Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha fél évesem sokat üldögél?

Baj ha fél évesem sokat üldögél?

Figyelt kérdés

Babám fél éves, nem tud még ülni magától. Viszont van egy dönthető támlájú etetőszékünk, ebben eszik napi 1x, és ebbe teszem bele olyankor is, ha pl főzök és viszem a konyhába, vagy ha mosok, és viszem magammal a fürdőszobába. Mint már írtam, nem tud még ülni magától, viszont mikor a székében ül, nem dől hátra, hanem mindig felhúzza magát, és ül benne. Vagy mikor ölben van, akkor is mindig ül magától. Árt ez neki? És ha igen, hogyan akadályozzam meg hogy üljön? Nem feszíthetem hátra, vagy ha hátradöntöm sem marad úgy.


Köszönöm a hozzászólásokat.



2014. febr. 10. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi sem árt, amit a baba saját magától csinál.
2014. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem tesz jót a gerincének. Megakadályozni nem tudod, hiszen nem tudod lenyomni a gyereket. Én azt javaslom, hogy minél kevesebb legyen a lehetősége, hogy felüljön. Tedd minél gyakrabban hasra. Ha viszed magaddal valahova, letehetsz a földre egy-két vastag plédet, annak a tetejére egy tiszta fürdőlepedőt vagy törölközőt, és arra a gyereket, néhány játékkal. Vagy bekötheted bébihordozóba, annak a rúdjára köthetsz játékokat, azzal tud játszani, amíg te főzöl.
2014. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót, ha sokat csinálja pláne nem. Ne tedd az etetőszékbe, csak amikor eszik és próbáld azokat a helyzeteket elkerülni, amikor felhúzhatja magát.
2014. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne tedd az etetőszékbe, csak míg eszik. :) Az én lányom 4 hónaposan felhúzta magát a pihenőszék karfáján ülésbe, a férjem orvos, ő tanácsolta, hogy ha ezt csinálja, inkább ne tegyük bele. Onnantól nem tettük, csak etetések idején. Elvileg nem tesz jót a gerincüknek, és ez a felhúzás még nem jelenti azt, hogy elbírja a gerince a terhelést. Én ennyire nem eszem forrón a kását, nálunk a párom ragaszkodott ennek a kerüléséhez, elfogadtam. Végül 8 hónaposan ült fel önállóan, de előtte már felállt, és állásból le tudott ülni, szóval kb. 7 hónaposan már stabilan ült egyedül akárhol.
2014. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!