Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos gyereket lehet...

9-10 hónapos gyereket lehet jártatni kezénél fogva? Nem túl korai, nem túl káros ez a gerincének vagy a lábainak?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akinek van egy 9 hónapos kislánya.Ülni tud már a kislány, de állni még csak kapaszkodva és rogyott lábbal tud, tehát még nem tudja magát tartani.Viszont az anyuka a barátnőm állandóan jártatja,úgy, hogy nyeklik nyaklik a kislány nem egyenes a háta mikor jár hanem jó hátra billen és olyan görbe a lába és szinte csak nyeklik nyaklik.Persze a babának még jó, hogy tetszik a jártatás, egész nap ezt akarná.Úgyhogy jó sokat van így jártatva.De én úgy látom, hogy még a teste nem ért meg a járásra, nem elég erős.Nem káros ez véletlenül a babára?
2011. jún. 18. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekunk azt mondta a gyogytornasz, hogy nem szabad eroltetni. Kb 10,5-11 honapos koratol lehetett mar 1 kezzel vezetni, mert 11-12 honaposan ment onalloan
2011. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

A babát sem erőltetni, sem visszafogni nem lehet. Én fiam 7 hónapos korában állt fel kapaszkodva, azóta is csak állni hajlandó, amikor egy anyuka mondta hogy ne engedjem, megkérdeztem hogy nyomjam vissza és kössem le?

Persze az sem jó ha anyuka álló nap jártatja, de ha csak néha mert tetszik a kicsinek abból nem lesz baja. Gondolom nem napi 10 órában jártatja körbe-körbe a lakásban, meg gondolom eleve nem vagytok együtt egész nap hogy azt lásd hogy állandóan mit csinálnak.


Egyébként zárójelben jegyzem meg, nem szép dolog kritizálni egy anyukát a neten hogy mások is igazolják hogy igen igen rosszabbul csinálja mint te csinálnád......ugyanis minden anya a saját gyermekének a legjobbat akarja és tudja, mi a jó neki. Mármint az, aki nem esik túlzásokba (pl. bagózás szopi alatt, csoki két hónaposan, stb.)

Magyarán ő ismeri, érzi a gyermeke rezdüléseit, nyilván tudja hogy ha a kislánynak nem esik jól a séta akkor nem csinálja. Anyukák hajlamosak másokat idegeneknek szídni ha valamit máshogy csinálnak mint ők tennék holott ezzel csak saját magukat idegesítik.

2011. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt TANULTAM, hogy csak onnantól szabad a kezénél fogva vezetni, amikor már önmagától is megtesz egy-két lépést. Addig igenis káros. Azonkívül gondoljatok a természetellenes testtartásra (keze fenn, hasa kint). Én a saját kislányomnál maximálisan betartom, őt senki nem vezetgeti.

(És szerintem a kérdés kiírója jót akar a barátnőjének, nem a háta mögött kritizálja, hanem utánajár a dolognak.)

2011. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az iskolai tanulmányok elég változók, nekem szinte mindenre mást mond gyerekorvos, védőnő, ápoló :)

Szóval az iskolai tankönyvek nem mérvadóak, csak a gyerek saját fejlődése.

2011. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak még annyi, hogy igen, a babáknak tetszik, ennek ellenére nem szabad.
2011. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az en 9 honaposom is kapaszkodva felall, megsem jartatom, max hagyom hogy maszkaljon a labamon stb de nem kezenel fogva hanem a hona alatt fogom. Maszik is de ha megunja akkor jon egy kis torna, tegnap mar sikerult magatol felalljon a kanape mellett, de erzem hogy nem eleg eros meg hozza, majd kb 2 het mulva.

En majd csak akkor fogom setaltani ha nem fog inogni, akkor sem 2 kezzel hanem csak 1 el,de addig meg van sok szerintem :P

2011. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
9.14 es ez egy kérdés volt.Nem kiritizáltam semmit.Hihetetlen, hogy egy ilyen normál kérdésbe is vannak emberek akik bele tudnak kötni.:((( És ez a nő a saját barátnőm, és igenis sajnálom szegény kicsit, hogy nyaklik nyeklik,járás közben és féltem a kicsit, de megsérteni sem akarom a barátnőm, hisz mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak féltem, nehogy gferincferdülése legyen a kicsinek.(Amúgy én vagyok a keresztanyaja is)Egyáltalán nem azért tettem fel a kérdést mert kritizálni akartam, de én is úgy tudtam, hogy nem szabad vezetgetni csak akkor ha már önállóan jár a baba.Legalábbis nekünk mindig ezt mondta a gyermekorvosunk amikor kicsi volt a fiam.
2011. jún. 18. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad vezetgetni, hagyni kell a saját tempójában fejlődni. Nekem a gyerekorvos, védőnő és ortopédus is mondta, meg persze józan ésszel is be lehet látni, hogy amit erőltetünk, az nem igazán jó... esetleg mondd azt a barátnődnek, hogy olvastad valahol, hogy káros a vezetgetés, hátha így letesz róla a kislány érdekében...
2011. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!