Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan átmeneti időszak a...

Volt olyan átmeneti időszak a babátoknál, hogy vagy pempőset volt hajlandó enni, vagy darabokat, de a darabos pempőtől öklendezett?

Figyelt kérdés
Most már nem tudom, hogy mit, és hogyan adjak 10 hónapos babámnak. Lsd fent. Hozzá kell szoknia? Most már arra gondoltam, hogy a húslevesben megfőtt zöldségeket úgy fogom haraptatni vele, mert ha széttöröm villával, nem eszi meg!
2009. dec. 7. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia


Igaz,hogy nekem még nincs tapasztalatom ebben,mert hogy nekem 4 hónapos a babám,de ma olvastam,hogy ha majd valamitől öklendezni fog a babám,akkor arra még nincs felkészülve,és még ne adja oda neki azt az ételt..

2009. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában azért öklendezik, mert valami furcsa azon a falaton. Vagy az állaga, vagy az íze. Attól még lehet, hogy a következő kanállal meg szépen megeszi.

A kérdésre válaszolva, igen, a kezdeti időkben zavarja, ha vegyes állagú az étel. Ha pépesre számít és nyelés közben jön rá, hogy darab van benne, persze, hogy öklendezik tőle. Tehát egyelőre vagy darabosat adj, vagy pépeset. Később (szerintem jóval később, nálunk 16-18 hós korban) már valószínű látni fogja a kanálban, és nem fogja zavarni pl a répadarab a levesben.

2009. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is érdekes, hogy most, 10 hónaposan, ha 7-8 hónaposnak való bébiételt adok neki, ugye az is darabos! És azt sem bírja. De ha túl sokáig turmixolunk, az is baj lehet, nem? Vagy ha külön adok aztán darabosat, kenyeret, banánt, zöldséget, stb. az úgy jó??
2009. dec. 8. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze. Ha turmixolva eszi meg, akkor add úgy! Utána, vagy más étkezésre meg adhatsz darabosat, kenyeret, kiflit, babapiskótát, így megtanulja a rágcsálást is.

Próbálkozz egy-egy falatokkal, és akkor látni fogod, mit hajlandó már elfogadni.

10 hósan egyébként sincs még elkésve a darabos étellel. Tudják ők, hogy mikor mi kell nekik.

Nálunk pl a banánt egészen egy héttel ezelőttig csak pépesen ette meg, pedig már 18 hós. Aztán egyik nap kért egy darabot, szépen megette a karikát, azóta úgy eszi.

2009. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!