Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gáz, ha egy nő nem a...

Tényleg gáz, ha egy nő nem a gyerekvállalást tartja az élet legszebb dolgának?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 03:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Attól szép és színes a világ, mert változatos. Az emberek is. És nem gáz, mert lehet valakinek pont ez kell...
2013. dec. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Ha ilyen hülye valaki az inkább ne szaporodjon, van már épp elég lelkisérült gyermek. Ha egyáltalán felmerül valakiben ez a kérdés, akkor neki nem való az anyaság!
2013. dec. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz. Ha tudjuk, hogy mit akarunk az jó. Nem kell mindenkinek gyerek, annélkül is van élet. A lényeg az, hogy ismerjük fel, és ne szüljünk, ha nem érezzük készen rá magunkat.

Az meg hogy ki, hogy gondol a gyerekvállalásra, az lényegtelen, ha a gyerekei szeretetben és gondoskodásban nőnek fel.

2013. dec. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem gáz. Az a gáz, amikor valaki ennek ellenére mégis gyereket vállal, aztán büszkén sorolja, hogy ő milyen vagány nő, mert mennyi minden van a világon, ami sokkal fontosabb neki, mint a saját gyereke. Nemrég volt itt egy ilyen nő. Aki felméri, hogy ő nem tudna egy gyereket annyira szeretni, ahogy azt kéne, ezért inkább nem vállal, azzal nincs semmi baj, nem vagyunk egyformák. Nem árt vele senkinek.
2013. dec. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem, sőt!

De az emberek többsége úgy vettem észre, hogy nem meri felvállalni az érzéseit, mert fél a társadalom elítélésétől, hiszen ez a "norma".


Én mindig őszintén elmondom mindenkinek ha szóba kerül, hogy szeretem a lányom, de nem ő életem értelme.

A férjem ugyanolyan fontos számomra, mint ő, nem helyezem egyiket sem a másik elé és az első én vagyok, utánuk jönnek ők és minden más.

Ezt nem tudom jobban kifejezni most, de nem azonos az önzéssel.

Valahol ez mind összefügg, hiszen a saját boldogságom is úgy teljes, ha ők rendben vannak.

2013. dec. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Ketteske! A " szaporodás" szóval jellemezted magad.... és még te mondasz véleményt másról! Igen vannak olyan emberek akik tudják mit akarnak és mit nem. Ez a normális. Nem pedig az olyan " anya" aki glóriával a feje fölött hirdeti, hogy mekkora áldozatot hozott az emberiségért tessék megveregetni a vállát. Azok sem jobbak! Otthon meg hanyagolják a gyereket!
2013. dec. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha ennek a nőnek van gyereke, akkor gáz.
2013. dec. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet mindenki "született anya", de attól még lehet nagyon jó anya! Sőt néha ezek az anyukák tudatosabban, okosabban nevelik a gyermeküket, mint a másik véglet, aki már elvakult a témában. Szóval nem gáz, ki ilyen, ki olyan. Itt is a középút lenne ideális, de nem mindenkinél működik.
2013. dec. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát, nem gáz, de érdekes.


Én nagyon sokáig nem akartam gyereket, féltem a felelősségtől, attól hogy az addig kényelmes, bármikor bárhova elmegyek életem megváltozik. Márpedig az ismerőseim körében ezt láttam. Féltem ettől. Önző voltam, a Férjemet is csak magamnak akartam, nem akartam hogy "befurakodjon" egy gyerek. :)

Aztán eltelt 8 év és úgy döntöttünk vállalunk egy babát bármi is lesz.


Az az érzés ami azóta bennem uralkodik mióta megszületett a Kisfiam, azt elmondani nem lehet, és talán csak az érti meg akinek van gyereke. Elnyomta bennem az önzést és a félelmet, és a gyerekem által lettem TELJES! Hihetetlen, mintha kívülről láttam volna magamat :) "Ez nem is Én vagyok" :) És de.

MEgszületett a Fiam, és csak néztem hosszú órákon keresztül. Anyukám bejött a kórházba és kérdezte, hogy miért sírok. Én meg csak: "Anya, meg lehet ezt az aggódást valaha is szokni?" :)


Szeretem a Férjem, tényleg Ő volt mindig is a legfontosabb, de amit a gyerekem iránt érzek az más fajta szeretet. Sokkal erősebb! Azt érzem, hogy bármire képes lennék érte, világokat tudnék megmozgatni érte, és a legszörnyűbb ha neki valami baja van, és nem tudok segíteni Rajta.

Azt hiszem ez az Anyaság. És úgy látszik nekem kellett ez az idő ,hogy megérjek rá. És semmit nem bántam meg.


Ha valaki azt kérdezni mit sírok vissza a régi életemből akkor az egy valami lenne: hogy akkor sokkal nyugodtabb voltam. Nem aggódtam annyira sem magam miatt, sem a Férjem miatt. Furcsa, de így van. Most sokkal jobban aggódok, mert tudom hogy otthon vár valaki akinek még hosszú évekig nagyon nagy szüksége van Ránk :)

2013. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

Nem gäz.

Nekem a terhesseg a gäz, inkäbb horror.

2013. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!