Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorulás, Segítség, mit tegyek?

Szorulás, Segítség, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos,már a 7.napunk kaki nélkül. Eddig is teltek el 4 napok,mire kakilt,de ennyi még nem volt. Szerdán megyünk orvoshoz. anyatejes. Amiket eddig próbáltunk a folyamatos hasfájására,szorulására: Infacol,Espumisan,Colief,Masszázs,hasratétel,torna,őszibarack,szilva,sütőtök,hőmérőzés,glicerines kúp,sok folyadék:baracklé,víz,teák,Laevolac szirpup,szélcső... azt hiszem nem hagytam ki semmit. Szélcsővel jön egy két puki,de kaki csak annyi,hogy éppenhogy le kell törölni a kis popóját. Ugyanez a hőmérővel is,csak akkor puki nem jön. Nagyon sírt ma már,vörös volt a kis feje,nyomott erőlködött,egész nap sírt,nem tudok neki sehogyan sem segíteni,és aludni sem alszunk,mert éjszaka,hajnalban is szenved.

2013. febr. 11. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
répalé?
2013. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyetlen bevalt ötletem:meleg fürdöviz.Kb 10 -15 percig.Csodakra képes.Annyira hogy kislanyom.fel nap.siras utan a vizbe kakilt bele(hasàt érje a meleg)Ma kianyom 3 éves.Mai napig ez valt be igazan.
2013. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A répalevet még nem próbáltuk adni neki,akkor holnap kipróbálom. Meleg vízben minden nap van,most is éppen egy kád meleg vízben fürdik az apjával,általában 20 percet,fél órát van a meleg vízben,közben nem fáj a hasa,de nem segít. Ja és még kihagytam,hogy szőlőmagpárnája is van a kis hasára,de az sem segített :( Nagyon féltem,hogy ez így lesz már örökké? :(
2013. febr. 11. 20:15
 4/15 anonim ***** válasza:
Te eszel olyat amitöl lehet szorulasa van?RÉPALÉ nalunk akkor van ha hasmenese van a gyereknek.Az megfogja.a hasat orvosunk szerint,szerintem is.Aszalt szilvat àztatni egy ejszaka egy pohar vizben azt masnap megitatni vele esetleg.
2013. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem én nem eszem,mivel születése óta hasfájós nagyon odafigyelek erre. akkor a répára inkább rákérdezek szerdán a dokinál,köszönöm mindenkinek!
2013. febr. 11. 20:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Minket a répalé olyan szuperül kitakarít....azért írtam.
2013. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amik hirtelen eszembe jutottak:cukros kamillatea,körte,Mira Baby gyermekgyógyvíz,meggy,székletlazító laktulóz tartalmú szirup(ne haragudj nem tudom milyenek vannak Magyarországon).
2013. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kíváncsicska ***** válasza:
Laevolac szirup.Én kísérleteztem mindennel ami természetes.Na abból egy teáskanál és tuti eredmény pár percen belül.És az lazítja is a székletet.Esetleg még ott van a glicerines kúp először egy felet majd ha nem használ akkor a másik is mehet.De ez nem lazítja a székletet.Szóval ha nagyon nagy a gond akkor egy kis szirup és fél kúp.de nekem mindig elég volt a szirup.pedig a lányom nagyon szorulásos
2013. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Esetleg probiotikum: Bonolact Pro+Kid?

Nekem úgy rendbe tette 7 hós kisfiam székletét egy 15 napos kúra, hogy azóta is minden nap van széklet. Igaz, 2 havonta csinálok mindig 15 napos probiotikum kúrát.

Innen vettem az ötletet: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


[link]

a milyen esetben ajánlott a Pro+Kid fogyasztásánál ott szerepel a székrekedés is.

2013. febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi még annyit, hogy a babám most kapott el egy hasmenéssel járó vírust és arra ajánlották nekünk a répalevet, szóval lehet, hogy valakinél éppen hajt a répalé, de nem az az általános.
2013. febr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!