ágya mellett ülve álomba simogatom, de elfordult, felült, felállt, egyáltalán nem volt álmos, pedig ebéd közben majdnem bealudt. Amint felvittem evéd után ment a balhé, hogy nem akar aludni. Csak este fürdés után aludt el tápszerivás közben. Ez miért lehet? Ötletek?
2014. jan. 27. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Előfordul az ilyen helyzet biztos másnál is,nálunk is... 1 eset volt nemrégen, nem mentünk ki levegőzni,jött valaki,nem tudtam "kitenni". Nekem muszáj kimenni a kicsivel!HA túlbillen azon a fáradtsági "ponton" akkor nagyon nehezen alszik el.Amúgy hány alvós a babád? Mert mi 14 hósan 1-et aludtunk, de szinte beájult az ágyba.Kocsival nem is mertem elindulni vele,nehogy ott

aludjon el,mert mire kicsomagolom :-) felébred,utána nincsen alvás !

2014. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-et alszik ebéd után, változó, hogy 1, 1,5 vagy 2 órát. Éjjel is sokszor felkel kb 3-4 hónapja, azt se tudom hogy miért van. A fogára gyanakodtam, de egyik sem akar még kijönni, csak hat foga van kint. Viszont ha valaki jön hozzánk este és a pici később fekszik le 10-11 körül akkor reggel 9-ig meg se nyikkan. De ez a tegnapi?! Nem is értem! Pedig komolyan evés közben már csukódtak le a szemei, 5 perccel később meg foggal-körömmel tiltakozott. És álmos volt de nem akart aludni, még ringatni se hagyta magát meg simizni sem.
2014. jan. 27. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
A kisbabakat kovetkezetesen mindig ugyanabban az idoben kell lefektetni, es akkor nem fog atbillenni. Ekkora gyereket szerintem mar nem kellene ringatgatni. En a helyedben betennem a kisagyba ebed utan, es hagynam hogy alomba sirdogalja magat. Bocsi, de hagyd ot aludni, ne ringatgasd meg enekelgess neki. Amikor vendegek vannak, akkor is meg kell furdetni es le kell tenni.
2014. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is becsúszik ritkán ilyen alkalom. Úgy látom olyankor valami kimozditja, új játék, érdekes elfoglaltság, játék, stb. De lehet hogy a fogzás miatt nyugtalan, lehet hogy több jön egyszerre. Nekünk pl 8 jött egyszerre es két nap alatt tört át az összes. Én sírni nem hagynám, mint amit más javasolt, elég nagy váltás lenne, egyik nap ringatás, másik nap otthagyni. Ha neked nem okoz gondot a ringatás, egyébként nálunk egyik napról a másikra leszokott róla.
2014. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A ringatásra anyósom szoktatta rá, egyébként én csak addig hintázom vele a hintaszékben amíg le nem csukódik a szeme utána rögtön beteszem az ágyába és álomba simogatom ami kb 2 perc. De most csak ha a székhez közeledtem volna már ellenkezett.

A vendégekkel meg úgy vagyok, hogy inkább jöjjenek hozzánk és feküdjön le később a kicsi, mint hogy anyós átjöjjön a gyerekre vigyázni aztán meg húzza a száját ha tíznél később merünk hazajönni. A másik meg az, hogy ha itt annak nálunk, akkor is hiába próbálom időben elfektetni, nem akar aludni.

De rendben, akkor ezentúl nincsenek vendégek, max havi egyszer, és mindig ugyanakkor fogom letenni, hátha így helyreáll a helyzet.

Szoktam amúgy sírni hagyni ha éjjel felkel és hússzor visszateszem az ágyába és huszonegyszer is felkel. De tíz percnél tovább nem szoktam sírni hagyni, mindig visszamegyek hozzá.

Köszönöm a válaszokat, ment a kéz mindenkinek!

2014. jan. 28. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!