Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyereknek semmi nem...

1 éves gyereknek semmi nem használ. Nem tud kakalni :/ Marad a hőmérőzés. Hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 7. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

étrend változattás

bö folyadék bevitel sok rost dus étel sok gyümi


ha ezek nem voltak hatással tejtermékek kivonása

ha ez se megy

gasztroenterologus

2014. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

példaként tessék egyes vagyok!


Hogyan növeljük a gyermek étrendjének rosttartalmát

Zöldségek Bab, borsó, kukorica, brokkoli, karfiol, főttburgonya, héjábansült krumpli

Gyümölcsök (a nyers gyümölcs a legjobb) Alma héjjastól, szőlő (kettévágva, ha a gyermek kevesebb, mint 4 éves), sárgabarack, őszibarack, körte, mazsola, füge, aszaltszilva, datolya, gyümölcshéja, más szárított gyümölcsök, gyümölcslevek (főleg aszaltszilvalé)

Egészszemes ételek darakorpából készült ételek, barnarizs, zabpehely, egészmagos kenyér, pattogatott kukorica, magvak, diók (az utolsó 3 ételt csak 4 év felett ajánlatos adni)

Adjunk magas rosttartalmú összetevőket a receptjeinkhez Adjunk mazsolát a gabonapelyhekhez, salátákhoz,tízóraihoz és uzsonnához. Adjunk természetes darakorpát a hamburgerhúshoz, pudinghoz és palacsintához.

Kerüljük el azoknak az ételeknek a nagymennyiségű fogyasztását, amelyek szorulást okoznak, például: tej, fagyi, sajt, jogurt vagy főtt sárgarépa.


Biztassuk a gyermeket, hogy gyakran tornázzon


Biztassuk a gyermeket, hogy sok folyadékot igyon


Csökkentsük azon élelmiszerek fogyasztásat, amelyeket feldolgozunk. Ezalatt értjük a túlfőtt ételeket, a mixelt és darált ételeket, ugyanis ezzel is csökkentjük a rostok nagyságát.

2014. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miket próbáltatok? Sok folyadék, szilva, Laevolac szirup, glicerines kúp...?

Hőmérőzni inkább csecsemőket szoktak. Úgy megy, hogy felfekszik a pelenkázóra a hátára, alatta valami védőfelszerelés. Aztán sok popsikenőccsel bekened a lukat meg a (nem higanyos/üveg!) lázmérőt, bedugod max. 1-2 centire és picit, óvatosan mozgatod, amíg jön az inger, na meg a kaki.

2014. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamat a házi szilvalekvár szokta meghajtani, éppen ezért csak akkor adom neki, ha székrekedése van. Egyébként a szilva olyannyira hatásos, hogy 6 hónapos kora előtt (addig tisztán anyatejes volt) az is elég volt, ha én ettem aszalt szilvát. Ahogy én rohantam a wc-re tőle, úgy hajtotta meg a babámat is (pikk-pakk átment a tejbe).
2014. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne szerencsételnnél hasmenést generálni!

Hőmérőzés: Kb 1 cm-re kell bedugni (nehogy megsértsd a belét), de előtte krémezd be. Körkörösen kell mozgatni, amíg nem jön a kaki.

Nekünk is volt ilyen bajunk.

A doki kamillateát javasolt pici cukorral.

Használt.

2014. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad mindig hőmérőzni, ráadásul a nagyon kemény kakinál semmit sem ér, arról nem is beszélve, hogy ez a gyerek már 1 éves, nem csecsemő.


Jó lenne tudni, hogy a gyerek miért, és mióta nem kakil!

2014. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Adj neki aszalt szilvát vagy sárgabarackot. Nem tudom tápszert kap e (még), milyet, mióta, mióta áll fent a székrekedés, miket próbáltatok már?

Ja, és én(!) egy 1 évest már nem hőmérőznék.

2014. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is hőmérőztek,egész gyerekkoromban nehezen ment miatta a székelés,annyira hozzászoktam.Én biztos nem hőmérőzném.
2014. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!