Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babának kell folyadé...

Tápszeres babának kell folyadékot innia?

Figyelt kérdés
Kb.1hónapos koráig fele-fele arányban szopizott és tápot kapott. Most 2hónapos, már csak napi kb.30ml anyatej van, a többi tápi. A védőnő szerint ne adjak neki folyadékot, mivel a tápban eleve benne van a víz.
2014. jan. 30. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kell.


kivétel: nyári rekkenő hőség, téli hidegben száraz benti levegő (pl távfűtéses panel lakás)

2014. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is iszok tejivás után.adhatsz neki inni nyugodt szívvel.de én vizet adnék kizárólag mert ha édesett adsz(tea) nem biztos hogy azért iszik mert szomjas hanem mert Édes
2014. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szomjas úgysem fogja elfogadni. A fiam addig amíg azt nem ette, amit mi, alig ivott. A mi védőnőnk is azt mondta, hogy nem kell itatni a tápszeres babát sem és igaza volt.
2014. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak a válasza alapján sose volt tápszeres a babája, a védőnőt meg nem értem, nyilván port nem etethetsz a gyerekkel. Anyatej mellé valóban nem kell más folyadék, de a tápszer mellék igenis kell, nem ugyanannyit, mint amennyi tápszert megiszik, de kínálgasd, iszik amennyi jólesik. nekem anno a gyerekorvos mondta, hogy adjak neki mellé vizet vagy teát, de mindenképpen valami folyadékot, mert sokkal töményebb, mint az anyatej.
2014. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én az utolsónak mondanám, hogy neki nem volt tápszeres babája inkább.


NEM KÖTELEZŐ folyadékot adni, kha nem igényel. Kóstoltasd meg vele, esetleg teát vagy vizet.

Az enyém 2 és fél hónapja tápszeres, kb 1 hónapja iszik mást is.

Érdekes...1 és fél hónap alatt nem száradt ki.....

2014. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 4-es! Úgy tűnik nem sok fogalmad van a tápszeres babákról. Nem KELL őket itatni, nyilván meg lehet kínálni, de nem kell beléjük tölteni a vizet, ha egyszer nem szomjasak. Az első tudja jól, nem Te. 3. vagyok.
2014. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Az én lányom 9 (!!!) hónapos volt, amikor elkezdett rendszeresen inni tápszer mellé, addig a kiváltott étkezések után sem fogadott el mást, csak tápszert.


A férjem orvos, gondolom szólt volna, ha szomjan készül halni a lányunk, de szerintem a lányom is szólt volna, ha gondja van, mert nem szokta véka alá rejteni a diszkomfortérzetét. :))))


Most 21 hónapos, egy éves kora óta nem iszik tápszert, csak sima vizet.

2014. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!