Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legszebb korszak a babázásban?

Legszebb korszak a babázásban?

Figyelt kérdés

Melyik volt a legemlékezetesebb, legélvezetesebb számotokra a gyerekeitekkel?

Később leírom, mi most hol tartunk és miket imádok, miket várok. :)



#baba #legszebb korszak
2013. nov. 4. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor járni kezdtek. :) Tehát kb. 1 éves koruktól. Az volt a kedvencem. Már nem csak evés-alvás-pelenkázásból állt a babázás, hanem már tudtunk játszani, és keveset sírtak. :)
2013. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Nekem egyik sem igazán :(

Mindegyik szakasz nehéz a maga módján.

2013. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek megvan a maga szépsége, a maga nehézségeivel. Nekem 2 évesem van, már jár, beszél, megvan az akarata :) Így kicsit hiányzik a babázós korszak amikor még ici pici volt.
2013. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet:)

A nagy lányom 3,5 a kicsi 16 hónapos. Szeretem a "nagy" a humorát, a szépségét, a nagylányosságát, az eszességét az önállóságát, imádok vele összebújni nem szeretem a nyafit, a hisztit, az ellenkezést:)

A kisfiam 16,5 hónapos, szeretem ahogy totyog, ahogy kacag, ahogy kacsint, és huncutol:) nem szeretem az önveszélyességét, illetve ő most kezd belépni a hisztikorszakba:)

Egyébként nem lesz több babánk -sajna- így igyekszem jobban kiélvezni a kicsi babakorszakát, mert tudom hogy iszonyat hamar vége lesz.. Tudom mi vár ránk, nem várok semmit, élvezem azt ami van:)

2013. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legszebb korszak 1 éves kortól van (most 27 hónapos már a fiam), valahogy a "babás-karonülő" korszakról így utólag sem szépültek meg az emlékek. Most jön a második baba nemsokára, de az első hónapoktól azért tartok nagyon.

Amikor már önállóak egy kicsit, egyedül próbálnak dolgokat csinálni, kezdenek beszélni, huncutkodnak, hisztiznek is persze, akaratosak, puszit adnak, átölelnek....ezek az élmények nekem sokkal szebbek, mint amikor még csak sírnak-ciciznek-ölben jó csak nekik, nem tudják elmagyarázni mi fáj, mi a baj, mit szeretnének: én ezekkel a dolgokkal nagyon tehetetlennek éreztem magam, mert "beteges" volt a fiam, korán jöttek a fogai, sokat sírt, és sokszor nem tudtam miért sír, a karomban sem tudtam megnyugtatni, ez számomra nehéz időszak volt.

2013. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy 1,5 éves korától amikor már mondatokat mondott. A 2. héttől az első pár hónap mindkét lányommal rémálom volt.
2013. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Minden korszaknak meg van a maga szépsége és nehézsége is. Én eddig minden korszakot szépnek és egyben nehéznek láttam. Most 15 hónapos a kislányom. Lassan 1 hónapja önállóan jár, ez most egy csodás korszak, mert megy mindenfele és fedez fel mindent :)! Régen csak kézben maradt meg, most meg mindenhol, csak ott nem. Jó látni, ahogy ilyen szépen fejlődik :)!
2013. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg minden kornak megvan a szépsége, mert mindig másra lehet rácsodálkozni, hogy milyen szép, ügyes, okos, stb... Minden újdonság egy csoda, amit megtanul. :)


De ezen túlmenően, a lányom most 1,5 éves. És most érzem leginkább, hogy milyen szuper vele az élet. Egyre önállóbb, de mégis egyre jobban imádom, egyre ügyesebb, szabadon, ügyesen mozog a világban, kézen fogva sétálunk az utcán, a megszokott útvonalakon Ő vezet, ismeri a járást. Elkezdett beszélni, könnyedén megérteti már magát, nincsenek már olyan sírások, amiket fogalmam sincs, hogy miért vannak. És a szeretetét és ki tudja már fejezni, és ez csodálatos érzés!

Persze az akaratossága hisztijei nehezebbé teszik az életet, de engem nem zavar, mert mindent felülír az, hogy egyébként milyen csodálatos :)

És egyre több szabadidőt enged nekem is...

Szóval nekem ez a kedvenc korszakom...eddig :)

2013. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

néha azt várom,hogy legyen 3éves,hogy mehessünk,csavarogjunk,felfedezzük a világot-megbeszéljünk mindent,mi "csajok"-de tudom,hogy vissza fogom sirni ezt az édes babázós korszakot-most 3hónapos.

minden szép-imádtam terhes lenni,az emberek olyan kedvesek voltak.a kórházi 3nap-és az itthoni első-összerázódós hónap kivételével minden nagyon szép-és jó.minden nap történik valami új.az első mosoly,hangos kacarászások-élvezz ki minden percét-soha nem jön vissza az a pillanat.ha meg nehéz-gondolj arra,h ez is egy mérföldkő az életében.

2013. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy minden kornak megvan a maga szépsége..


A terhességem problémamentes volt, a szülésem is, leszámítva egy kis atóniás vérzés utána, de az más tészta.

Szóval az első napok a kórházban is jól teltek, bár még annyira idegen és ismeretlen volt minden!

Itthon is jól alakult minden, tudtam szoptatni, bár kisebesedett a mellem, de begyógyult szopi mellett is, nehezen, aztán a hasfájós korszak kiborító volt, hogy este 6-tól semmi nem volt jó a picinek és csak a sírás ment. Volt, hogy együtt sírtunk, mert annyira sajnáltam és fáradt voltam. A növekedési ugrások nem voltak túl jók, mert egész nap cicin volt a lányom és ha nem, akkor sírt. :(

Ezt kétszer csinálta meg, egyszer 6 hetesen, egyszer 3 hónaposan.

Szerencsére ezek voltak a negatívok a babázásban...

Talán még nehéz volt, amikor 5-9 hónapos koráig be voltunk zárva a rossz időkben és akkor már érdeklődőbb volt, jó lett volna jönni, menni Vele, de mindig nem volt program és itthon nem volt Neki elég sokszor a földön. :D


Imádom, hogy amióta felállt és jár, (13 hónapos kora óta) azóta az értelme is kinyílt! Imád könyveket nézegetni, sokat alszik, megtanítottuk egyedül elaludni, ezzel nincs gond szerencsére, este is 8-tól alszik, szóval egy tündérke. :)

Mindig is egy kommunikatív, figyelmes szabálykövető baba volt, de pár hónapja... Mindig velünk és utánunk jött, fogja a kezünket, ha kérjük, vagy úttest jön, szót fogad, (persze próbálkozik és van hiszti, nyafi is, de alapvetően igyekszünk következetesek lenni Vele)

Tehát már nagyon sok mindent meg lehet Vele beszélni, hiszen már válaszol és jópár dolgot mond, egyértelmű mit szeretne és vége az értelmetlen sírásoknak. :)


Most azt várom majd, hogy kreatívan lehessen Vele foglalkozni kicsit összetettebb feladatokat találhassak ki és konkrétan beszélgessünk majd mindenről!

Mi a véleménye, annyira érdekel, miről, mit gondol majd. :)

Persze attól már tartok, amikor ne tudok minden kérdésére választ adni, vagy ha sulis lesz, esetleg már Ő tud jobban valamit, mint én...

És attól az időszaktól is tartok, ha majd jön a tesó, mit fog érezni, és én mit fogok érezni.. Hogy lehet két gyereket egyformán szeretni?? Nem érzem, hogy tudnék még ennyire odalenni valakiért, mint érte! :)

Na meg a kamaszkortól is tartok picikét, de bízom benne, hogy mindig érzi majd, hogy számíthat ránk és jó lesz a kapcsolatunk, akkor is ha tizenéves lesz. :)


Ki kell élvezni minden pillanatot, mert annyira, de annyira vissza fogom sírni a nehezebb napokat is, amikor majd dolgozunk mindketten a Férjemmel...

Csodás időszak ez és még remélem sok van nekem ebből, mert mikor a nagy oviba megy, akkorra tervezzük a tesót. :)

2013. nov. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!