Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az első szó?

Mi volt az első szó?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy jó kategóriába írom e ha nem akkor bocsi :)

arra lennék kíváncsi mi volt neked vagy esetleg gyerekednek, ismerősödnek, szüleidnek..... azért vagyok erre kíváncsi mert anya nem tudja hogy nekem mi vol merthogy ő azt mondja egy gyereknek nincs első szava mert egyszerre nagyon sok mindent mond.

aki válaszol annak megy a zöld kéz :)



2014. febr. 9. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A lanyom a tente szot mondta ki eloszor tudatosan es a babat. Onnan tudom h tudatos volt mert mikor a tente szot mondta le is fekudt hozza a parnajara. A babanal meg kisgyereket latott es arra mondta. Ez kicsit tenyleg igaz h sokat mondanak eloszor amit utana lehet nem is hasznalnak egy darabig megint. Nalunk igy van.
2014. febr. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én azt, hogy tata, de ez nem volt igazi szó, mert előtte a "ratatata" volt :D


Párom viszont azt mondta repeta. Már akkor is tudta mi kell neki :D

2014. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a hinta volt az első, teljesen szerelmes volt a hintákba és a hintázásba :)
2014. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igaza lehet anyukádnak, az én kisfiam úgy kezdett beszélni, hogy sok dolognak csak az első szótagját mondta, pl. bo-bogár, gye-gyere....stb viszont az anya, cici, nem mentek neki. De egyre nagyon emlékszem, autóval mentünk, egy éves volt, és a szántáson ment egy kombájn, kérdezte az mi, mondtuk neki, és színtisztán visszamondta :-)
2014. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak a BUSZ volt az első szava- és mivel kétnyelvű (apja angol anyanyelvű)- ezért angolosan ejtve, hogy "bááász".

Hetekig, napokig ez az egy szó volt mindenre, mindenkire, aki mozog- a kutyára, a buszra, az autóra, a kismotorra, mindenre.

Utcán, játszótéren hangosan, jól ordítva mondta, hogy BÁÁÁÁSZ :)


(idős nénik néztek csúnyán, gondolom azt hitték, hogy valami káromkodást hallhatott a pici)

2014. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak az első,igazi szava a "kakakó" volt :-) nekem a " jambéja",azaz lambéria :D elég furcsa,de mesélte anyu,hogy akkor lambériázták a házat és sokszor hallottam,elkezdtem mondogatni.
2014. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hoppá, ezt már nagyon régóta mondja, ha leesik valami, ha eldob valamit, vagy éppen ha ő huppan a popójára, mindenre mondja, hogy hoppá.
2014. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam első szava az apa volt, így mondja "bap". Azóta már mondja anya=nyanya, mama=mámá és papa. Újabban a kuka szót idmételgetni, mindenhol nyitogatja.. Reggel megismételte a kakaó szót is, szerintem most fog megugrani a beszédfejlődése.
2014. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!