Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülés esetén milyenek a...

Koraszülés esetén milyenek a tapasztalatok? Van a környezetben koraszülött? Hányadik hétre született? Lett maradandó károsodása, visszamaradottsága?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én húgom másfél hónappal jött korábban, komplikációk miatt muszáj volt, császármetszés, ilyesmi, utána még sokáig volt bent a kórházban. Ma már 16 éves, semmi hátrányban nem szenved.
2014. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséim születtek koraszülöttként, nagyobbik (10 éves) 25. hétre, kisebbik (7 éves) 29. hétre. Mindketten kezeletlen terhescukor miatt. A nagyobbik lett epilepsziás, de nem a koraszülöttség okán, hanem mert átkerült egy olyan osztályra, ahol nem volt lélegeztetőgép, és ott sikerült egy több perces oxigénhiányt összeszednie. A kisebbiknek hál'istennek semmi baja!
2014. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


ismerös irta...vele történt. 27. hétben született a kisifa 900 grammal.

2014. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kinek mit dob a gép. Az esetek nagy részében minden probléma nélkül élik életüket a korábban születettek. Mennyivel született korábban? Mennyi volt a súlya? Mikor kapott orvosi ellátást? Miért született korábban? Szülés közben volt e komplikáció? A szülés hogyan zajlott le? Utó gondozáskor milyen fejlesztést kapott? Szülés után milyen gyógyszereket kapott? Szülés után volt e nála valami fertőzés? szülés közben volt e oxigén hiánya, agyvérzése? És még sorolhatnám a kockázati tényezőket. Ezek mind befolyásolják az életminőségét. Aztán ha kikerült a koraszülött osztályról akkor is fontos, hogy meg kapja e a számára hasznos fejlesztéseket (pl. nuroterápia). De szerencsére a koraszülöttek nagy százaléka éppen egészségesen megússza a dolgot.
2014. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kõrnyezetemben eddig 1 koraszūlõtt ikerpár volt, a 29. Héten születtek. Mindketten szemūvegesek, semmi bajuk sincs. Kislányom 4 hónapja szūletett meg 33 hétre. Éretlen volt a tüdeje és súlyos tūdőgyulladása volt, de úgy néz ki, minden rendben lesz vele. A koraszūlõtt osztályon rengeteg mindent láttam, tapasztaltam, hallottam. Meséltek a nővérek olyan kisgyerekről, aki 650 grammosan szūletett, most 4 éves mùlt, teljesen egészséges. Volt velünk egy kisfiú, 27 hétre szūletett, Ő sosem fog teljes életet élni. Őrajta kívül minden baba jól van, akikkel ott megismerkedtünk.
2014. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31. hétre születtem 1700 grammal. 2 hónapig voltam kórházban, de csak elivigyazatossagbol. Nem volt semmi bajom. Akkor még nem nagyon volt utógondozás a korababáknak. Mindig kis súlyú és vékonyka voltam de nagyon keveset voltam beteg. A szemem is rendben volt. 2 dolog volt fura, kicsi koromban nagyon sokszor ok nélkül elajultam, epilepsziára gyanakodtak de a vizsgálat nem mutatott semmit. A mozgaskoordináciom nem volt jó gyerekként ( labdát pl. nehéz volt elkapnom, mindig bénaztam) és enyhe dislexyam van. A számokat keverem össze olvasásakor, szóval nagyon kell figyelnem hogy jól menjen. Tanulási, viselkedési problémáim nem voltak és a mozgasfejlődés is rendben volt.
2014. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya 26 hétre született sürgősségi császárral, placentaleválás miatt. Most 5 éves, nem lett maradandó károsodása, de nagyon gyakran beteg.
2014. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en hugom a 26.hetre szuletett,levalt a placenta(egy lazas betegsegnek koszonhetoen) igy surgossegi csaszar,2 honap korhaz.900grammal szuletett.ma mar 10 eves semmi baja.le is kopogom.:-)nem beteg tobbet mint mas.es olyan husis h lassan daginak mondhato.annyi h pl. Csak 13-14 honaposan indult el.de ez mondjuk egy idore szuletett babanal is siman belefer.
2014. febr. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kecskeméten nyáron egy 24+5 hétre született babát "mentettünk" meg!

Most 7 hónapos és ezidáig semmi baja. Pedig egy hétig vizsgálták neurológusok!

Sajnos tényleg azon múlik,hogy mit dob a gép! Hogy kapott-e tüdőérlelőt, volt-e ideje hatni, milyen a kórház felszereltsége stb. És hát nagyadag szerencse!

2014. febr. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismerosom szulte a lanyat 34. hetre 1900g korul volt. Jo par hetig bent voltak, de semmi baja nem lett. Ma mar 3 eves elmult es makk egeszseges.
2014. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!