Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon eleven 1 év...

Akinek nagyon eleven 1 év körüli babája van, hogy bírja? Mit és hogyan tudtok megcsinálni mellette?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam iszonyat eleven. Egyfolytában jön-megy. Csak úgy képes lerakni kb. 10 percre a fenekét ha ott vagyok mellette és játszok vele. Konyhában csinálni valamit szinte lehetetlen ha ébren van. Járókában, etetőszékben nyüglődik, dobálja magát, sír mert nem tetszik, hogy korlátozva van. Próbáltam kivinni magammal és lefoglalni játékokkal de amint elkezdenék mondjuk elmosogatni elkezdi a szekrényajtót csapkodni, felmászik a szárítóra meg hasonlók. Hiába szólok rá, szedem le róla napi szinten vagy 20-szor nem érdekli. Pelenkázásnál, törülközésnél mászok utána mint a puli kutya mert nem képes egy helyben megmaradni hiába próbálok bármit a kezébe adni. Elaludni is nehezen akar, szinte küzd ellene pedig láthatóan fáradt. Amíg alszik nap közben ( 1,5 óra ) addig megcsinálok ezt-azt de mindenre nincs időm. Sajnos segítségem nincs és a párom is csak este jön haza de addigra már olyan fáradt vagyok, hogy örülök ha a kaját gyorsan meg tudom főzni aztán már fürdetés, altatás után nincs energiám még tenni-venni. Akinél szintén ilyen a gyerek az hogy bírja? Van valami tanács ?
2014. jan. 30. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 18 hónapos. Szintén ilyen volt. Semmit nem tudtam mellette megcsinálni. A rakodást, mosásra, mosogatást megoldottam mellette, nem volt egyszerű, kilestem a pillanatot mikor valamivel lefoglalta magát (könyv, tányér, fakanál, régi működésképtelen telefon, autó- ezek amik kb 5 percre lefoglalták). Egyik nap a teregetést vasalást mikor aludt, másnap a takarítást, a főzést szintén ekkor, ha valami egyszerűbb és gyorsan elkészíthető volt, ha időigényes akkor este. Nem mondom, hogy egyszerű volt, estére hulla szoktam lenni. Most már kicsit jobb a helyzet, csak állandóan segíteni akar, így mindent együtt csinálunk, ha főzök adok neki is tálat kanalat, ha mosok megbeszéljük hogy ő kapcsolja be a gépet, ha teregetek adogatja a csipeszt, ha mosogatok addig jatszik vagy ott áll es szorítja a lábam :-). Ha vasalok akkor ő is vasal egy játék vasaloval. Egyedül a takarítást nem tudom megcsinalni ha ébren van. Kitartás, minél nagyobb es okosabb annál könnyebb egyezkedni vele.
2014. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Akkor várom, hogy majd jobb lesz idővel. Addig meg hát ez van :-)
2014. jan. 31. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!