Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hónapos babámhoz beszéltem...

2hónapos babámhoz beszéltem de hirtelen szétdobta a oldalt a kezeit, megmerevedett és nem vett levegőt sem pár másodpercig vörös lett. Mi lett vele?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ORVOS! Azonnal hívd fel, vagy vidd be a kórházba megfigyelésre! Ne ijedj meg, de figyelj rá fokozottan. Lehet csak ennyire megrémült valamitől, de jobb utána járni. Nyugi, minden rendben lesz!
2009. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Utána sírt?mert ha nem akkor nem hinném hogy baj volt.az én fiam is csinált hasonlót sokszor.2 vagy 3 hónaposan pelus csere közben hirtelen elkezdte kapkodva venni a levegőt,a kis kezeit meg mintha görcs rántaná,szét tárta aztán morogva addig tartotta vissza a lélegzetét amíg el nem vörösödött,utána meg csak kapálózot...most 11 hónapos.Semmi baja azon kívül hogy mai napig utálja a pelus cserét.
2009. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete voltunk így egy este 2-szer.Kezemen volt mind a két alkalommal,bementunk a korházba.Refluxa van,mást szerencsére nem találtak.A tej visszajott neki és felszívta a tudobe,kb fél percig nemvett levegot.NAGYON ODA KELL FIGYELNUNK ,az evés után,na meg azota nem merek elmozdulni sem mellole.VIGYéTEK ORVOSHOZ,
2009. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is volt hasonló esetünk.Hál Istennek ma már csak nagyon ritkán fordul elő.Ahogy írták nekünk is refluxunk van/volt.Visszacsorgott a gyomorsav a kis torkába és marta.Megmerevedett,szétdobta a karját és nem vett levegőt.Ilyenkor 2x3x az arcába fújok erősen,hogy a meglepetéstől vegyen levegőt.Ő utána nagyon sírt és egy kicsit savas szagú volt a lehelete.Voltunk orvosnál és tápszersűrítőt kell adnom neki(ha szopizós akkor neki is lehet adni,csak másképpen)így a sűrű tápszer nem jön vissza neki olyan könnyen.Vigyázni kell ha vízszintesen fekszik(mi megemeltük egy picit az ágyát a fejrésznél és napközben a pihenőszékében üldögélt)és minden etetés után alaposan meg kell büfiztetni.

De én is azt javasolnám,hogy beszélj a gyerekorvossal erről,ő mit javasolna.

Nyugodj meg nem lesz semmi baj,mi most vagyunk 4 hónaposak és szinte teljesen kinőttük.

2009. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kislányom is csinálta, főleg ha előtte rugdosott. Tejci jött vissza, ami háton fekve ugye nem kellemes. Ha csak kicsi, akkor nem jött ki a száján, ha sok, akkor oldalt kicsorgott. De ilyenkor mindig nagyon megijedt és sírt utána. Többször előfordult, ilyenkor oldalra fordítottam gyorsan, kifolyott a tejci, és utána megölelgettem.
2009. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!