Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy készültök a karácsonyra...

Hogy készültök a karácsonyra anyukák? Hogy álltok a bevásárlással, takarítással, menü eltervezésével, ajándékokkal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ajándékok fele megvan.

Nagyfiammal fogunk a téli szünetben a nagyszülőknek, a hugaimnak és párom öccsének hógömböt készíteni ajándékba

Nem főzök, mert nagyszülőkhöz megyünk 24-én, 25-én,kaja mindehol lesz dögivel, hozni is szoktunk haza

Sütök zserbót és karácsonyi svéd sütit. Beiglit az anyósom és a hugom is csinál.

Külön nem fogom kifényesíteni lakást, takarítok úgyanúgy mint előtte (heti 1x).

2010. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ajándékok megvannak.

Csak sajtostallért fogok sütni, mert a mamák sok sütit hoznak, és ebédre is megyünk.

Nem lesz nagytakarítás, mert veszélyeztetett vagyok, és a 15 hónapos lányom amúgy sem hagyná a dolgot.Meg aztán pont a jövő héten fogunk orvostól orvosig járni.Még 23-án is megyek a nődokimhoz.

Szilveszterre jobban készülök, mert akkor vendégek jönnek 2 napra.

2010. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első

Szipveszterkor remélem Rómában leszünk négyesben:-))))

2010. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ajándékok: mindenkinek minden megvan. (Igyekszem minden évben elkerülni a kapkodós, tülekedős "last minute" rohamokat.)


Takarítás: Egy függönymosást még tervezek a héten, amúgy rendben van minden.


Menü: Nem igényel tervezést, amúgy is ezeket szoktam készíteni alkalmakkor. (Pl. rántott szelet, gordon bleu, saláták, köret stb.) Süteményt nem csinálok, mert a kislányom nem nagyon eszi, a férjem egyáltalán nem eszi, nekem meg nem kellene ennem. A mamák úgyis össze-vissza sütnek mindent. :)


Bevásárlás: még a menühöz kell majd vennem néhány dolgot, de azt csak jövő hétre tervezem.

2010. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bevásárlás: félig meddig kész, biztos lesz híja valaminek :-)

Ajándékozás: Az ajándékok majdnem megvannak, bár az ajándékkosarakat még nem raktam egybe. A férjem ajándéka van csak hátra, de ebbe a hidegben nem akarom a gyerkőcöt is magammal vinni, így csak akkor mehetek, ha hazaér...

Takarítás: Na, ez sehogy sem áll, jelenleg a felső szintet szigetelik belülről, így romokban minden. De talán péntek délre mindennel kész lesznek, s akkor nekifoghatok.

Sütés-főzés: A bejglit aprósütit megrendeltem, mézest is, de azt készítünk magunk is. A karácsonyi menü tervben van.

2010. dec. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bevásárlás:még szinte sehol sem vagyok vele,a két gyerkőcnek már fele megvan az ajándéknak,pizsi+vastag zokni,de még játékot is szeretnék nekik.A felnőtteknek még semmit se vettem,autó nincs itthon napközben,a párom azzal megy dolgozni,igy csak akkor tudok menni,ha ő itthon van és az a hétvége.Nem szeretem én se az utolsó pillanatra hagyni,de ez most igy jön ki sajna.A fára még szaloncukor sincs.

Takaritás:még a gyerekszobában kell ablakot pucolnom és függönyt mosnom,meg lemosni mindent vizes-lemosószeres ruhával,meg a lakás többi részén kisebb takaritás és kész.

Menü:szenteste csinálok rántott halat,különben nem főzőcskézek,mert nem leszünk itthon egyik nap sem,megyünk a nagyszülőkhöz és ott eszünk majd.Sütit sem sütök,mert az is lesz mindkét helyen bőven.

2010. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szinte sehogy, hiányzik az ünnep-fealig :(
2010. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj, ne is mondd! Még csak két ajándékot vettem meg és 14 embernek kell... Főzni szerencsére nem kell sokat, csak ebédet 24-ére, mert utána megyünk a szüleimhez, ott leszünk 25-én is. A konyhában kész a nagytakarítás, de máshol még nem... 3 napja magas láza van a kisfiamnak, alig alszom valamit, nincs erőm megcsinálni. Majd ha meggyógyul...
2010. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utólsónak:Jobbulást a kicsinek!

Nekem 2 kicsi van itthon(3hós,2éves),mellettük nem könnyű nagy takarítást csinálni így mindig beosztom melyik nap mit csinálok(kb nagyjábból ezzel kész vagyok).A menü fejben kész van már csak a hozzá valókat kell megvásárólni,sütit is fogunk sütni együtt.Az ajándékok 80%-ban megvannak a csomagolást majd 23-án éjjel mikor apa a fát dísziti.Idén hamarabb elkesztem mindent(jövőre méghamarabb szeretném az ajándékokat,hogy ilyenkor már kész legyek azzal is).

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

2010. dec. 17. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!