Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok először önállóan...

Mit adhatok először önállóan harapni és mikor?

Figyelt kérdés
8 hónapos múlt pár napja a fiam, és már van 5 fogacskája. felül 3, alul 2. Hozzátáplálom 3 hónapja. Már kaphat kiflicsücsköt, piskótát? Mivel kezdtétek?
2009. dec. 8. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már régen kaphatna,kiflit,kenyérhajat,kekszet,babapiskótát,főtt sárgarépát,banánt stb.
2009. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a kölesgolyó volt a kedvenc és a banán.
2009. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én extrudált kukoricapelyhet (pufi, kuki-ki hogy hívja), adtam neki, ezt tuti nem nyelheti félre, mert elolvad a szájában. Kb. 8-9 hós volt. Én kerestem só menteset neki.
2009. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

"Már régen kaphatna..."? Hát igen. Első babás anyuka vagyok, "megáldva" egy lusta védőnővel. Összesen 2-szer volt kinn nálunk, azóta is csak én hívom, ha kérdésem van. Akkor is többnyire össze-vissza magyaráz.

A gondom a só, cukor. Ne foglalkozzak vele? Mit adjak először a felsoroltakból?

2009. dec. 8. 15:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Várom még a tanácsokat!
2009. dec. 8. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Én kiflit adok, kenyér csücsköt és kekszet. De olyant is csináltunk már, hogy a meghámozott körtét vagy almát ettük közösen, a baba az egyik oldalát én meg a másikat rágtam. Először nagyon féltem, néha félrenyelt, vagy nagy darabot vett be amit néha ki kellett szedni a szájából, da napról napra ügyesebbek a babák és nagyon élvezik a rágcsálást.
2009. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én is első babás vagyok-agyon aggódos,ugyhogy inkább kenyércsücsköt javaslom,és nem a kiflit,az nehezebben megy szét,illetve ne a frisset,hanem másnaposan add neki.
2009. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a délutáni nasi a Danon Activia citromos és körtés joghurt 2 darab babapiskótával, amit kézzel "szétmorzsoltam". Egy kicsit hagyni kell, hogy megpuhuljon a nagyobb darab piskóta, és vigyázz, hogy ne legyen túl hideg. Én pár másodpercre(kb. 15) a mikróba szoktam tenni. A kenyér héjja szerintem is jó rágcsa, meg a háztartási keksz. Nálam kis dobozkában mindíg van keksz még ha csak a környékbe megyünk sétálni is. Az én babám már 15 hónapos és nemrég a túrórudit is kipróbáltuk, szereti. Ja és persze ebéd után szoktam adni neki almát, körtét. Ezeket Te is adkatod neki nem túl kis kockára vágva, vagy hosszába, hogy a kezébe foghassa, és majd Ő harap belőle.
2009. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én elsőnek banánt adtam a kezébe, de szigorúan a felügyeletem alatt nyammoghatta. 7 hónaposan adtam neki előszőr Milupás babakekszet, 2 héttel később kenyérhéját. Én viszont nem adok másnapos kenyeret neki, mert képes túl nagy darabokat letépni belőle, és a szájába tuszkolni. Imádja a kiflit is, nekünk nem okozott problémát az evése. Olyan 8-8,5 hónapos korától reggelire kölesgolyót kap sajttal, v. csirkemellsonkával. Kezdetben negyedeltem a golyókat, majd 1-2 hét múlva feleztem. Most 10,5 hónapos és már egészben is meg tudja enni.
2009. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En mar 7 honapos koratol adok neki kekszet, kenyerhejat, kiflit szereti racskalni.
2009. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!