Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 6 hónapos múlt és...

Kisfiam 6 hónapos múlt és leesett az ágyról. Lehet agyrázkódása?

Figyelt kérdés
Leesett az ágyról és beütötte a fejét de nem nagyon a kedve ugyanolyan jó mint szokott.... lehet agyrázkódása?
2014. febr. 11. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj a babákat védi egy kisangyal:)Az én lányom 4 hónapos volt amikor leesett az ágyunkról szinte fejre,nagyon megijedtem de,kutya baja:)már 16 hónapos:)
2014. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem mert nagyon megijedtem... nem is tudom mit csinálnék ha valami baja lenne!!! Szerintem akkor nem lenne jó kedvű igaz?
2014. febr. 11. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ritka az a baba, aki megússza az ilyen baleseteket. Nekem mindhárom leesett a franciaágyról. Nem lett semmi bajuk. A legnagyobb odafigyelés mellett is előfordulhat. Ne aggódj, nem lesz baja.
2014. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni... egyébként mit kéne figyelnem?milyen tünetei lennének?
2014. febr. 11. 10:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a colief pontosan micsoda? Receptre van?
2014. febr. 11. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A tipikus tünetek a hányás és/vagy túlzott aluszékonyság.

Milyen magasról esett és mire?

Ha pl. egy normál magas ágyról esett le szőnyegre, nem valószínű hogy bármi baja lett. A kisgyerekek nagyon sokszor beütik magukat, persze azért vigyázni kell rájuk.

Ha nem tapasztalsz semmi rosszat az elkövetkező pár órában akkor kutya baja, ne aggódj!

2014. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
30centi magas ágyról parkettár
2014. febr. 11. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:

A viselkedését kell figyelni, ha ugyanolyan jókedvű mint máskor és még jelentős külsérelmi nyom sem látszik, akkor valószínűleg nincs nagy gond. :) Ha aluszékony, hány, vagy bármi furcsát észlelsz, akkor érdemes dokinak megmutatni. Mivel a babák koponyája még nem olyan csontos, így ez abban is segít, hogy ezáltal rugalmasabb, tehát bizonyos fokig elnyeli az ütődéseket. Nekem is esett le az ágyról mindkét gyerekem. Sőt, a kicsi szinte állandóan csetlik-botlik, annyiszor beverte már a fejét, hogy már rosszul voltunk tőle, de nem lehetek egyfolytában a sarkában és bukósisakot sem adhatok rá... :) Kutya baja!

A 30cm nem nagy magasság, persze onnan is lehet csúnyán esni egy pici babának. Sajna iszonyat gyorsan tudnak helyet változtatni és általában akkor, mikor te azt hiszed, hogy egy pillanatra úgy hagyhatod. :D Érdemes az ágy mellé ilyenkor egy plédet, matracot, párnát tenni, vagy a gyereket körbebástyázni, de kis idő eltelik és már azon is át tud mászni. Nekem a kicsi egyszer nagyon rámhozta a frászt... a szobájában pakolt a szekrényből én meg kiszaladtam a konyhába valamiért, néhány másodperc volt az egész és visszafele arra értem be, hogy ő már a másik szobában mászik fel a fotelre, áll fel és azzal a lendülettel már esik is hanyatt a parkettára.... én meg az ajtóból kb. 2 métert vetődtem, hogy legalább a feje alá tudjam rakni a kezem a becsapódás előtt. Mai napig nem tudom hogy a manóba ért oda olyan gyorsan, szerencsére csak a fenekét ütötte így be, de én még fél óra múlva is reszkettem...!

2014. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 11. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!