Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 3hós anyatejes babátoknak...

Ha 3hós anyatejes babátoknak 6napja nem volt széklete mit csináltok? Vártok v. hőmérőzés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Már a második napon orvoshoz vittem volna.
2011. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hőmérőzés, de csak azért, mert telített a kis gyomra, ezáltal nem tud rendesen enni, feszeng. Maximum 1hétig normális, ha nincs az anyatejes babának széklete.
2011. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Miért vártál péntek estig?
2011. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Rögtön orvos!!!
2011. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

teljesen normális, ha nincs széklete egy hétig. Persze ha húzza a lábait meg fetreng, akkor nem.

1. baba minden pelenkába belekakált a hozzátáplálásig, fél éves koráig, na őt már 3. napon hőmérőztem.

2. baba heti 1* kakált, neki így volt komfortos, nála nem estem kétségbe

2011. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Na persze!Anyatejes gyereknek a széklete olyan, hogy ha van, van, ha nincs, nincs.Erőlködik? Próbálkozik? Na ugye! Ha napokon keresztül nincs székletürítés, azt jelenti, hogy nincs salakanyag, mert a teljes mennyiség hasznosodott.A széklet, az égéstermék, a fölösleg távozik.Az anyatej mindig a gyerek életkora szerint alakul, mindent tartalmaz, amire a gyermeknek szüksége van, és a baba széklete is eszerint alakul állagában és mennyiségében.
2011. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál ilyen esetekben nem kell kétségbe esni, de általában a 4. nap után már hőmérőztem, 6-7 napot sose vártam ki. Jó, ha a legközelebbi orvos, vagy védőnői találkozásnál megemlíted és ő fogja javasolni, hogy egy kicsi gyümölcslét, pár kortyot csak kóstoltass a babáddal.
2011. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


látom sokan már 2nap után orvost javasoltak!

én azért ennyire nem ijedtem meg,mert tudtam,hogy anyatejeseknél ez normális.

és már az első babám is ilyen volt. 4-5 nap után meg is szoktam hőmérőzni.

DE most a 2.babámnál hiába hőmérözgetem nem járok sikerrel. Szopi közben mindig megfeszíti magát,és sokszor eszik keveset,ugyhogy mostmár nem bánnám ha történne valami a pelenkába.

2011. aug. 5. 20:55
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt így a kislányom, nekünk az orvos azt mondta, hogy adjak neki egy fél glicerines végbélkúpot. Segített is neki, utána már volt rendesen széklete. Az orvos szerint "dugulása" volt.

Attól is lehet enyhe szorulása, ha te valami olyasmit eszel.

2011. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes, ha anyatejes van ilyen

Nálunk 10 napig nem volt!! Voltunk a dr.néninél, már a 4. nap után, de azt mondta semmi gond...mi nagyon izgultunk...aztán a 10. napon lett, jó sok :-)

Egyébként a lányomat abszolút nem viselte meg...

Ne aggódj! Lesz neki és garantáltan jó sok!

2011. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!