Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elapadhat a tej egyik napról...

Elapadhat a tej egyik napról a másikra? Mikor pótoljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 hetes a babám, és estére nincs tejem úgy érzem. Csak szivja de nem nyel. AZtán sir. HA adok neki tápszert akkor azt nem fogadja el. Mit csináljak? Elapadhat egyik napról a másikra? Lehet menstruálni fogok, de eddig nem volt gond ezzel, csak 2 napig utána visszaállt minden a régi kerékvágásba. De most ez megy 3 napja.


2009. dec. 7. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem hétfőn még volt tejem, szerdán már egy csepp sem, így azóta tápszert kap a babaám. Vissza sem tudtam hozni, pedig fejtem szinte egész nap. Nekem is a mensi zavart be, és sajnos ez lett a vége. Mondjuk az án babám 8hónapos volt ekkor. A tápszerrel nehezen barátkozott meg, de sikerült elfogadtatni vele. Én azt csináltam amikor kevesebb lett, hogy az uzsonnás időre tápszert adtam, így este elég volt neki.
2009. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a doki annó azt mondta, hogy nem apadhat el hirtelen, ezért nem is írt fel tápszert.

Ha nem fogadja el a tápot, beszélj a dokiddal és találjatok valami megoldást...

Próbáld nappal etetni mással, hogy este legyen tejed, vagy tedd többet cicire, fejj, hogy jobban termelődjön.

2009. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hós koráig csak szopizott a babám és egy fülgyulladás miatt (nagyon erős középfülgyulladásom lett) 2 nap alatt nullára elment a tejem kb 1,2 liter volt előtte. Egy hétig minden kajálás ordítás volt és azóta is rossz evő
2009. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha napközben van, csak este nincs, akkor más lesz itt a gond, nem apad el. Hívd fel a La Leche Ligát (www.lll.hu). Itt ingyenesen kaphatsz telefonos segítséget, profi és nagyon kedves gyakorló anyukáktól, akik a szoptatásról rengeteget tudnak!


Sok sikert és kitartás!


Ja, és addig is méregesd, ha van mérleged, hogy 1-1 szopinál mennyit eszik. Lehet, hogy csak nagyon gyorsan megeszi az adagját mostanában és még cicizni akar, csak valami zavarja - ilyen nálunk is megesik.

2009. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fejek mindig, reggel és este így szinten tudom tartani a tejtermelést.Az elején sok szoptatós teát is ittam ha szomjas voltam ha nem.A lényeg fejni kell sokszor ha elapadóban van meg töbszőr rátenni a babát.Most jön ez az infulenzás időszak is,ezért legjobb lenne neki az anyatej mert tele van immunanyaggal amit a tápszer nem tartalmaz.Most 6 hónapos a kisfiam és még szopizik.
2009. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!