Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha pszichológusok szerint...

Ha pszichológusok szerint káros a babák korai fejlesztése, miért kínálnak egyes helyek már 2-3 éves kortól nyelvoktatást, sakkoktatást, egyebeket?

Figyelt kérdés
Jó ez a gyereknek vagy káros? Miért népszerű, ha szakemberek szerint nem jó? Értem, hogy esetleg a szolgáltató nem foglalkozik ezzel, de a szülők? Vagy mégsem ördögtől való pl. angolul tanítani 3 évesen?
2014. febr. 2. 12:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Sok 5 évesről hallottam, hogy már számol, olvas, ír...
2014. febr. 2. 12:40
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

En ismerek egy 4 eves kisfiut, aki mär 3 nyelven beszel!!!

Anyja magyar, apja török, Nemetorszägban elnek.

Nem tudom hogy egyesek miert vannak ellene.Szerintem jo dolog.

2014. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
az megint más kedves kettes,ha a gyereknek 2 külön nyelven beszélnek a szülei,és a harmadiknyelv egy közös nyelv,ezzel a gyereket spontán tanítják,ez nekik olyan természetes,mint ahogy mi magyarul beszélünk itthon és azt tanuljatmeg a gyerek.az olvasás meg írástanulással szerintem azért okozhatunk több kárt mint hasznot,mert ha megy elsőbe a gyerek,azért mert 1-1 szavat,betűt le tud írni,hiheti hogy a többit is tudja,egyiknap jobban kell az órán figyelni másik nap kevésbé mert az "tudja",és az is lehet rosszul tanítunk meg valamit és úgy fogja használmi az iskolában..
2014. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Káros,mert az a gyerek nem tud magyarul sem de már tömik a fejét egy idegen nyelvvel,és jó pénzlehúzás,de az amit a válaszoló ír az más a gyerek szülei kétnyelvűek természetes,hogy érti apját anyját és a szülei közös nyelvét.
2014. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Még nem hallottam arról hogy káros lenne tanítani a gyereket... Milyen problémákat okozhat? a fiam másfél éves, és szeret mindent megszámolni a maga módján, általában összevissza mondja a számokat, próbáljuk neki a sorrendet tanítgatni, és nagyon lelkes. Amikor mesét néz, azt csak angolul, így már énekelget egy-két angol dalt is. Nekem tetszik a dolog, ha kiskorában megtanulna még 1 nyelvet a magyaron kívül, nem kellene neki középiskolában, egyetemen küzdeni a nyelvvizsgáért. Tudsz olyan linket küldeni ahol szakember írja hogy ez káros? Köszi előre is!
2014. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
En pszichologus vagyok, sehol nem hallottam, hogy karosnak lenne itelve. Feleslegesnek sokkal inkabb. Jelenleg nincs kutatas, amely a korai fejlesztes effektivitasat mutatna egeszseges gyermekekben, artani nem art, de altalanossagban a longitudinalis , multifaktoros vizsgalatok azt mutatjak, hogy csak rovidtavon fejlettebbek az otthon vagy erre specializalodott intezmenyben rendszeresen fejleszttt gyermekek, 10 eves koruk utan ninsen merhto kulonbseg a fejlesztesben resztvevo es a kontroll csoportok kozott. A nyelvtanulas mas kerdes, ennek a haszna nem megkerdojelezheto, bar picivel mgkesettebb beszedfejlodeshez vezthet eppen - ezt viszont en nem mondanam artalomnak.
2014. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

Hatodik vagyok megint:


Ket sajat tapasztalat.


1. En is olvastam, irtam es szamoltam 4 evesen, mert kerdeztem allandoan, es fogekony voltam, anyu pedig pedagoguskent kompetens valaszokat tudott adni, es modszertanilag helyesen mondott ezt-azt. Osszeallt a kep egy ido utan. A masik ket tesomat nem erdekeltek ezek a dolgok, ok a suliban talalkoztak ezekkel. A ferjem is olyan volt, mint en, azzal a kulonbseggel, hogy o valoban kicsikent is zseni volt, ma a klinikumban es a kutatasban is elismert, szep remenyu fiatal orvos, es ma is egy zseni. Az occset szinten nem erdekeltek pici koraban ezek a dolgok, o csak az iskolaban sajatitotta el ezeket a kompetenciakat. Mit akarok ezzel...? Nyilvan ez nem referencia, de jol mutatja, hogy jelentos kulonbseg nincs a kesobbiekben fejlesztett es nem fejlesztett gyermek kozott, egyedul a ferjem lett nagyon-nagyon kimagaslo eredmenyeket elero az ot gyerek kozul. A tobbiek, engem is idertve, diplomat szereztunk, akar tobbet, elismertek vagyunk, de semmi extrem. A lanyunk meg most les 3 honap mulva 2 eves, o a ferjemre hajaz kepessegileg, par betut szavak melle fuzve (anya betu, papa betu) kovetkezetesen felismer, az angol is ragad ra, nem sorolom, sok van stb. Stb. De ot sem direkt fejlesztgetjuk (egyszeruen mutattunk neki anhol nyelvu dalokat, mg van kadra ragaszthato betus furdojateka, es ennyi). O mindig, folyton kerdez, szelsebesen ismer fel osszefuggeseket, de en inkabb latom ezt a genetika manifesztalodasanak, mint egyebnek.


2. A lanyommal jarunk csaladi napkozibe, ahol van angol foglalkozas. (Helen Doron) A legtobb pici joforman ketnyelvu, helysen hasznaljak a nyelvet. Az ilyen korai nyelvi kompetenciafejlesztes nem potolhato, az en lanyom is jar majd 24 honapos koratol. En is koran kezdtem nyelvet tanulni, es a forditasokbol az egyetem alatt mar onalloan tudtam elni pesten (debreceni vagyok). Fotos, minden teren, elengedhettlen a nyelvtanulas, aki pedig koran talalkozik vele, arra ragad, es nem keserves magolas aran kell elsajatitania.

2014. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem káros, nem tudom hol hallottad ezt. Fiam 2,5 éves és jár angolra, imádja.
2014. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
Szegény gyerekek,idióta szüleik már idegen nyelvet taníttatnak neki teljesen feleslegesen,ráadásul a legtöbb esetben árt mint használ.
2014. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
"Mert az anyanyelv fejlődése lelassulhat: a gyermek kiejtése, beszédértése, kifejezésmódja sőt értelmi fejlődése károsodhat."
2014. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!