Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam le lenne maradva a...

Kisfiam le lenne maradva a beszédfejlődésben? Lent.

Figyelt kérdés
Február 9-én lesz 16 hónapos,ezeket a szavakat tudja: cica,kakas (kaka),kukorica (kuka),kacsint (kac) ,pápá,táttá (sétálni), vauvau, baba,papa,apa,kakaó (kakakó),autó (ató), mú (boci). Ezeket is csak nagyon ritkán mondja és csak magától,ha kérdezzük,akkor minden "tá,te". Nem halandzsázik "babanyelven",csak őőő,óóó,tete,tátá.
2014. jan. 29. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne lemaradva? Teljesen jól fejlődik, mivel minden gyereknek más és más a fejlődése. Valószínűleg ő inkább a mozgásra koncentrál és nem a beszédre. Ennyi idősen sok gyerek még nem is beszél csak 1-2 szót mond. Semmi baj nincs vele, a fiúk egyébként is később tanulnak meg beszélni.
2014. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs lemaradva, nem tudom miért gondolod ezt.A fiam 19 hónapos, most kezd el napról napra új szavakat mondani, de 16 hónaposan nem mondott ennyit, mint a tiéd.
2014. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nincs lemaradva,az enyé, 16 hónaposan nem mondott ennyit,most 19 hónapos,és mindennapra van 1-1 új szó :)
2014. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Keresztfiam is ennyit beszél mint a tied, egy pár szót pluszban, de ő is csak 16 hónapos és szerintem nincsenek lemaradva. Majd beindul és nem fog megállni,annyit fog beszélni.

Ha aggódsz kérdezd meg inkább orvosát, hogy ő mit mond.

2014. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Tegnap volt itt egy videó,egy 16 hónapos kislány volt rajta és legalább 40 dolgot nevén nevezett. A kérdező csodálkozott,a válaszolók pedig mind azt írták,hogy ez a normális,inkább az a furcsa,ha ennyi idősen egy gyerek csak gügyög. Hát,az én fiam is csak "gügyög",mert nagyon ritkán mond bármit is,ezért éreztem úgy,hogy talán le van maradva.
2014. jan. 29. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Betudod linkelni a kérdést?
2014. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2014. jan. 29. 13:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Láttam ezt a kérdést, de el sem kezdtem olvasni, mert a válaszolók az ilyen kérdéseknél gyorsan eljutnak oda, hogy az ő gyerekük már 2 hónaposan mondatokban beszélt. Teljesen jól fejlődik a kisfiad, hidd el. 2. vagyok.
2014. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Atyaég!

Megnéztem az alábbi videót és a hozzászólásokat, hát nekem is elment a maradék önbizalmam, pedig azt hittem ügyes a kisfiam.


Ő is 16 hónapos és kb annyi tud mint a te fiad:

mama, Ádám (az unokatesója), apa, anya, ölbe (ha ölbe akar jönni, akkor nyújtja a kezét és mondja), lámpa, ajtó, autó, labda, cica, vauvau, torta.

Ennyit mond.

Én meg oda és vissza voltam, hogy milyen okos, mert a nővére 18 hónaposan mondta ki az első szavát és most boldog vagyok, hogy a fiam milyen ügyes. De a videót és a kommenteket elnézve akkor mégsem?....

2014. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
DE, igenis ügyes. Nehogy már bebeszéljétek magatoknak, hogy le van maradva a gyereketek, csak mert pár ismeretlen azt írta, hogy a 1,5 évese mondatokban beszélt. Vagy igaz vagy nem. De még ha igaz is, a gyerekek nem egyformák és a végén mind pont ugyanúgy fog dumálni.
2014. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!