Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 35. hétre született,9/...

Kisfiam 35. hétre született,9/10-es Apgar. Beindult, leállt szülés. Másnap reggel újra beindult, de már fájásgyenge voltam, jött az oxi. A baba nem fordult be a szülőcsatornába. Fejtetőtartással bújt ki. Sötét rózsaszín volt. Oxigénhiányt kaphatott?

Figyelt kérdés
Nem volt se lila, se kék. Rögtön felsírt.Reggeltől már velem volt,rendben hazaengedtek.Később mégis kiderült:izomtónus eloszlási zavara van.Szerintetek mégis kapott egy kis oxigénhiányt?

2013. aug. 28. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
No az ilyet nem értem én! Miért nem császároztak meg? Felelőtlenek az orvosok! Sajnálom a kisfiadat, igen lehet az oxigénhiánytól! :(
2013. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt mi nem tudjuk megmondani,ez más miatt is lehetett szerintem,maga a koraszülés miatt.
2013. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most 11(korrigáltan 10)hónapos.Mindent csinál:ügyesen mászik, feláll,kapaszkodva lépeget,pá-pázik,tapsizik,mutatja a könyvben a lovacskát.Baba nyelven dumál,sokat mosolyog,puszit ad,kis bújós.3hónaposan kapott 10 Dévény kezelést az enyhe tónus probléma miatt.A kórházból,ahova jártam, és fizetett orvosom/szülésznőm volt, szülés közben kidobtak,mondván nincs PIC. 35hetes 3napos voltam.Ezért az egész szülés egy katasztrófa volt.Viszont a baba szépen fejlődik,csak hát aggódok,...Úgy tudom,ha nem lila vagy szürke,kék, akkor nem oxigénhiányos.Neonatológus is jelen volt a megszületésnél.Jó Appgárt kapott.Szerintetek?
2013. aug. 28. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja...
2013. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amiket írtál róla, szerintem szépen fejlődik! Mennyivel született?
2013. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, kaphatott egy kis enyhe oxigénhiányt, de szerencsére egy kis izomproblémán kívül, semmi baja nem lett. Tedd túl magad!
2013. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2400 grammal született. Az izomtónus problémája nagyon enyhe fokú volt és még a Dévényes orvos és a többi neurológus is azt mondta,nem is kellene vele foglalkozni.Úgy éreztem,ez a 10 kezelés csak hasznára válhat és így is lett:gyönyörűen fejlődik magától.Csak szeretném tudni,hogy most már minden rendben lesz.Addig egyszerűen nem tudom túl tenni magam rajta.Mindig ott a kétely,kaphatott-e oxigénhiányt és lehet-e későbbb szellemi, beszéd és egyéb problémája....Teljesen kivagyok.Csak egy választ szeretnék.A gyógytornász azt mondta,inkább arról lehetett szó,hogy nem fért el bennem és beékelődött...Van ilyen??????
2013. aug. 28. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy beékelődik, férjem unokatesójából elsején kapják ki a picit, 39 hetesen, mert be van ékelődve bal oldalra.

Az én babám későn született 41 hét és 3 napra, 17 órás volt az egész menet, két órás tolási szakasszal. 4135 gram volt, nem pici, úgy kellett kinyomnia az orvosnak belőlem. Sötét lila volt, mikor megszületett, nem sírt fel csak nyöszörgött, zölgallytörés, torticollis(ferdenyak), jobb oldala enyhén hipotóniás. Most 99 hónapos, egyedül a mászással és a lépegetéssel van lemaradva, de minden mást időben csinált (2,5 hónaposan hátról hasra fordult pl). Iszonyúan okos kisbaba, nagyon szépen fejlődik, nyoma sincs se a hipotóniának, sem a torticollisnak.

Ezt csak azért mondom el, hogy ne aggódj! A te csemetéddel is tuti minden rendben van! Inkább örülj minden sikerének és bíztasd mindenre, ami érdekli, hogy próbálja ki (persze csak ha nem veszélyes)!

Fel a fejjel! :)

2013. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*9 hónapos, bocsi! :)
2013. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kiderült: valószínűleg nem volt oxigénhiány szüléskor, hanem inkább az okozott bonyodalmakat, hogy a baba be volt ékelődve a pocakomban bal oldalra kis kiflibe. Nem is tudott befordulni megfelelően és így fejtetőtartással született. A nyaka meghúzódott és a pocakban a beékelődés miatt kényszertartásban volt. A nyaki csigolyákat kell rendbehozni, hogy ne legyen elcsúszás, és onnantól minden rendben. Úgy örülök! Remélem, most már sikerül túltennem magam rajta...
2013. szept. 1. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!