Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikek a legszebb Kisna-tuda...

Melyikek a legszebb Kisna-tudatos lánynevek ezek közül?

Figyelt kérdés
Várok ötleteket tõletek is. Iker kislányokat várok. Ezek tetszenek eddig: Goura, Gíta, Radha, Radhíká, Radharani, Gopi.
2014. febr. 7. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Neharagudt de ezek mind borzasztóak számomra.
2014. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de egyik sem tetszik. Ilyen nevekkel ebben az országban nem lehet élni, ezek nem hordható nevek. Szerinted ezeket büszkén viselik majd a lányaid? Te örültél volna, ha a szüleid ilyen nevet adtak volna? Vannak ezeken kívül is szép nevek pl.: Gréta, Anna, Rebeka, Réka, Regina, Zóra, Zoé...
2014. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem fogják anyakönyvezni
2014. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
CSAK a kérdésemre várok válaszokat.
2014. febr. 7. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm apukája Krishna tudatú hívő.

2 gyereke van, teljesen normális magyar neveik vannak ( Edina, Balázs).

Itthon nem anyakönyveztethetők ezek a nevek, másrészről-és ez a legfontosabb- Te vagy Krishna tudatú, nem pedig a születendő lányod.

Ha ő felnőttként úgy dönt, követi a ti példátok, joga van nevet változtatni, ha szeretné.

2014. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiúnak Nárájánát ezelőtt 10 évvel is lehetett anyakönyveztetni, úgyhogy biztos ezeket is lehet. Nem tudom melyik kettőt választanám, talán keresgélnék még neveket ezeken kívül is.
2014. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Köszönöm és hatostól kérdezném, hogy esetleg van-e ötlete. Nrm a hangzásukat hanem a jelentésüket helyeztem elõtérbe. Ezeket a neveket engedélyezni szokta az MTA.
2014. febr. 7. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha elfogadod en azt tanacsolom adjatok a kislanyoknak "hetkoznapi" nevet amin az oviban iskolaban hivni tudjak (oviban pl meg talan a sajat lanyaid be tudnak mutatkozni, de azok a gyerekek akik nem ismerik ezek a nevek nem bizti hogy ki tudjak majd ejteni) es vagy masodik nevnek anyakonyvezzetek vagy nem muszaj anyakonyvezni, ha jol tudom van kulon "keresztelo" ahol kapnak nevet. Es ti meg csak azon a neven szolitjatok oket.

Sajnalom hogy valasztani nem tudok segiteni ezek a nevek nekem tul idegenek tunnek :)

Probaltam utana nezni, en ezeket a neveket talaltam szepnek:

Lalana (gyonyoru no)

Lalita

Nalini

Biztos van tobb is, de nem volt idon vegig olvasni :)

2014. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki a kérdésedre válaszolt. De ha màr írni nem tudsz legalább olvasni próbálj meg!

A nevek meg kimondhatatlan és ronda nevek mind! Remélem nem bünteted e gyereked ilyen nevekkel!

2014. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem sem biztos,hogy ezeket anyakönyvezni lehet,de tényleg keresztelőnévként lehet adatni.

Egyébként a Radhiká tetszik ,a Gíta =Gitta,Gopi=Gróp,Radha=Ronda,Goura=Gouda kb ezek jutnak eszembe,nem bántásként,mert mi lányunk is Lilien,tehát nem magyar név úgy tipikusan.Radhikáról meg a szulejmános szádika jut eszembe és nem ronda név.Radharani meg elég hosszú név és nekem fiús is.

De ha két baba és nagyon kéne választani,akkor Goura és Radhiká.Bár az is hajaz nem kicsit a radikális szóra...

2014. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!