Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a "takaritással-tiszt...

Mik azok a "takaritással-tisztasággal"kapcsolatos intézkedések, amiket megteszel?

Figyelt kérdés
nagyon hivatalosan irtam,de az a kérdés,hogy mennyire gyakran takaritotok-és hogyan.nem szeretném,hogy allergiás legyen a babám a túlzott steril környezetben-de pl egy játszóházban járunk,ahol mindenféle (kétes eredetű-nem túl tiszta)játékok vannak.ilyenkor edződik a szervezet-meg a kiló koszt is meg kell"enni"-de hol a határ,ami még nem okoz gondot?-nálunk kutyus is van,aki nem jön be a szobába-csak az előtérbe.
2014. febr. 7. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
én napi szinten porszívózok, felmosok. (de ezt én baba előtt is így csináltam, szóval nekem ez inkább olyan napi rutin) Portörlés 2-3 naponta. Nagytakarítás havonta v 2 havonta (ablakpucolás, asztalok, szekrények, ágy elhúzása,stb) Szellőztetés naponta ... most h nagyon hideg van csak 15- 20 p-re. Játékait nem szoktam áttörölgetni, max ha kivisszük az utcára, játszótérre, utána lemosom, meg a plüssöket ha összekeni átmosom egy nagyobb párnahuzatban. Ágynemüket hetente (vasárnap) vastagabb takarókat 2 hetente mosom. Ezek mellett nem beteges, nem allergiás a lányom.
2014. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Naponta egyszer felporszívózok, mert gyurma, keksz darab, ez-az mindig akad, két naponta felmosok, és mivel a lányom imád takarítani, gyakran törölgetünk. A játékait sosem mosogattam el, persze míg pici volt, az újakat átmostam használat előtt.
2014. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a legtöbb anyuka nem húzza el havonta a bútorokat és nem is mos ablakot, na meg a paplant sem mossa ki. Persze vannak kivételek ismerek oylat aki hetente mos ablakot és függőnyt, na ö meg is érdemli hogy mennyire nincs ideje semmire.....
2014. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
porszivozok naponta 3 szor kétszer mosok fel egy nap / egy heten egyzser meg mindent lesikálok domesztosszal. de tudod milyen gyerek melett takaritonai mint hoesésben lapátolbni :)
2014. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as, ezt nem is én, hanem a férjem csinálja :) Addig mi a lányommal általában valahova megyünk, míg ő ezeket átmozgatja megcsinálja, h ne legyünk útban ... mi legalábbis így oldjuk meg. Meg mondjuk férjem lecsapna, ha én huzigatnám a szekrényt és az ágyat :D
2014. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem érzem magam kupisnak még a hozzászólások alapján sem. Inkább úgy érzem, hogy sok Anyuka van itt akiknek az az első hogy ragyogjon minden?!


Én 2-3 naponta porszívózok, ugyanakkor mosok fel. Minden hétvégén ágynemű húzás, wc- fürdő takarítás, portörlés és ennyi.

Nagyobb takarítás havi 1x van. De ablakot sem pucolok havonta :D

2014. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pakolás minden nap van, olyan szinten hogy ne szaladjon a lakás. Nem azt mondom hogy soha nincs kupi csak ha egyszer elindul a lavina nem lehet megállítani. Így én háklis vagyok arra hogy a lányom is mindent a helyére tegyen azonnal. Ha játszik addig más játékba nem kezdhet míg nem pakolja el azt amivel foglalkozott. Vagy ha hazaérünk akkor minden ruhát oda tegyen ahol a helye van. Így egy csomó munkától szabadítom meg magam és rengeteget jelent hogy nem nekem kell még pakolnom utána. Mosni általában 2 naponta szoktam egy adagot, vagy ha nincs kedvem egész héten a száradó ruhákat nézni akkor heti egyszer vasárnap mindent, változó. A takarítós nap nálam általában a vasárnap, ilyenkor heti egyszer letörölgetem a port, kidzsuvázom a fürdőszobát, konyhát. Itt parketta, illetve csempe van azt heti 1-2 alkalommal felsöpröm, felmosom. Szőnyegeket heti 1x kiporolom, ha kell kimosom. Ágyneműt havi 1x cserélek, péntek vagy szombat esténként ki szoktam azokat is rázni és hagyom este pár árát kint a teraszon szellőzni, max egy kis öblítős vízzel átspriccelem és úgy szellőztetem. Porszívózni nem szoktam, max az ágyat havi 1x. Plüssöket néha bevágom a mosógépbe..hirtelen kb ezek jutnak az eszembe. Én pl. az állattokra vagyok "allergiás". Imádom a kutyákat, de úgy gondolom állatnak kint a helye. VAn nekünk is kutya, macska, háziállatok, de eszembe nem jutna hogy állatot hozzak be. Ha játszik is a gyerek utána bejön kézmosás. Mostanában láttam olyan videókat ahol pici pár hónapos babák vannak és a nagy dög kutyák ott nyalogatják a gyereket hogy milyen cuki..ezeket például nem tartom normális dolognak, nem ettől lesz erős az immunrendszere. Én domestost meg ilyen fertőtlenítőket nagyon ritkán használok. Sima meleg szappanos, vagy ecetes vízzel szoktam takarítani. A tükröket, ablakokat, kávéfőző, csapok, kilincsek is ecettel szoktam takarítani.
2014. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak ecettel takarítok.Porszívózás ahogy kijön,heti 2-3x,felmosás heti 1x,portörlés szintén.

Nagyobb takarításig ritkán jutok el egyben,ezeket apródonként csinálom amikor van időm,energiám.

Én direkt nem mosok fel domestossal,szerintem rosszabb ha azon csúszik-mászik a gyerek.Az ecet pont elegendő fertőtlenítés,főleg itthon,ahol csak mi vagyunk.

A játszóház más,mondjuk mi amúgy is ritkán járunk,de beteges időben nem viszem oda a gyerekeket,mert nagyon könnyen összeszedhetnek akármit.

Az "immunerősítés" nálam az,hogy nyáron nyugodtan lehetnek koszosak,nem fertőtlenítem a kezüket mindenféle vackokkal.Persze kezet mosunk étkezés előtt,de volt már olyan,hogy fiam homokozás közben odaszaladt a kerti asztalhoz és lekapott róla valamit,koszos kézzel ette meg,ebből nem csináltam ügyet.

2014. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi01 ***** válasza:
A konyhában mindennap felseprek. Porszivozni kb hetente 1x szoktam, ágyneműhúzás 2-3 hetente. Felmosni heti 1x de van mikor 2 hetig nem mosok fel.nem élünk koszban , takaritás helyett inkább főzök v a gyerekkell játszok.
2014. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 7-es hozzászólóval egyet értek!


Nálunk is van kutya, macska, imádjuk Őket, simogatjuk, szeretgetjük de KIZÁRÓLAG az udvaron. Mert egy kutyának ott a helye!

Én egy dologra lennék háklis, ha az ágyamon meg a szőnyegemen kutyaszőr lenne.... fúúúú, a hideg is kiráz. Mikor bejövünk az udvarról itt is kézmosás, átöltözés van.

Persze megengedem h pl. a kutya labdáját felvegye és dobálja neki, de tudja h nem kapjuk be a kezünket utána, és aztán kézmosás ha bejöttünk.

Nyáron hagyom simán homokozni stb. Szóval ezek nem aggasztanak. A kutya is tudom, hogy a mienk, sehova nem megy ki, fürdetjük stb. de mégis csak egy állat. :)

2014. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!