Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam le lenne maradva a...

Kisfiam le lenne maradva a beszédfejlődésben? Lent.

Figyelt kérdés
Február 9-én lesz 16 hónapos,ezeket a szavakat tudja: cica,kakas (kaka),kukorica (kuka),kacsint (kac) ,pápá,táttá (sétálni), vauvau, baba,papa,apa,kakaó (kakakó),autó (ató), mú (boci). Ezeket is csak nagyon ritkán mondja és csak magától,ha kérdezzük,akkor minden "tá,te". Nem halandzsázik "babanyelven",csak őőő,óóó,tete,tátá.
2014. jan. 29. 12:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A másik dolog hogy szerintem a későbbiekben nem fog számítani hogy ki mikor kezdett el beszélni és mennyi idősen. Páromnak (fiú) a szülei mindig mondják hogy nagyon későn kezdett el beszélni szinte már lassan 3 éves volt, addig még meg se szólalt nagyon. Erre most felnőtten több nyelvet beszél és soha nem volt problémája a nyelvtanulással, csak úgy ragadnak rá a szavak (velem ellentétbe, én meg éveken át tanultam még se tudok úgy mint ő.) Na mindegy ezt csak érdekességként írtam le.
2014. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Abszolút nincs lemaradva, engem is mindig elbizonytalanított, ha hasonló kérdéseket láttam. A fiam még két évesen is csak hasonlóan beszélt, mint most a Te 16 hónaposod. Kérdeztem a védőnőt, a gyerekorvost, a bölcsi gondozónéniket, de mindenki csak nyugtatott, és természetesen igazuk lett, most 3 éves múlt a fiam, van, hogy már rá kell szólni, hogy hallgasson egy kicsit mert zsong a fejem, reggel fél hattól este fél kilencig nyomja a sódert, énekel, mondókázik, magyaráz, de mindent.
2014. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok. Eddig én is azt hittem,hogy ügyes,sőt nekem most is az! Csak kicsit elképedtem,hogy egy nála 2 hónappal idősebb gyerek már mondókázik,énekel,stb. Mesélte anyukám,hogy a múltkor látott egy műsort a tv-ben,a kislány 16 hónaposan már folyékonyan,mondatokban beszélt,később is megmaradt ez a "mindent hamarabb",3 hónap alatt elvégezte az első osztályt,ment másodikba,amit szintén el tudott volna végezni nagyon hamar,de nem akarta,mondjuk meg is értem. Szóval elhiszem,hogy van ilyen,de hogy ennyire gyakori... Na mindegy,biztos vannak így páran. Köszönöm a válaszokat,tényleg! :)
2014. jan. 29. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!