Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagymát, metélőhagymát, vörös...

Hagymát, metélőhagymát, vörös s lilahagymát mikortól adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam,s ezeket még nem adtam neki. S ezeket pl. vöröshagymát olajban dinsztoljátok s bele a zöldség s utána öntitek fel vizzel? Vagy neki hogy készítitek?

Petrezselymet, ha már nem lehet kapni majd a piacon frisset s nincs sok lefagyasztva, akkor ha szárítottad adtok pl. petrezselymes burgonyához, azt csak úgy rászórjátok vyg azt olajon felforrósítjátok és úgy keveritek össze a burgonyával?


Pirospaprikát mikortól adtatok a babának?

S ha mondjuk krumplis tésztát készítetek magatoknak, hogy készítitek el, ha még nem ehet a baba pirospaprikát, hogy ő is kaphasson belőle?

Mert nekem vnő úgy mondta, egy év után adhatok s úgy készítsem el, hogy utolag teszem bele a pirospaprikát, de azt nem tudom elképzelni hogyan lehet, mert én mindig dinsztolom a hagymát, majd pirospaprika, vizel felöntöm, s utána jön a burgonya, majd a tészta.


Utolag tedd már valaki a krumplis tésztába pirospaprikát, hogy elsőnek elkészítette s aztán a paprika?

Vnő mondta ha utolag nem akarom s a mi kajánkat adnám, akkor hagyjam el a pirospaprikát teljesen, de ugy milyen?


2011. okt. 12. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hónapos a baba! (6 hós kora óta táplálom hozzá)


Vöröshagymát adtam már neki, rendesen belefőzve az ételbe (pl. dinsztelt máj-felnőtt módra elkészítve, mivel azt úgyis utólag sózzuk, nagyon kevés borsot tettem bele). Hagymát gulyáslevesben is kapott.

A szárított petrezselymet hol a végén szóróm rá, hol már belefőzöm, attól függ, milyen az étel (pl. petrezselymes krumplinál megforrósítom azt is).

Pirospaprikát is kapott már (pl. gulyáslevesben), igaz, abba kevesebb kell, mint a tésztába. A krumplis tésztát úgy csinálnám, hogy kevés paprikával és abból kapna ő is.


A mi védőnőnk is ilyen óvatos, de én a fűszerezési dolgait nem veszem szentírásnak, főleg, ha arra akarom szoktatni a gyereket, hogy a mi ételeinket egye. Alapból is minimális fűszerrel főzök, 2 hónapig neki külön főztem, de amióta 8 hónapos, lazább vagyok kicsit. Szerintem a pirospaprika is kb. úgy van, hogy ne egyen nagyon paprikás, zsíros, magyaros ételt, de egy kicsitől nem lesz baja. Az ételek természetes ízét ismerje meg alapvetően, de szerintem a kis fűszerezés belefér.

2011. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mi inkább azok az óvatosabb szülők vagyunk. Jobban szeretjük ezeket betartani a férjemmel egyetértésben, sőt Ő még óvatosabb 1-2 dologban mint én. Pl. joghurtot most kóstoltattam meg vele, de párom meg sem akarta venni, annyit mondott ráér még.


Várnék még válaszokat.

S neked pedig köszönöm, hogy leírtad.

2011. okt. 12. 14:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Hagymát belefőzve a kajába, a krumplis tésztát is csinálhatod simán, csak ne legyen csípős, vagy nagyon-nagyon paprikás. Semmi baja nem lesz.

(Ha ragaszkodsz a paprikamentességhez, akkor vegyél ki egy kisebb adagot a saját adagotokból, amibe nem teszel. Bár, szerintem fölösleges.)

2011. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is óvatos vagyok ám :) Pl. joghurtot még én sem adtam neki, mert a védőnő csak 11-12 hónapos korban javasolja. Az ételeknél betartom, amiket mond, de a fűszerezést már túlzásnak éreztem, hogy egy csipet pirospaprikát sem ehet. Azt kiemelte, hogy erős fűszereket ne adjunk (bors, ecet, torma, mustár, ketchup), de szerintem a nem csípős, édes paprika más. A hagymát viszont még ő is engedélyezte 8 hónaposan.

2011. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem meg azt mondta a védőnő, hogy adhatok neki danon joghurtot és kefírt, túrót és trapista sajtot. Én nem mertem danont adni, hanem vettem inkább 6 hótól való túró ízű babajoghurtot.


Fokhagymával mi a helyzet? Azt hogyan adjátok?

Az kimaradt.


Én mondjuk fűszerezés nélkül adom neki a kajákat, néha kap sósan, de van h elfelejtem neki megsózni.


Védőnő még most mondta a fűszereket, hogy sült húst is úgy adjam hogy bazsalikommal és oregánóval, petrezselyemmel szórjam meg , s ne tegyek bele azokból a tasakos fűszersókból.


Ti ezt hogy csináljátok? Azon sült húsokat, amikből a babátoknak is adtok?

Rántott húst is mondta, ha panirt leszedem, adjak neki a miénkből.


Hagymákat még nem mondta, de itt olvastam h valaki 6-7 hós babának adott. S onnan jött az ötlet h rákérdezek s lassan fokozatoosan jó lenne megkínálni ilyen dolgokkal is.

2011. okt. 12. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én fűszersót egyáltalán nem használok a mi ételeinkhez sem, vegetát sem. (Házi vegetát én magam tettem el üvegben, abban minden ellenőrzött, nincs benne ízfokozó, csak nyers zöldségek darálva, sóval tartósítva. Egy csipetet használok belőle.) A sült húst kis borssal, petrezselyemmel, bazsalikommal és esetleg zellerlevéllel, kaporral szoktam megszórni, mikor mi jut eszembe.

Fokhagyma: sült hús mellé szoktam betenni a tepsibe, jó édes, ha megsül, beleturmixolom azt is az ételébe.

Házi készítésű bolognai szósznál is a fenti fűszereket rakom bele, fokhagyma, vöröshagyma, répa, zellergumó, paradicsom mellé+darált hús (ahogy alapból készül a recept, mert a felnőtt változatból kap), kis sóval.

Brassóiba is tettem már fokhagymát (felnőtt változat az is).

Rántott húst még nem adtam neki, mert feleslegesnek tartom, hiszen tényleg le kell szedni róla a panírt, akkor inkább eleve úgy sütöm meg.


Igazság szerint én úgy szoktam csinálni, hogy főzök le nagy adag gulyáslevest, abba belefőzött húst turmixolok le lével és lefagyasztom jégkockatartóban, majd a fagyott kockákat bezacskózom. Minden nap abból keverek egyet kiolvasztva a köretéhez, főzelékhez vagy gyümölcshöz. (Kivéve, ha mi is épp olyan húst eszünk, amit ő is ehet.) Így van külön pulyka, csirke, sertés, marha és máj is jégkocka formájában. Nagyon praktikus szerintem, nem kell vele sokat bajlódni minden nap.

Innen szedtem az ötletet, vannak fent nagyon jó receptek is, képpel:

[link]


A joghurton fennakadtam én is (mármint hogy a mi védőnőnk nem javasolta), mert 8 hós korától szerettem volna elkezdeni. A túrót, sajtot azt mondta, kis mennyiségben mehet.

2011. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez a házi vegeta recept érdekelne. Mivel szoktad ledarálni, s milyen zöldségek keverékéből?

Én még így sült húst nem készítettem. Régen mindig só, vegeta, s fűszersó, de mióta nem a szüleimmel élek, a vegeta kimarad, s a LIDL-ben szoktam vásárolni kb. 40 ft körül sült csirke fűszerkeveréket s ezt használom csirkemellhez, combhoz.

S a húst szárított petrezselyemlevélből, s bazsalikomból is lehet készíteni? Panellben lakunk s nem mindig jutok friss petrezselyem levélhez.

Így még nem ettük, eszemben sem volt, hogy így is el lehet készíteni. De hát amit otthon lát, ahogy tanulja az ember, úgy csinálja. Sok újat tudtam meg tőled :)

Sült húshoz egyébként én is teszek fokhagymát, vöröshagymát is, s ha szezonja van, akkor még paprikát, paradicsomot is karikázok fel a húsra vagy mellé, s ha olyan kedvem van, néha karikázok a hús mellé burgonyát, amit bazsalikomba forgatok meg, s úgy sütőm ki.

Akkor ha így készítem a húst, akkor a belsejéből adjak a babának vagy lehet a külső részből is? Ahol petrezselyemmel megszórom? S turmixolás előtt fokhagymát is tegyek a húsra?

S ezeket a fűszernővényeket, petrezselyem, bazsalikom, keverni? Ugy értve h nem csak egyfajta zöldnövény hanem több vegyesen kerül a húsra s úgy sütőd meg?

Vagy mindig csak egyfajta?

2011. okt. 12. 22:46
 8/12 A kérdező kommentje:

Házi készítésű bolognait én akkor csináltam utoljára, mikor otthon éltem, mert jobban szerettem frissen a kertből összeszedni a dolgokat. Újságban volt egy recept, abban oregánót, paradicsomot ír, de zellergumót pl nem. Talán kell bele bazsalikom, de ezt már nagyon rég nem csináltam. Majd ha egyszer elmegyünk apóstól s sikerül kertes házat vennünk.

Amúgy azt is boltit használok de a babának saját készítésűt kis adagokban elkészítek. Sajnos én húst nme tudok fagyasztani. Nálunk a hűtő felett van egy kis rekesz, s annak a fele a miénk fele apósé.

Nagyon kicsi a hely. Örültem ha kis mennyiségű gyümit el tudtam tenni s néha lefejt anyatejet. S így már a mi húsunk nem is félt el. Jégkockatartó bele se menne.

Jó lenne fagyasztani húst, főleg h a gázra is órákat kell várnom, s a gyereket se nézi após, van h veszekedek vele, de ha gyereknek enni kell, nem látok más megoldást, főleg ha nem mindig van itthon bébiétel, leszedem a gázról a kajáját, s oda teszem a gyerekét, ami neki nem tetszik. Az a válasz a gyerektől nem várja el h alkalmazkodjon, de neki ennie kell, s ha főz, alkalmazkodjak. EZ van. Én meg nem hagyom magam, főleg ha a gyereknek főzök. Pedig már ki is írtam, mikor eszik a gyerek s mikor szoktam főzni a gyereknek, s olyan mintha direkt akkor menne ki főzni.

De nála egy pörkölt elkészítése is 6-7 óra. Hogy mit csinál ilyen sokáig, nem tudom.


Ja, s köszönöm a linket, nagyon jó dolgok vannak benne. Ezt a húslevest valamelyik nap meg is csinálom a babámnak. Még a petrezselyem valahogy kimmaradt az életéből, na meg a cukkini. Ezek jönnek most, aztán a brokkolira, paradicsomra gondoltam. Paradicsomnál igaz megkésve de msot akarok befőzni pár üveggel neki, de hiába pesten élünk sehol nem lehet kapni paszírozót.

2011. okt. 12. 22:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Házi vegeta: [link] (a szöveg alatt lesz a recept)

Ebből rengeteg lesz, én csak a felével szoktam megcsinálni egyszerre, kb. 6 üvegnyi lesz, ajándékba is sokat adtam már, mindenkinek bejött. A bontott üveg hűtőben hónapokig eláll, igaz, a színe kicsit megfakul, de a só miatt nincs baja. De nem muszáj ám mindent kiméregetni grammra pontosan (pl. karfiolt, karalábét a fél adagba csak találomra tettem egy kicsit), mert mindenképp nagyon jó ízkavalkád jön ki.

Nagy aprítógépünk van, ilyen: [link] abban szoktam darálni, először a sárgarépát, majd fehérrépát stb., és egy nagy fazékban keverem össze. Macerás, babra munka, de nekem eddig megérte. Kipróbálhatod 1/3 mennyiséggel is, hogy egyáltalán beválik -e. Ami kicsit rossz, hogy darálva valahogy le kell mérni az össz-mennyiséget, a szükséges só kiszámításához.

A jobb oldali aprító edényben szoktam a baba kajáit pűrésíteni, a turmix részben meg gyümölcsitalokat.


A hús fűszerezése: amit gázon, serpenyőben sütök (csirke, pulyka), azt úgy szoktam, hogy kispohárban összekeverem az olajat a petrezselyemmel és egyebekkel (simán mehet a szárított is bele), majd bekenem a hús mindkét oldalát ezzel, kicsit hagyom állni és megsütöm. Néha fokhagymát is nyomok az olajos keverékbe.

Ha sütőben sütöm (ott általában sertést szoktam), akkor csak bors, fokhagyma.

Nyugodtan adhatod neki a hús külső, fűszernövényes részét is, hiszen úgyis pépesítve kapja. Sőt, úgy is szoktam, hogy házi vegetás vízben előpárolom a húst és utána sütöm meg, és simán nyersen szórok a kész húsra a szárított fűszerekből, úgy is átjön az ízük. Csinálhatod egyszerre csak egy, vagy többféle "levélkével" is. Nekem ez tényleg az adott hangulatomtól függ, mit teszek bele, vagy milyen köret van hozzá.

A házi vegetából nagyon sok ételbe szoktam tenni (pl. krumpli főzővize, zöldségeké, levesek).


Nekem pedig megtetszett a te bazsalikomos krumpli ötleted, ki is próbálom majd, ahogy leírtad :)

2011. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy leírtad, akkor tényleg nem könnyű elkészítened az ételeket. Remélem, sikerül az álmotok, és meglesz a kertes ház előbb-utóbb :)


Hátha még ez segít: azt szoktam csinálni, hogy jó nagy adagot főzök egyszerre reggel főzelékből és gyümölcsből is, amiből 1-1 adagot megeszik aznap, 2-2 adagot meg beteszek a hűtőbe, semmi baja nem lesz, és így nem kell neki naponta főzőcskéznem. Ezért örülök, hogy már ehet sok olyat, amit mi, mert így egy füst alatt mindenkinek megvan az étel.


És van még egy nagyon jó babaétel-oldal: [link]

Itt a baba életkora szerint találsz recepteket.

Ami az én kislányom kedvence: 20 g kukoricadarát 2 dl vízben felfőzök (kb.10 perc), olyan tejbegríz-állagúra, és ahhoz keverek 100 gramm gyümölcspépet. Sokkal laktatóbb, mint a gyümölcs önmagában. Ha almával, körtével csinálod, tegyél bele egy kis fahéjat is, hihetetlenül finom! Ezt is reggel szoktam megcsinálni 2-3 adagnyit, hidegen és melegen is fogyasztható.

2011. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!