Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi időbe telt...

Kinek mennyi időbe telt "belejönni" az anyaságba?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek pár hónapos gyermeke van (nekem még nincs, ezért érdeklődök), de úgy látom nehezen boldogul az új szerepkörrel. Folyton kapkod, ideges, nehezen éri utol magát a hétköznapokban, alig lehet vele szót is váltani, a párjával is gyakran összekap, tanácsokat is nehezen fogad el- meg... szerintem halálosan elfáradt menet közben...sokat éjszakázik is.

Hogyan tudnék neki segíteni, vagy hagyjam, amíg "magára talál"? Egyébként a picit borzasztóan imádja, talán még túlzásba is viszi a gondoskodást. Csak nekem és a családjának rossz nézni, átélni mellette, ahogyan ő maga meg "rámegy" erre menet közben.


2014. jan. 31. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
kb. 2 hét volt, első baba
2014. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha konkrétan segítséget kér,akkor segítsetek.Amúgy nincs kisgyerekes ismerőse?Ilyenkor jól jön egy-két tapasztalat váltás:)

És hogy a kérdésre is válaszoljak,nekem legalább fél év kellett...de úgy konkrétan fiam 1 éves korától kezdtem el "lazulni" és élvezni a dolgot.

Nem azt mondom,hogy addig nem élveztem, csak ahogy írod ez az új szerepkör nehéz volt,meg szerintem így utólag kicsit depis is voltam...:/

Nehéz volt feldolgoznom a szülés élményt, rossz alvó volt fiam és mindentől aggódtam!!!Túlparáztam mindent,de tényleg mindent!!!

2.fiamnál már nem volt ilyen probléma, gyakorlatilag az elejétől minden sínen volt,de első babámmal sok idő eltelt,mire nyugodtan,"kényelmesen" éreztem magam az új szerepkörömben.

2014. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az alapján, amit leírtál, a barátnőd is tök jól belejött az anyaságba. azért ilyen fáradt/ingerült, mert maximális ellátást nyújt és ez bizony testileg, lelkileg kimeítő. próbálj ki pár hónap nem-alvást és a te idegeid iskötélen táncolnak majd meg kapkodsz, mert időre kész kell lenni, meg elsírod magad, veszekszel, ha csúnyábban szólnak hozzád. ez az anyaság első pár hónapja, csak kevesen vallják be, h bizony van ilyen oldala is. én is fogadtam a nem alvástól és a sírástól bedagadt szemmel a babanézőket (más kérdés, h a 6 hetes gyermekágy alatt jöttek). aki azt mondja, vele nem volt ilyen, az hát, többnyire hazudik...
2014. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy tudsz legjobban barátnődnek segíteni, ha rendszeresen meglátogatod, és amikor ott vagy, próbálsz besegíteni, amibe éppen kell.
2014. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kb. 4 hónap
2014. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, de még mindig nem tudtam megszokni, hogy anya vagyok.

Nem kapkodok, nem vagyok elmaradva a házimunkával, csak az anyaszereppel nem tudok teljesen azonosulni.

2014. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3as hozzászólóval mindennel egyetértek


Én az elején próbáltam túlélni a napokat...

Aztán egyszercsak elkezdtem élvezni is anyaságot, amikor már visszajelzést kaptam tőle, amikor először elmosolyodott és elkezdett kommunikálni. Akkor jöttem bele a szó szerinti anyaságba, akkor lassultam le, addig csak mint egy gép "dolgoztam" mellette, a szó jó értelmében.


Én úgy segítettem egy barátnőmnek, akinek ikrei voltak, (és nekem még nem volt gyerekem) hogy én vigyáztam rájuk, amíg ő elment megfürdeni, hajat mosni, kiteregetett, főzött, amíg én babáztam vagy az álmukra vigyáztam.

2014. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!