Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton csak rémtörténeteket...

Folyton csak rémtörténeteket lehet hallani a babákról, hogy mennyire kimerül mellette az anya is, pozitív példák?

Figyelt kérdés
Légyszi, meséljetek arról is, amikor cuki a baba :)
2014. jan. 8. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim cukik voltak :) Mind a kettő evett, aludt ,később amikor kevesebbet aludtak, akkor sem volt gond, elnézelődtek.
2014. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mikor szoptatsz, és már pár hónapos és tudatosan felnéz rád miközben a cici a szájában van ez például egy gyönyörű pillanat. Vagy mikor rád mosolyog először az édes kis szájával. Nekem nagyon rossz volt picinek a fiam, nagyon-nagxon hasfájós volt, nagyon keveset aludt éjjel-nappal. De ezek ellenére megláttam a pozitív dolgokat. A legfontosabb aző szeretete amit nagyon tud éreztetni, például ha sír mert épp fáj valamije, de csak náld nyugszik meg, az is jó érzéssel tölt el. Csak gondolj bele, minden veled történik először az ő életében, rád mosolyog előszőr, neked mondd szavakat elöszőr, élete első puszijait is te kapod! Veled tanul meg járni! Az én fiam elmúlt 2 éves, de néha annyira cuki dolgokat tudd csinálni, h sírok a nevetéstől, és úgy bánom, h olyankor nincs itt más, mert úgy megmutatnám az egész világnak! Remélem azért segítettem valamennyit :D
2014. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, sokat, köszi!! :)
2014. jan. 8. 11:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Példa: van egy bátyám, ő 2 évvel idősebb nálam. Anyum mesélte, hogy ő mindig is sírós, akaratos gyerek volt, én pedig az eszik alszik kategória.


Egyszer valami alkalomból nagy rokonság gyült összenálunk, beszélgettek a másik szobában a rokonok stb. Egyszer csak a mamám megjelent a szoba ajtóban a kezében velem, és fene mód kiakadt (olyan mamásan) hogy Hát ezzel a szegény kislánnyal senki se foglalkozik? Ő csak ott fekszik a kiságyban és nézelődik meg se szólal, akkor már vele nem kell törődni?


szóval ki kell fogni :D

2014. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Semmi sem csak fekete vagy fehér,így természetesen a babázásban is vannak nehézségek,de most akkor nem írok arról:)


Amikor cuki:


Elalszik a karodban és teljesen megnyugszik,az nagyon jó érzés,amikor rád mosolyog,vagy csak megy utánad,és bújik.Az én kislányom 10 hónapos lett a napokban,pár napja tanult meg tapsolni,és sosem gondoltam volna,de nekem ez valami csoda volt,olyan büszke voltam rá!Azóta is ha örül valaminek,elkezd nyitott ujjakkal tapsikolni:)

Édes még,ahogy elmélyül a játékban,amikor hangosan kacag,ha hülyéskedem vele,ahogy "rohan" az ajtóhoz,ha valaki jön.Elég egy huncut mosoly tőle,és elolvadok...

2014. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Az hogy az éjszakák milyen rosszak voltak az elején..nemszámított .

Mert napközben volt egy tündéri babám ,aki az első akaratos mosolyával levett a lábamról

Ahogy az előttem szóló írta,az egy felemelő pillanat mikor szopizás közben rádnéz.Kisfiam volt hogy el is vigyorogta magát,a tej szanaszét folyt...de kit érdekelt.Vagy mikor szopizás alatt simogatta a cicim,vagy csak figtal azt a cicit amiből evett.Minthogyha azt mondaná : ez az enyém..nemveheted el :-)

Egy ilyen kis huncut lényre nemlehet haragudni..még éjszaka sem

2014. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nagyon fontos-hogy ismerd meg a babádat-a személyiségét-és fogadd el olyannak,amilyen-és ehhez alakitsd a nevelési szokásokat.fogadd el,amin nem tudsz változtatni-és legyen erőd ahhoz,ami kialakitható.én igy nevelem mindkettőt.vidám,kiegyensúlyozott,dalolós,mosolygós lurkók.oké,az első hónap szörnyű volt-mig rá nem jöttünk,mikor miért sir,össze nem hangolódtunk-de most már minden rendben.
2014. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kár, illúziókba ringatni magad :) Tényleg kimerül az anya és kevesebb idő jut saját magára. DE ez valahogy nem számít. Igen, kevesebb az időm, de már tudok játszani, takarítani és főzni egyszerre :) A gyerek sinkongatását játék közben meg nagyon élvezem, ahogy azt is hogy segít. Igen, kimerülök estére, és örülök, ha a férjem hazajön, akkor van 1órám csak magamra (és az anyaságom elején, azt sem tudtam kitalálni, hogy mit kezdek ezzel a rengeteg idővel :) ) Igen fárasztó, hogyha rajtam lóg, ha anyás, ha mindig bújni akar, de tudom, hogy ez csak azért van mert szeret és ez a korszak is elmúlik, inkább kihasználom. És valóban az első 2év évben nem akartam tesót, mert hol leszek én? a karrierem? És most minden vágyam egy testvér :) Persze vannak olyan pillanatok, amikor Elég! :) De az esti összebújásnál, a reggeli együtt lustálkodásnál, vagy amikor megsimogat és azt mondja: Szeretlek! Ezeknél nincs szebb és eltörpül minden hiszti, nyafogás, hajhúzás, veszekedés :)
2014. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

csakis hozzáállás kérdése, hogy fárasztónak és kellemetlennek, nyűgösnek találod-e a gyereket. persze vannak nehéz napok, de elenyészőek a csodálatos, boldogságos napokhoz képest!

nekem még 2,5-3 hónaposan is 2-2,5 óránként cicizett a babám, éjjel is ébredt, a végén azt vettem észre, szeretem, mikor a kis testével hozzám bújik, hogy ehessen. mikor már "véletlen" 5-6-8 órát aludt egyben, hiányzott (rosszat is álmodtam)

amikor kicsi volt, le se lehetett szedni ciciről, most meg hiányzik, mert 5 perc alatt végez.

és az én babám kézbe kéretszkedik, és ölelem a kis testét, csókolgatom a kis kobakját, és elönt a legnagyobb szeretet, amit valaha éreztem :)


ha vannak is nehéz percek - a boldogságos órák, napok, hetek egyszerűen elfeledtetik azokat.

a világ legjobb dolga ez, csak odaadással kell csinálni. ha két óránként ébred, nem az jön le, hogy ó, már megint csak 2 órát aludtam, hanem az, hogy megint hozzám bújik a kisbabám és átjár a szeretet. amúgy 18 éves koráig minimum hogy neveled, hát mi ez a csecsemőkori nehéz pár éjszaka ehhez képest? :)


a babám néha olyan szorosan ölel magához, hogy az szinte már hihetetlen :) néha odaráncigálja az arcomat a kis szájához, és babapuszikákat ad, közben dörmög, hogy hmmmmm :):) és nyalogatja, meg szopizza az arcom. ezek az ő kis szeretetkitörései! :) :)

ezért érdemes minden törődést és szeretetet neki adni! :) :)

2014. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó olvasni ilyeneket!!! :))))
2014. jan. 8. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!