Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhesség nagyon korai...

A terhesség nagyon korai szakaszában is káros a babára a tüdőszűrés?

Figyelt kérdés
Mi babát szeretnénk a párommal, és nagyon félek attól, hogy pont most estem tehetbe és nem tudok róla és úgy megyek tüdőszűrésre... ha esetleg mégis így lenne akkor lenne baja a babának?
2007. szept. 19. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem muszáj, akkor hagyd ki a szűrést!

Ha terhes vagy, és elmész a szűrésre, akkor el kell venni a babát!!!!

Ismerek olyat, akinek pont emiatt vették el a pár hetes magzatot!

2007. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első 12 hét nagyon kritikus a terhességben. Ilyenkor van a sejtosztódás, a szervek kialakulása. Ha ilyenkor bármi éri a magzatot, akkor sp.vetélés jöhet létre. Fenn áll a veszélye annak is, hogy egy sérült újszülöttel fejezed be a terhességet.
2007. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia , minden féle képpen várj amíg biztos leszel benne,hogy terhes vagy,ill. az eredményre,várj még egy picit,vegyél tesztet,menj el orvoshoz,semmi képp ne menj el szurésre míg nem tudod a végeredményt...
2007. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább várj, és akkor menj el tüdőszűrésre, amikor bizonyítottan többször is negatív a teszted eredménye, tehát tökéletesen biztos vagy abban, hogy nem vagy terhes. Ám ha pozitív, akkor mindenféleképpen hagyd ki a tüdőszűrést: a baba egészsége az első! Majd szülés után elmégy, amikor már senkire nem jelent veszélyt a vizsgálat.
2007. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tüdöszűrés 30 éves kor felett kötelező, bár nem írtad hány éves vagy. Ha kicsit is úgy gondolod hogy kismama vagy, hagyd ki a szűrést, ha mégse vársz babát még bepótolhatod bármikor. Ha várandós vagy akkor az felment ilyen szűrések alól. Amikor még a fiamat szültem, 7 évvel ezelőtt 36.hét után kötelező volt a tüdőszűrés. Mára ezt eltörölték, gondolom nem véletlenül!
2007. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom régebbe írtál,de olvasd el a babaszoba.hu-n a9.hónap témakörében a más e a más állapot című rovatot.Ebben választ kapsz mindenre és szerintem az orvosnak jobban higgy mint a laikusoknak.A szervezetünk tökéletesen meg van konstruálva így a babát maximálisan védi...olv el a cikket:)

2007. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem pedig aki szeretné a babát, megtartani a terhességet, az semmilyen szinten ne kockáztasson


Kedves utolsó, nem tudom, voltál, vagy terhes vagy-e, de ha igen, nem mondanál ilyet :)


de csak az én véleményem

2010. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont ebben a szituban vagyok. Peteérés után 5 nappal kötelező volt a szűrés, mivel végre szereztem melót, de ott élelmiszer miatt kötelező. Remélem nem most sikerült. szerettünk volna mindig is babát, de minden könnyebb lenne, ha lenne ellátás, és nem a minimumot kapnám terhesség után. Anyósom mondta, hogy régen minden munkakörben kötelező volt a tüdőszűrő éves elvégzése, és a gyárban is anno sokan nem tudták, hogy pont terhesek, de kirugatni nem akarták magukat, aztán mikor kiderült a baba akkor sem volt semmi. Régen sem volt több beteg gyerek, mint most.
2019. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!